UYARIYORUZ!

Doğada yaşayarak para kazanmak isteyenlere iş önerileri

Büyük şehirlerin yapay hallerinden bakarak doğada yaşamayı tercih edenler için iş fikirleri önerilerinde bulunacağız. Hem doğada yaşamış olacaksınız,  hem de doğanın ortasında kazanmanın mutluluğunu yaşayacaksınız. Elbette sebeplenmek için istekli olmak, girişimci ruha sahip insanlar olmak gerektiğini de peşinen hatırlatalım.

Paraya ulaşmak sanıldığı kadar kolay değildir. Plan yapmak, irade sahibi olmak, mücadele etmek ve üretici bir düşünce yapısına sahip olmak gerekir. Sizlere doğada para kazandıran iş fikirleri önerileri sunacağız.  Kendinize uygun olanları değerlendirmek isteyebilirsiniz.

Hayvan yetiştiriciliği yaparak para kazanmak

Küçükbaş ya da büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yaparak para kazanmak isteyenlerin bu İş fikrini değerlendirmesini tavsiye ederiz. Çünkü doğal et tüketimi yapmak isteyen insanlar doğada beslenmiş hayvanların olduğundan habersiz ya da öyle olmasını umut etmektedir. Siz önemli bir başlangıç yaparak doğada büyükbaş ya da küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapıp para kazanmak isteyebilirsiniz.

Sadece küçükbaş ya da büyükbaş hayvan yetiştiriciliği değil, uygun ortam varsa kanatlı hayvan yetiştiriciliği yaparak para kazanmak fikrini de göz ardı etmeyiniz. Çünkü beyaz et ihtiyacı en az kırmızı et kadar elzemdir. Dolayısıyla uygun yeriniz varsa kanatlı hayvanlara meraklıysanız doğal, yürüyen, gezen tavuk ve hindi yetiştiriciliği yaparak para kazanabilirsiniz.

Doğal Et

Organik sebze yetiştiriciliği yaparak para kazanmak

Hepimizin en büyük sıkıntılarından birisi hormonlu ve ilaçlı sebze meyve tüketimi olduğunu biliriz.  Mecburen seralarda yetiştirilerek pazarlara getirilen hormonlu ve ilaçlı sebzeler meyveler sofralarımızı masalarımız doldurmaktadır. Başka alternatifi olmayan insanlar pazarda satılan her türlü sebze meyve yi satın almak zorundadır.

Eğer yeni doğada para kazandıran iş fikirleri, iş kurma fikri arıyorsanız doğal sebze meyve üreticiliği yaparak para kazanma fikrini hayata geçirebilirsiniz. Bu iş fikrini değerlendirmek oldukça kolaydır. Çünkü bilinçsizce kırsaldan şehre göç etmiş insanların bırakıp geldikleri bağ, bahçe, tarla, arazi ucuz fiyata sizleri beklemektedir.

Organik tarım yaparak nasiplenmek için önemli bir fırsat olduğunu unutmayın. Bu amaçla kesinlikle ilaç ve hormon kullanmadan doğal yöntemlerle sebze meyve üreticiliği yaparak para kazanabilirsiniz. Burada en önemli unsurun güven olduğunu herhalde Sizler de biliyorsunuz.

Arı yetiştiriciliği yaparak para kazanmak

Organik bal bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Sebebi de hem doğanın diğer çevresel faktörlerden etkilenmesi, hem de sahte bal üretimi yapan kişiler olduğunu hatırlatalım. Her sektörde olduğu gibi arıcılık bal üretimi doğal yollarla yapılırsa sizin sadık müşterileriniz olacağı gibi çok para kazanacağınız da bilinen bir gerçektir.

Eğer arı yetiştiriciliği yaparak para kazanma fikrini değerlendirmek istiyorsanız profesyonel kişilerden destek almanız gerektiğini hatırlatalım. Çünkü arılar hakkında ve bal üretimi hakkında bilmeniz gereken o kadar çok konu var ki. Mucize olarak insanlığa bahşedilmiş bal ve bal arısı bilmediğimiz o kadar çok farklı mucizeler içeriyor ki aklınız şaşar.

Köy kahvaltı salonları işletmeciliği yaparak para kazanmak

kahvaltı salonu açmak

Yapay yiyecek içecekler kahvaltılara da da yansıdı. Yediği içtiği besinlerden bir türlü alamayan insanoğlu unuttuğu doğadan medet ummaya başladı. Yani sabah kahvaltısında ağız tadıyla bir şeyler yiyip içmek için nerede güzel bir kahvaltı salonu var, araştırmaya koyuldu.

Gönül öyle istiyor ki organik yumurta, organik domates, organik biber, organik reçel, köy ekmeği, çay, peynir, süt, bal… İşte canının çektiği bu doğal yiyecekleri köy kahvaltı salonu işletmeciliği yapan kişilerde bulmak istiyor. Para kazanma düşüncesiyle doğal köy kahvaltı salonu işletmeciliği yapmak isteyenlere bu konuda iş düşüyor.  Haydi kolları sıvayın yeni bir para kazanmak fırsatından faydalanın.

Kırsal turizm işletmeciliği fikri

Sürekli yiyip içme değil, insanın gezip  eğlenmeye de ihtiyacı olduğunu unutmamak lazım. Bu bağlamda temel ihtiyaçlardan beslenme; yeme, içme ihtiyacı giderildiği zaman hali ile gezmek, dolaşmak, farklı yerler görmek için sürekli gidilen yerler yerine bakir, kimsenin görmediği turizm alanlarını keşfetmek isteniyor.

Son yıllarda kırsal turizm tesisi işletmeciliği öne çıkmaya başladı. Kalabalıklardan bıkan, aynı yerleri görmekten yorulan insanlar doğanın ortasında farklı bir yer görmek ve keşfetmek istiyor. Durum böyle olunca da kırsal turizm işletmeciliği fikri yapmak isteyenlere gün doğuyor. Bu fikir son yıllarda herkesin ilgisini çekmeye başladı. Özellikle bağ evleri içerisinde yapılmış bungalov evlerde vakit geçirmek, dinlenmek isteyen insanların sayısı giderek artıyor.

Mantar yetiştiriciliği

Trüf mantarı yetiştirerek zengin olmak

Doğada yaşayarak zenginleşmek isteyenlere iş fikirleri önerimiz mantar yetiştiriciliği işinden bahsetmek olduğunu hatırlatalım. Mantarlar hem doğada hem de uygun ortamlar oluşturulduğu takdirde evde, bahçede, küçük bir depoda… aklınıza gelebilecek her yerde rahatlıkla yetişir. Fakat doğada yetiştirirseniz doğal olarak müşteriniz daha fazla olur ve sürekli kazanırsınız.

Hem besleyici hem de pratik bir yemek özelliği bulunan mantarlar her zaman alıcı bulur. Dolayısıyla da mantar yetiştiriciliği yaparak para kazanmak isteyenler hiçbir zaman zarar etmez.  Doktorların mutlaka tüketilmesi gerektiğini söylediği protein kaynağı mantar herkesin severek tükettiği besinlerden biridir. Çünkü insanın bağışıklık sistemini güçlendiren önemli bir antioksidandır. Doğadan faydalanmak için iş fikirleri sadece bizim saydıklarımız ile sınırlı değildir. Kendinizin sevebileceği farklı ortamsal çıkarımları da araştırabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seyyar Galericilik Yapmak başlıklı makalemizde 2. el araba alım satımı nasıl yapılır ve İkinci el araçlarda alım satım işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?