Çocuk – Bebek Bakıcılığı İşinden Para Kazanma

Bayanların oldukça kazançlı çıkacağı bebek ya da çocuk bakıcılığı işinden nasıl para kazanılır, sizlere bilgi vereceğiz. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan evinin geçimine destek olmak isteyen bayanlar, bu fırsatı kesinlikle değerlendirmesi gerekir.

İşgücüne kadınlar da dahil olunca çalışan bayanların bebekleri, çocukları bakıcılara bırakılmaktadır. Bunun için de güvenilen, temiz insanlara öncelik verilmektedir. Sizler de sıcak bir ortamda yorulmadan rahat bir şekilde ek gelir sağlamak istiyorsanız bu iş fikrine sıcak bakabilirsiniz.

Hiçbir çaba harcamadan oturduğumuz yerden anne şefkatiyle çocukların yetişmesine katkı sağlamak, bunu yaparken de para kazanmak ne kadar güzel değil mi? O halde evde bebek çocuk bakıcılığı işi hakkında sizlere biraz yönlendirme yapalım.

Çocuk bakıcılığı yapmak istiyorum

Yaşadığınız ilde mutlaka bebeğine çocuğuna bakıcı tutmak isteyen insanlar bulunmaktadır. Bu insanlarla iletişime geçmeniz şarttır. İletişime geçmek için farklı kanallar kullanılmaktadır. Özellikle bu işler internetten, sosyal medyadan bulunabilir. Ancak en önemlisi referans denilen, sizi tanıyan bilen birisinin çocuk bakıcısı arayan birine tavsiye etmesiyle gerçekleşir.

bebek ya da çocuk bakıcılığı işi

İnsanlar herkese en sevdikleri varlıkları olan çocukları, bebekleri emanet edemez. Güvendikleri bildikleri birinin tavsiyesi üzerine bebek çocuk bakıcısı tutmak isterler.

İstanbul’da bebek bakıcısı çocuk bakıcısı arıyorum

Çocuk bakıcısı ilanları İzmir, İstanbul’da bebek bakıcısı çocuk bakıcısı arıyorum, bebek bakıcısı iş ilanı Ankara gibi ilanlar oldukça yaygın olarak göze çarpmaktadır. Siz de yaşadığınız il ile ilgili olarak bir sorgulama yapabilirsiniz. Arama motorlarına çocuk bakıcısı işi arıyorum yazın sonra da yaşadığınız şehrin adını ilave edin. Örneğin bebek bakıcısı işi Bursa, Adana, Konya, Eskişehir…

Her nerede yaşıyorsanız o ili ilave edin. Karşımıza oldukça fazla alternatif çıkacaktır. Telefon numaraları bırakan ailelerle görüşebilirsiniz. Kendinizi anlatmanız istenecektir. Bunun için daha önce çocuklarına baktığınız aileleri söyleyebilirsiniz.

Ev işlerine yardımcı ve bebek bakıcısı çocuk bakıcılığı işi

Tecrübeli olduğunuzu neler yapabileceğinizi anlatmalısınız. Çocuk bakıcısı işi vermek isteyen insanlar aynı zamanda evlerine de yardımcı eleman arayabilir. Yani hem ev işlerine yardımcı hem de bebek bakıcısı çocuk bakıcılığı işi istenebilir bu şekilde de ücretinizi ona göre belirlememiz gerekir.

Evde bebek çocuk bakıcılığı işi ücretleri

Kaç saat evde kalacaksınız, çocuğa kaç saat bakacaksınız… Bunlar Fiyata göre değişkenlik gösterir. Örneğin bazı aileler tam gün, yani sabahtan akşama kadar bebek ya da çocuk bakıcısı arayabilir. Bazıları yarım gün için. Fiyatlar da değişkenlik gösterir. Örneğin öğleye kadar ya da öğleden akşama kadar çocuk bakıcılığı yapacaksanız 700-800 lira aylık isteyebilirsiniz. tam gün çocuk bakacaksınız 1000 lira civarında ücret talep edebilirsiniz.

Ayrıca ev işlerine de yardım istemiyorsa o zaman 1200 – 1500 lira arasında tam gün ücret talep edebilirsiniz. Çalışan insan sayısı giderek arttığı için oldukça karlı bir ek iş fırsatı evde çocuk bebek bakıcılığı işi yaparak para kazanmak sizin rahat yaşamanıza fırsat verir.

Bir önceki yazımız olan Evde Kutu Poşet Katlama İşi başlıklı makalemizde Evde poşet kutu katlama işi yapmak istiyorum, eve kutu poşet katlama işi veren firmalar ve evlere ek iş veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status