UYARIYORUZ!

Etli Pilav Dükkanı Açma

Küçük bir işletme açarak hem boş zamanlarını değerlendirmek ve insanların damak tadına hitap etmek istiyorsanız etli pilav dükkanı açma fikrini beğenebilirsiniz. İsterseniz sonrasında işlerinizi büyüterek gelirinizi artırabilirsiniz. Aile İşletmesi niteliğinde yapacağınız işte lezzetinden ödün vermeyeceksiniz.

Pilav Dükkanı açma fikri size başlangıçta istediğiniz kadar gelir sağlamayabilir. Çünkü sizlerin de bildiği gibi yer edinmek, damak tadı oluşturmak, beğenilmek kolay değildir. Ancak bu işler belli süre içerisinde olur. Sabırlı olmanın sebat etmeniz sonucunda küçük bir sermaye ile ailemizin geçimini sağlayacak bir dükkan açabilirsiniz.

Her sektörde olduğu gibi dükkan için yer seçimi çok önemlidir. Satışınızın artmasında yüzde 40-50 civarında etki edecek olan yer seçimi para kazanmanızı doğrudan etkileyecektir. İkinci önemli etken ise samimiyet, sevgi ve bunun sonucunda ortaya çıkacak damak tadıdır.

Pilav turşusuz olmaz!

Pilav, kültürümüzün en önemli damak tatları arasındadır. Üzerine organik tavuk etlerinden koyarsanız ya da tavuk suyu ile pişirirseniz lezzetine diyecek olmaz. Dükkanımızı biraz renklendirebilirsiniz. Pilav turşusuz olmaz. Kendi yapımınız olan turşular ile menüyü renklendirebilirsiniz. İçecek olarak da şalgam suyu, ayran veya yine kendi el yapımı hoşaf olmazsa olmaz.

Etli pilav dükkanı açma fikrinize sıcak bakan insanlar tat alıp size oldukça fazla para bırakabilir. Karın doyurmak maksatlı olmasa da açlığı gidermek için insanlar pilav tercih etmektedir. Sokaklarda üç tekerlekli arabalar üzerinde ya da küçük ticari araçlarla pilav satan insanların iyi para kazandığını hatırlatalım. Siz gezmeden sabit bir noktadan pilav dükkanı açarak para kar yapabilirsiniz.

Etli pilav dükkanı

Fazla bir maliyet gerektirmez. En çok kullanacağınız malzeme pirinç olacaktır. Toptan olarak satın alırsanız fazla etkilenmezsiniz. Yaz mevsiminde organik olarak temin edilecek sebze meyvelerden turşu yapabilirsiniz. Kendiniz yapamazsanız birilerine verebilirsiniz. Böylece pilav hazır demektir.

Tavuk, nohut ve kuru fasulye

Alternatif olarak yanına nohut, kuru fasulye pişirmeniz gerekiyor. İnsanlar tavuklu pilav yanında sade pilav isteyebilir. Menüye biraz isterseniz nohut ve kuru fasulye ilave edebilirsiniz. Böylece kazancınız çoğalır.

Çatal, kaşık, bardak, tabak gibi malzemeleri saymıyoruz. Bunları istediğiniz yerden rahatlıkla uygun fiyata temin edebilirsiniz. Eğer kendinize özgü bir damak tadı oluşturursanız müşterileriniz sizden asla asla vazgeçemez. Böylece küçük bir dükkandan büyük şirketlere geçiş yapabilirsiniz.

Pilav Dükkanı açmaya niyetlenenlerin unutmaması gereken en önemli konular; müşterilerinize güler yüzlü davranmak, samimi olmak, taze ürün sunmaktır. Günü kurtarmak için çalışırsanız müşterileriniz birer birer kaybolur. Etli pilav dükkanınızı kapatmak zorunda kalırsınız!

Bir önceki yazımız olan Evde Reçel Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde evde reçel işi, evlere reçel işi veren firmalar ve reçel yapma işinden para kazanma hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?