UYARIYORUZ!

Istiridye-Kavak-Kayın Mantarı Yetiştiriciliği

Mantar en değerli besinler arasında yer almaktadır. Sağlıklı bir yiyecek olan mantar düzenli aralıklarla yenilmesi gerekir. Bugün sizlere son yıllarda ilgi gören farklı isimleri bulunan kavak mantarı, kayın mantarı veya istiridye mantarı yetiştiriciliğinden kazanmanın püf noktaları hakkında bilgilendirme yapacağız.

İstiridye mantarı yetiştiriciliği

Ticari olarak istiridye mantarı üretimi yapmak isteyenler hangi süreçlerden geçmeli, neler yapmalı bu işi nerede yatmalı sizlere bilgilendirme yapalım. Türkiye’de işletme fikirleri karıştıran insanlar  para kazandıracak işler araştırmaktadır. Kültür mantarı Türk toplumu tarafından çok beğenilerek mutfaklarda tüketilmektedir. Ancak son yıllarda istiridye mantarı üreticiliği yetiştiriciliği giderek hız kazanmıştır.

Mantarhane kurulumu yapmak

Belli bir bilgi birikiminden sonra mantar yetiştirme ortamı oluşturup kaliteli kayın mantarı, kavak mantarı, istiridye mantarı üretimi yapabilirsiniz. Mantarhane kurulumu yapmak için destek verecek firmalar bulunmaktadır. Bunlarla iletişime geçtiğiniz takdirde sizlere mantar üretim yerinin nasıl olması gerektiğini teknik donanımı maliyeti hakkında bilgilendirme yapacaklardır. Sizlere ihtiyacınız olan kaliteli kompost temini de mutlaka yapılacaktır.

Kavak mantarı yetiştiriciliği

Zaten mantar üreticiliği yapmak için en önemli ihtiyacınız kompost olacaktır. Türkiye genelinde istiridye mantarı yetiştiriciliği yapmak isteyenlere bayilik vermek isteyen firmalar da bulunmaktadır. Onlarla iletişime geçerek zahmetsizce mantar yetiştiriciliğinde para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz. Gerçekten çok güzel bir tadı olan istiridye mantarı kayın mantarı ya da kavak mantarı olarak bilinen bu lezzet sizlere para kazandırmak anlamında da önemli fırsatlar sunabilir.

Kayın mantarı yetiştiriciliği

İstiridye mantarı üreticiliği yetiştiriciliği yapmak isteyenlere 100 metrekare çadır kuruluyor ve bu bu çadırların içinde ne gerekli teknik alt yapı oluşturuluyor. Ranza sistemin adı verilen ortamda sizlere kayın mantarı yetiştiriciliği için ortam oluşturuyor. Sizler de belli bir süre içinde ürettiğiniz mantarlardan para kazanmaya başlıyorsunuz.

Kavak mantarı yetiştiriciliği yapmak

Elbette ürettiğiniz mantarların pazarlanması için önceden bağlantılar yapmanız gerektiğini hatırlatalım. Biz burada sizlere istiridye mantarı yetiştiriciliği yaparak para kazanma hakkında kısa bilgilendirme yapıyoruz. Ayrıntılı bilgi almak isterseniz bu işin bayiliğini yapan firmalar ile görüşebilirsiniz. Sizlere yaklaşık 30 40 bin lira civarında mantarhane kurulumu yapacak firmalar olduğunu hatırlatalım. Bu ek gelir fırsatına veya para kazanma ortamına uygun yeriniz varsa konu hakkında ayrıntılı bilgi almak isterseniz internetten iyice araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Kavak mantarı yetiştiriciliği kayın mantarı yetiştiriciliği istiridye mantarı yetiştiriciliği yazarak yaptığınız aramalar sonucunda sizlere bu konu hakkında destek verecek olan yetkili kişi kuruluş firmalarla görüşme şansı yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seyyar Galericilik Yapmak başlıklı makalemizde 2. el araba alım satımı nasıl yapılır ve İkinci el araçlarda alım satım işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?