UYARIYORUZ!

Evde yapılacak ek işler

İnsanlar kredi kartları alışkanlıkları sebebiyle tam bir tüketim toplumu haline geldi. Bu sebeple giderlerin sona erdirilmesi karşılanması adına ne derseniz deyin sona erdirilmesi için evde yapılan ek işler araştırılmaya başlandı. Sizler de bu grupta yer alıyorsanız yani bir türlü gelir gider dengesini oturtamadıysanız mecburen bir şeyler yapmak için araştırma yapmalısınız. Çünkü ülkemize son dönemde evde ek iş fırsatları oluşmaya başladı.

Evde hangi ek işler yapılır? Her insanın kendine özgü ilgi alanı ve becerisi vardır. Doğal olarak evde yapılacak ek işler sizin tercihinize göre şekillenecektir.  Siz hangi alanda kendinizi gelişmiş görüyorsanız ona göre iş yapma imkanınız da oluşacaktır.

evde ek iş

Paketleme işleri

Eve ek iş veren firmalar sizin talepleriniz doğrultusunda iş gönderir. Kimisi oya işini sever. Kimisi dikiş-nakış. Kimisi süsleme. Kimisi paketleme işi veya bazıları da sosyal medya uzmanıdır. Dolayısıyla herkesin yapacağı iş kendi özel istek yetenekleri ile belli olacaktır. Türkiye’de son yıllarda en çok tercih edilen ek işler arasında evde karanfil paketleme, kına keseleme, içerik editörlüğü yapmak, makale yazarlığı yapmak, gelinlik süsleme, tesbih dizme, boncuk paketleme ön sıralarda yer almaktadır.

Bunlar birer örnektir. Siz kendiniz özelliklerinize göre ek iş imkanlarına değerlendirebilirsiniz. Örneğin montaj  yapabilirsiniz, paketleme işleri alabilirsiniz. Kokulu taş yapabilirsiniz.  Evde herhangi bir nesne boyayarak da kazanabilirsiniz.

Evde yapılan ek işler

Alternatif olarak piyasaya sürülen ek işler sürekli yapılması gerekmiyor. Boş zamanlarınızda yavaş yavaş yapılır ve size akmasa da damlar hesabından para kazandırır. Şimdi sizler “Tamam bunları anladık, ancak bize kim işi verecek nasıl iş yapacağız? Ek iş veren firmaların telefon numarası kaç onlardan bahset” diye düşünüyorsunuz. Haklısınız sizlere kısaca nasıl ek iş alacağınızı kimlerle diyalog kurmanız gerektiğini söyleyelim.  Evde yapılacak ek işler için elbette evlere iş gönderen firmaların iletişim bilgilerini bilmek şart. Ancak son yıllarda eve ek iş veren firmalar telefon numarası adres paylaşmıyor. Sizin de tahmin edeceğiniz gibi sürekli yapılan aramalar  işverenleri bıktırıyor. Bu sebeple sizin yapmanız gereken şudur.  Yorum alanındaki iletişim formunu doldurun. Size mutlaka iş gönderecek bir firma mail adresiniz aracılığıyla ulaşacaktır.

Bir önceki yazımız olan Takım çantası hazırlama - Alet çantası doldurma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

  1. Evde ış yapmak istiyorum komşularımda var iletişime geçerseniz sevinirim elim çok seridir

  2. Bu işe ihtiyacım var çocugumun okul taksitleri için lütven yardımcı olun istanbul sancaktepede oturuyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?