UYARIYORUZ!

Kitap ayracı, bıcı bıcı!

Bazı insanların el yeteneği oldukça gelişmiştir. Boş zamanlarında farklı uğraşlar ile zaman geçirmeyi sever. Bu türdeki insan guruplarına evde kitap ayracı  yolumuzu bulma hallerini değerlermeleri gerektiğini anlatacağız. Değerlendirmesi gerektiğini anlatacağız. Her ne kadar Türkiye dünyada kitap okuma alışkanlığı bakımından son sıralarda yer alsa da yine de meraklı olan kitap kurdu insanlar sizin tasarlayacağınız özel kitap ayraçlarına ‘Hayır’ diyemeyecektir. Konu açılmışken kısa bir kaç anekdot vermekte fayda var.

Dünya çapında yapılan istatistiklere göre ihtiyaç sıralamasında kitap Türkler için listenin en sonunda yer alırken Japonya’da kitap ihtiyaç listesinde en başta yer almaktadır. Herhalde aramızdaki farkı bu istatistiki bilgiye göre düşünebiliyorsunuzdur. İnşallah bizlerde de kitap okuyanların sayısı gün geçtikçe artacaktır.

Evde kitap ayracı yapalım

Sizler de bu işi yaparak kitap okuyanların sayısının artması için katkı sağlamış olacaksınız. Kitap ayracı yaparak kitap okuma sayısının artmasına katkı sağlamış olacaksınız. Kitap ayracı yaparak aynı zamanda para kazanmış olacaksınız. Kitap ayracı nasıl yapılır ne işe yarar diye düşünenlere de birkaç örnek verelim.  Okulda öğrenciler kitaplarının arasına koyduğu zaman konuyu rahatlıkla bulmasına yardımcı olabilir. Bildiğiniz gibi son yıllarda ders kitaplarını devlet hazırlamaktadır. Dolayısıyla çocuklara dağıtılan ders kitapları artık dönemlik hallerde yani fasikül çektiğinde hazırlanmaya başlandı.

Her ders için hem ders kitabı hem de çalışma kitabı aynı kitap içinde yer almaktadır. Yani kitabın yarısı ders kitabı yarısından sonrası da çalışma kitabı olarak kullanılmaktadır. Kitap ayracı yaparak gülmek isteyenler işte bu noktada öğrenciler için faydalı olacaktır. Çünkü minik küçük öğrenciler ders kitabı ile çalışma kitabı arasındaki boşluğu bir türlü bulamıyorlar. Yani ders kitabında işledikleri konu bir hakkında bilgi ve yazmak için çalışma sayfalarını bulmaları gerekiyor. Bunun için sürekli kitap çevriliyor. Sayfaları arasında zaman harcanıyor.  İşte kitap ayracı yapıp oyalanmak isteyenler burada önemli bir görevi yerine getiriyor.  Hem çocuklara faydalı oluyor hem de kendine kazanmış oluyor.

Gerçekten bu işi yapmak istiyorsanız çocukların dikkatini çekecek şirin ilginç kitap ayraçları yapabilirsiniz. Böylece iyi bir pazarlama tekniği sayesinde oldukça fazla satış yapabilirsiniz. Kitap ayracı satmak için en uygun ortamda bildiğiniz gibi sosyal medyadır. Kendimize açacağınız bir mağaza sayesinde yaptığınız kitaplarından oldukça fazla mutluluk yakalamış olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seyyar Galericilik Yapmak başlıklı makalemizde 2. el araba alım satımı nasıl yapılır ve İkinci el araçlarda alım satım işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Ankara’da ikamet ediyorum. Universite mezunuyum. acil ise ihtiyacim var. Yardimci olursaniz sevinirim. 0538 217 63 47

  2. merhaba evde ek is yapmak istiyorum istanbul anadolu yakasinda ikamet ediyorum dönüş yaparsaniz cok sevinirim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?