UYARIYORUZ!

Evde Gelinlik Süsleme İşi yapmak

Hünerli eller konuşmaya başlayınca dünya evine girecek olan bayanların en güzel giyeceği olan gelinlik adeta canlanır. Hemen hemen her şehirde gelinlik imalatı yapan iş yerleri bulunmaktadır. Özel tasarım olan gelinlikler uğraş gerektirir. Özellikle kendine özgü hayallerindeki bir gelinlik isteyen gelin adayları olduğunu söylemek gerekir. İşte bunlar kazanç kapısı olarak düşünülmelidir. Çünkü özel tasarım isteyen genç bayanlar süslü, taşlı, işlemeli gelinlikler sipariş ediyor. Durum böyle olunca gelinlik imalatı yapan firmalar evde gelinlik işleme işi yapacak bayanlara ihtiyaç duyuyor. Böylece siz de bu iş sayesinde önemli oranda kazanç sağlıyorsunuz.

Gelinlik süsleme işi
Gelinlik süsleme

Gelinlik süsleme işi ne zaman, nasıl yapılır

Titiz çalışan hanımların avantajlı olduğunu hatırlatalım. Çünkü işine özen gösteren, temiz çalışan bayanlara sürekli olarak gelinlik süsleme işi verenler size iş verirse  birinci kuralın temizlik, disiplin ve titizlik olduğunu unutmayın. Gelinlik süsleme ortamı hazırlayan firmalar bulunmaktadır. Buralara ister bizzat giderek konuşabilirsiniz, isterseniz telefon aracılığı ile kendilerine yardımcı olacağınızı söyleyebilirsiniz.

Ben bunların hiçbirini yapmak istemiyorum, internet aracılığı ile iş bulmak istiyorum, diyorsanız neden olmasın? Nasıl mı? Hem gelinlik işi yapmak isteyenler hem de evde gelinlik süsleme işi arayanlar, konu altındaki yorum bölümüne ihtiyacınızı yazabilirsiniz. İhtiyaç sahibi ister işveren olsun, ister iş arayan bir bayan olsun, birbirimize buradan iletişim kurarak haberleşebilirsiniz.

Evde gelinlik süsleme işinden ne kadar kazanırım

İşin zorluk derecesine göre ya da sizin yapacağınız çalışmaya göre kazancınız net olarak belli olur. Serbest çalışacağınız için  zamanlarınız ne kadar, kaç kişi çalışacak, işi veren firma cömert mi… Bunlar fiyatın belirlenmesinde önemli etkenlerdir. Ortalama günde 4-5 saat gelinlik süsleme işi yapanlar minimum 1500 Türk Lirası kazanacağınızı söyleyebiliriz.

Gelinlik süsleme işi yapmak istiyorum

Sıcak bir ortamda bu porsiyondan almak için çocuksuz aileler daha fazla şans bulmaktadır. Evet, evde birkaç kişi varsa ve doğal olarak bunlar da bayansa bu işlerden alıyorlarsa ayda 4 bin liraya kadar gelinlik süsleme işinden nasipleneceğini söyleyebiliriz. Gelinlik süsleme işi yapmak istiyorum demek kolaya ama gelinliklerin süslenmesi, taşların yerleştirilmesi maharet gerektiren ince işçiliktir. Alınan işin direktifler doğrultusunda tamamlanması esastır.

Bir önceki yazımız olan Lohusa Tacı - Lohusa Terliği Ek İşi başlıklı makalemizde Evlere lohusa tacı işi verenler ve lohusa terliği işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

5 yorum

  1. Dikiş biliyorum ve el işlerinde genel olarak iyiyim. Bu işi yapmak istiyorum ve buna ayırabileceğim vaktim var. Üsküdar İstanbul

  2. Gelinlik süsleme işi yapmak isterim severek ankaradayım normalde ögretmenim ama gelinlik işi yapmak istiyorum cünkü severek yapacağım Emin’im mutlaka dönüş yapın lütfen 🙂

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?