UYARIYORUZ!

Evde Örgü İşi Yapma

Severek isteyerek beğenerek yaptıkları dantel, örgü ve oya işleri gibi çalışmalar para kazandırıyor. Evde hangi örgü işlerini yapabilirim, sorusuna cevap bulacağız. Örgü işi yapmak istiyorum diyen ev hanımları, sizlere nasıl para kazanmak zorunda olduğunuzu değil, mutlu olmak için neleri bilmeniz gerektiğidir. Artık eski el emeği göz nuru çalışmaları değerlendirmek isteyen yeni bir kesim ortaya çıktı. Fabrikasyon örgü dantel işleri almak için zevk almak da önemlidir. Haz almayan insanlar gerçek çalışmalara yönelmeye başladı. Böylece evlere örgü işi veren firmalar tam olarak iş veremez oldu. Sizler de aile ekonomisine katkıda bulunmak istiyorsanız boş zamanlarınızda örgü dantel işleri yaparak ailenize önemli gelir sağlayabilirsiniz.

Oldukça fazla zaman ve emek gerektiren bir o kadar da zor olan ancak kazancı iyi olan bu iş bayanlara göredir. İşini bilen çekirdekten yetişme bir bayan bir günde hatırı sayılır el örgüsü iş yaparak önemli oranda nakit kazanabilir.

Firmalar yapılan özenli temiz çalışmaları iyi paralar vermektedir. Çünkü bu işleri de zaten emeğin değerini bilen insanlar almaktadır. Evde hangi örgü işlerini yapabilirim, diye düşünüyorsanız aklınıza gelebilecek her türlü örgü işi sizlere verilebilir. Örneğin başta bebek kıyafetleri olmak üzere kazak, atkı, patik, hırka, oya, dantel, nakış… Hatta ve hatta eldiven, çorap bile örgü olarak tercih edilmektedir.

Evde Lif Örme İşi
Örgü İşi

Elbette yine bu işi bayanlar organize etmektedir. Çünkü bu işlerden doğal olarak bayanlar daha fazla anlamaktadır. Erkeklerin bazıları da iş vermeseler de güzel işleri takdirle karşılayıp satın alıp hediye etmektedirler.

Eve dantel oya işi veren firmalar

Firmaların çok Makina ile üretilen ürünlerden daha ziyade evde emek vererek yapılan çalışmalara ağırlık verdi. Bu ürünler tüketiciler tarafından da gerçekten değerinde satın alınmaktadır. Emek harcanarak yapılan çalışmalar her yerde takdir edilir. Değeri ile satın alınır isteyen bayanlar yaptığı çalışmaları kendileri de satabilir. Yani kendinize yakın bir pazar yerinde yaptığınız çalışmaları sergiye koyarsanız ve bunun el emeği göz nuru yüzünden olarak reklam ederseniz. Sizin müşterilerimiz yavaş yavaş çoğalır.

Evde şal, kazak patik, çorap örebilirsiniz. Bunları daha önce tanıdıklarınıza ya  da sevdiklerinize yapabilirsiniz. Daha sonrasında siparişler gelmeye başlayınca daha fazla örgü işi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Çevrenizde tanıdığınız yakınlarımız arkadaşlarınız varsa ekip halinde de organize çalışabilirsiniz. Böylece evinize önemli bir katkı sağlamış olursunuz. Ailenizin giderlerinin karşılanmasında büyük çaba göstermiş olursunuz. Çocuklarınıza harçlık eşinize sürpriz hediyeler alabilirsiniz. Ailenizin mutluluğunda artış olmasına katkı sağlarsınız.

Evde örgü işi yapmak sadece sabırlı ve işine özen gösteren kişilerin harcıdır. Yoksa ben de yaparım ne olacak ki diye başlayıp yolda bırakan kişilerden olursunuz. Örgü işi veren firmalar ile iletişime geçmek isterseniz aşağıya kendinizi güzelce anlatan mesajlar yazın. Böylece firmalar sizin iletişim bilgileriniz ile size ulaşır evde örgü işi yaptırmak isteyecektir.

Bir önceki yazımız olan Anahtarlık İşinden Para Kazanın başlıklı makalemizde Evde anahtarlık işi ve Eve anahtarlık işi veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Merhaba orgu isini cok seviyorum yazmada yapiyorum evde ek is istiyorum yardimci olursaniz cok sevinirim

  2. örgü benim hayatımın bir parçasıdır. o kadar çok seviyorum ki… 40 yaşındayım ve 7 yaşımdan beri aralıksız örgü örerim . benim adımı örgücü teyze koydular. hediye örmeye bayılırım. ufak tefek satışlarım da olur. fakat sizin gibi kıymetli insanlarla çalışmak da benim için hem onur hem fırsat hem de kazançtır. geri dönüşünüzü sabırsızlıkla bekleyeceğim. şimdiden teşekkürler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?