UYARIYORUZ!

Ek iş yaparak ayda 3000 lira kazanma yolları

Maaşı az olan da çok olan da ayın sonunu getirememekten yakınır. Doğal olarak gelire göre gider olur. Hem de çok kazanan kazandığını yeterli görmez. Bu düşüncedeki insanlara ek iş yaparak ayda 3000 lira temin etme yolları o kadar fazla ki.  Ayda 3 bin lira kazanmanızı sağlayacak enterasan ek iş modelleri hakkında önemli ipuçları vereceğiz.  Bunları hepsini değil de kendinize uygun olanları yaptığınız takdirde önemli miktarda gelir elde edeceğinizi hatırlatalım.

Profesyonel makyözlük yapma

Son zamanlarda güzelliğe kadar önem verdiğini bilirsiniz.  Özellikle televizyon kanallarında güzellik giyim üzerine moda üzerine oldukça fazla program yayınlanmaktadır. Bu sebeple makyaj yapmanın da önemli bir gelir getirici olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Eğer gerçekten profesyonel iyi bir gelir elde edeceğinizi hatırlatalım. Profesyonel olarak makyöz işini ek gelir olarak da yapabilirsiniz.

Evde Butik kurabiye pasta yaparak gelir elde etme

Son zamanlarda insanların farklı istek ve beklentileri oluşmaya başladı. Pastanelerde yapılan sıradan kek kurabiye ve yaş pastalar beğenilmiyor.  Özel günler için butik pasta olarak çalışmalar yaparsanız ayda 3000 lira kazanabilirsiniz. Bu konu hakkında bilgi almak amacıyla şu makalemizi okuyabilirsiniz.

Ev ya da araç alım satımı yapmak

Sadece hafta sonlarında yapabileceğiniz bu ek gelir fırsatı sizlere oldukça fazla kazanç sunacaktır. Normal bir işiniz varsa telefonunuz aracılığı ile de yapabileceğiniz ev araba komisyonculuğu sizlere ayda 3000 – 5000 arası bulabilirsiniz. Araba alıp satmak herkesin rahatlıkla yapabileceği alternatifler arasındadır.

Ayda 3 bin lira kazandıran ek işler

Kahvaltı sofrası hazırlayarak para kazanma

İnsanlar hafta sonları iyi bir kahvaltı yapmak için güzel bir mekan ararlar.  Çok büyük maliyeti olmayan uygun bir mekan açtığınız takdirde güzel kahvaltılar hazırlayıp insanların beğenisine sunarsanız. Özgün çalışmalar hazırlar sana hafta sonu müdavimleri sizlerin para sahibi yapar. Bu basit kahvaltı evi önemli miktarda nakit çekebilir.

Evde mantı ek işi

Evde mantı ek işi yaparak erişte keserek nakit kazanabilirsiniz. Özellikle ev hanımlarının boş zamanlarında ailesine destek olmak için evde mantı işi yaparak ayda 3000 lira kazanabileceğiniz hatırlatalım. Marketlerde el yapımı mantı ve erişteler çok tercih edilmektedir siz de bu işi lehinize dönüştürüp ek gelir kazanabilirsiniz.

Blog yazarlığı ya da makale editörlüğü yapmak

Gençlerin bilgi birikimine güvenenlerin ayda 2000 ile 3000 lira civarında rahatlıkla para kazanacağı farklı bir tek ek işi fırsatını anlatalım. Web sitesi sahipleri sürekli ihtiyaç duydukları makaleyi sizlere yazdırabilir ve yazdırmak zorundadır.  Bunun için kendinize güveniyorsanız web site sahipleri ile görüşün. Haftada yaklaşık 10 makale yazarak sitelerin canlandırın.

Eğer kendi bloğunuzu açarsanız Buradan da para kazanırsınız. Açtığınız blog indeks almaya başladığı zaman ziyaretçiler çoğalınca reklamlardan para kazanırsınız. Böylece iyi bir gelir elde edersiniz. Ayda 3 bin lira kazandıran ek işler beyin jimnastiğine dahil oldunuz. Kendinize uygun olanları deneyebilirsiniz. Son olarak boya badana işlerini hafta sonlarında ya da uygun zamanlarda yapıp bu meslekten daha ziyadesiyle rahatlık hissi yaşayabilirsiniz..

Bir önceki yazımız olan Seyyar Galericilik Yapmak başlıklı makalemizde 2. el araba alım satımı nasıl yapılır ve İkinci el araçlarda alım satım işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?