UYARIYORUZ!

Arıcılık yapmak

Dünyanın en sağlıklı besinlerinden birisi olan bal üreticiliği ya da arıcılık işinden kazanmak isteyenlere önemli ipuçları vereceğiz. Doğal mucize sizlere hem sağlık kazandıracak hem de para kazandıracak. Özellikle emekli insanların bu işi yapabileceğini oldukça kazançlı bir meslek edeceklerini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Eğer arı yetiştiriciliği yapmak istiyorsanız bu konuda fazla bilginiz yoksa size tavsiyemiz yaşadığınız bölgede halk eğitim merkezlerinin düzenlediği kurslara katılmak. Bazı yerlerde bölgesel, yöresel bilgiler ışığında arıcılık işi yapılmaktadır.

organik arıcılık işi

Türkiye iklim koşulları açısından arıcılık yapımı için oldukça elverişlidir. hem çiçek, hem çam hem de diğer bitkilerden bal elde edilmektedir. Türkiye’de en önemli sorunlardan birisi bal üretmek değil, organik bal bulmaktır. Çünkü geçmiş dönemlerde piyasaya sürülen sahte ballar sebebiyle vatandaşlar bal üreticilerine inanmıyor. Üretilen balın gerçek bal olup olmadığından emin olmak istiyor.

Çevrenizde aracılık işi yapma şansı elde edebilirsiniz. Şifa kaynağı olarak kabul edilen bal organik olduğu zaman müşterisi hazır diyebiliriz. Arıcılık ya da bal üreticiliği yapmak birinci aşamada güven aşılamaktan geçmektedir. İnsanlar sizin ürettiğiniz balların organik olduğuna inanırsa sürekli size sipariş verecektir. Çünkü en çok tüketilen ve en çok ihtiyaç duyulan besin maddelerinden en üst sırada yer alan bal her zaman para kazandırır.

Peki bu işi yapmak için bilgi gerekiyor mu? Kimler bal üreticiliği aracılık işi yapabilir? Evet ilk önce meraklı olmak, bu işe ilgili araştırma yapmak en önemli aşamadır. Sonrasında size devlet teşvik de vermektedir. Eğer bu işi yapmaya meyilli iseniz bu işten kazanç elde etmek isterseniz öncelikli olarak ilk başlangıçta da söylediğiniz gibi yaşadığınız bölgenin halk eğitim merkezlerinin açtığı kurslara katılmanız. Orada bal üretimi organik arıcılık işi hakkında bilgi almanız gerekir. Arıcılık işi yaparken aynı zamanda arı sütü, çiçek tozu, polen üretimi yapılacağını, bunlardan da para kazanılacağını bilmenizde fayda var.

Güzellik iksiri olarak insanların yıllar önce kullandığı arı sütü ve polen günümüzde de her derde şifa olarak kullanılmaktadır. Kısacası arıcılık işi yaparak para kazanmayan insan yoktur.

Bir önceki yazımız olan Deniz ürünleri yetiştiriciliği iş fikri başlıklı makalemizde deniz ürünleri yetiştiriciliği işi ve Kültür balıkçılığı hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?