UYARIYORUZ!

Çocuklara yönelik oyun ve aktivite merkezi açmak

Okul öncesi eğitim almayan 3-5 yaş aralığındaki çocuklara yönelik oyun ve aktivite merkezi açmak isteyenlere konu ile ilgili detayları paylaşacağız. Çocuklar geçmiş dönemlerde olduğu gibi sokaklarda oynayarak enerjisini atamıyor. Apartmanların arasına sıkışmış olan minik yavrular hem kendileri hem de ebeveynleri rahatsız ediyor. Sebebi de gönüllerince doya doya oynayabilecekleri mekan bulamamalarıdır. Anne baba bu duruma çözüm bulmak amacıyla farklı arayışlar içine giriyor.

Büyük şehirlerde de bu durumun farkına varan genç girişimciler çocuklar için oyun ve aktivite merkezi açma planları yapmaya başladılar. Gerçekten bu sektöre ilgi giderek artmaya başladı. Çünkü anne baba eğer çalışıyorsa çocuğa bakmak büyük bir sıkıntı. Çalışmayan anne babalar için de yine aynı şekilde çocukla ilgilenmek, onun ilgi istek ve beklentilerine cevap vermek kolay değil. Bu sebeple kendi bölgelerine yakın çocuk oyun merkezi veya etkinlik merkezi araştırıyorlar.  Çocuklar için oyun ve aktivite merkezi açmak için neler yapılmalı? Hangi protokoller yerine getirilmelidir?

Çocuklara yönelik oyun ve aktivite merkezi

Evet. Günümüzün çocukları teknolojiye paralel olarak oldukça pratik düşünen, zeki ve enerjilerini harcamak için farklı uğraşlar peşindedir. Anne babalar artık tablet ya da  cep telefonu ile çocuklarını oyalayamıyor. Sebebi de farklı fiziksel etkinlikler isteğidir. Çocuklar bu oyunları beğenmiyor. O zaman çocukların bireysel yeteneklerini öne çıkaracak oyun ve aktivite merkezlerine ihtiyaç var.

Çocuklara yönelik aktivite merkezi açma fikri olan insanlar bu işi iki şekilde yapabilir. Birincisi Türkiye genelinde marka olmuş kurumların bayiliğini almak. İkincisi de kendi imkanları ve içinde bulunduğu bölgede açmak amacıyla bireysel davranabilir.

İmkanlarımız el veriyorsa birinci şık sizin için daha avantajlı olacaktır. Çünkü Türkiye genelinde isim yapmış marka bir kurumun temsilciliği almak sizi fazla yormaz.  Hem reklam yapmanıza gerek kalmaz, hem işletmenizin devamlılığı için fazla çaba harcamanıza da gerek yok. Ancak bunun da maliyeti oldukça yüksek olabilir. Bu konuda iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

İkinci şıkta ise bireysel olarak kendi imkanlarımızla çocuklara yönelik oyun ve aktivite merkezi oldukça iyi kazanabilirsiniz. Bu maliyeti düşük ancak çok çalışılması gereken durumdur. Çalıştıracağız personelden tutun da hitap edeceğiniz çocuk kesimine kadar her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlamanız gerekir. Üstelik iyi bir program oluşturmanız da şart.

Çocuklara yabancı dil eğitimi, yüzme, resim, spor veya diğer hangi etkinlikleri yaptıracağınız daha önceden planlamak zorundasınız. Fakat herhangi bayilik veren bir oyun aktivite merkezi kurumunun temsilciliğini alırsanız bütün bunlar önceden planlanmıştır. Siz fazla yorulmazsınız.

Kendi imkanlarımızla çocuklara yönelik oyun ve etkinlik merkezi açma planınız varsa mutlaka iyi bir mevki ve iyi bir bina bulmanızda elzemdir. Çünkü çocukların oyun oynamak için geniş mekanlara ihtiyacı olduğunu unutmayın!

Bir önceki yazımız olan Seyyar Galericilik Yapmak başlıklı makalemizde 2. el araba alım satımı nasıl yapılır ve İkinci el araçlarda alım satım işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?