Kaktüs yetiştirme işinden para kazanmak

Küçük saksılarda hazırlanarak satışa sunulan kaktüsler son yıllarda evden para kazanmak isteyenlere fırsat sunmaktadır. Siz de evde kaktüs yetiştirme işi yaparak para kazanma fırsatını değerlendirmek isterseniz sizlere bu konu hakkında kısa bilgilendirmeler yaparım.

Evde kaktüs  nasıl yetiştirilir?

Minik minik farklı şekillerde üretilen kaktüsler oldukça çabuk çoğaltılabilir.  Dikenli bir yapısı olması sebebiyle biraz dikkat gerektirdiğini peşinen söylemekte fayda var. Eldiven kullanmanız tavsiye edilir. Ellerinize diken batmaması için titiz çalışma yapmanız da önemlidir.

Kaktüslerin minik parçalarından alarak başka küçük saksılara bu parçalardan çıkarıp söküp toprağın üstüne geliştirmeniz yeterlidir. Kaktüsler nemli ortamlarda çabuk gelişir. Fazla suya yada herhangi ek gıdaya ihtiyaç duymazlar. Minik minik parçalarından alıp diğer saksılardaki toprağın üstüne hafifçe bastırarak yerleştirmeniz yeterlidir.

Boş zamanlarınızda hobi amaçlı olarak farklı bir uğraş arıyorsanız sizlere evde kaktüs yetiştirme işini tavsiye ederiz. Özellikle emekliler için oldukça ideal olduğunu hatırlatalım. Minik küçük renkli bin bir çeşit kaktüslerden Çoğaltıp satış yapabilirsiniz.

Bunu öncelikli olarak çevrenizdeki insanlara durursanız sizden satın almak isteyenler olacaktır. Çok fazla özel yere gerek yok. Karanlıkta balkonda karanlıkta odanızın herhangi bir köşesinde olabilir.  Kaktüslerinizi sulamayı unutursanız kuruma diye bir sorun yok. Çünkü susuz günlerce aylarca hayata direnç gösterebilme özellikleri vardır.

Kaktüsleri nereden temin edeceksiniz?

Kısaca bundan bahsedecek olursak,  her yerleşim yerinde çiçekçilik ve botanik ile uğraşan kurum kuruluşlar mevcuttur. İnternetten kısa bir araştırma yaparsanız sizlere numune olarak binlerce kaktüs örneğin satacak gönderecek firmalar bulunmaktadır. Siz de alacağınız Bu minik kaktüs örneklerini çoğaltır satacaksınız. Böylece gelir elde edeceksiniz.

Evde kaktüs yetiştirerek ne kadar para kazanabilirim?

Gerçekten hem kazançlı hem de hobi amaçlı güzel bir vakit geçirme aracı olarak düşünülmelidir. Ayrıca eve kaktüs yetiştirme işi veren firmalar da araştırılabilir.  Onların sizlerin yetiştiği  kaktüsleri pazarlanabileceklerini de hatırlatalım.

Evde kaktüs yetiştirerek ne kadar para kazanabilirim?

Eğer onlarla çalışmak istemiyorsanız kendinizden bahsedin. Ürettiğiniz kaktüslerinizi farklı kanallardan satma imkanına sahipsiniz. Evde kaktüs yetiştirerek ne kadar para kazanabilirim diye merak edenlere kısa bir örnekle yapmak istiyoruz.  Kendiniz fiyat belirleyeceksiniz.  Rengi biçimi şekline göre fiyat belirleme göre gerekir. Küçük bir saksıya 5 TL,  ondan büyük olanlara ise 7, 8, 10, 15, 20 TL civarında rakamlar belirlerseniz. Kazancınız Buna göre şekillenir.

Evde kaktüs yetiştirerek para kazanma fikrini beğenenler hayata geçirebilir.

Bir önceki yazımız olan Evde Kutu Poşet Katlama İşi başlıklı makalemizde Evde poşet kutu katlama işi yapmak istiyorum, eve kutu poşet katlama işi veren firmalar ve evlere ek iş veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status