Küçük taşları boyayarak para kazanma

Tasarım ve boya işlerine meraklı insanlara para kazanacakları bir ipucu vereceğiz. Evde taş boyama işi yaparak para kazanma fikrinin hayata geçirirseniz hem zamanınızı en iyi şekilde değerlendirirsiniz. Hem de bundan para kazanırsınız.

Deniz kenarına yakın yerlerde yaşayan insanlar bu konuda daha avantajlı diyebiliriz.  Çünkü deniz kenarında oldukça fazla boyamak için uygun taşlar bulunmaktadır.

Bildiğiniz gibi deniz taşların sivri uçlarını köreltir. Deniz dalgaları taşlara yıllarca vura vura  hep yassı hale getirir. İşte bu sebeplerden boyamak için elverişli taşlar deniz kenarlarından toplanabilir. Üstelik bu taşlar boyamak için de oldukça elverişlidir. Denize gittiğini zaman bu taşları toplayıp evinize getirebilirsiniz. Oldukça bol taş bulunduğunu hatırlatalım.

Taş boyama işi

Deniz kenarında olmayanlar uzak yaşayanlar ise tatile gittikleri zaman çantalarına bol bol yassı taşlar toplayıp getirebilir.  Evde taş boyarak para kazanmak isteyenler canları sıkıldığı zaman taşlara minik figürler çizerek onlara değer katar. Dolayısıyla da bu zaman diliminin hem para kazanmak için kullanmış olur.

Taş boyamak için hangi malzemeler gerekmektedir?

  • Farklı büyüklükte boya fırçaları
  • cam boyası veya sulu boya
  • büyük küçük farklı biçimlerde taşlar
  • akrilik boya
  • vernik

Sizin için yeterlidir.

Taş boyama işi nasıl yapılır

Bu işin nasıl yapıldığını uzun uzun anlatmak istemiyoruz. Eğer bu işe meraklıysanız sizlere video kanalları araçları ile taş boyama işini öğrenebileceğinizi söyleyelim.

Size örnek bir video ekleyelim.  Oradan bakıp sizlerde evde taş boyama işi yaparak para kazanma fırsatını değerlendirebilirsiniz. Evde yapılan bu çalışma sayesinde ne kadar kazanç sağlayacağını da merak ediyorsanız bu konu hakkında da kısa ipuçları verelim.

Yaptığınız çalışmanın emeğin değeri müşteri tarafından belirlenir. Doğal olarak küçük taş büyük taş ayrımı elbette önemlidir ancak yapılan çalışma ve emek sizin kazancımızı belirler. Bir taşınızı 1 Tl satabilirsiniz 50 liraya da satabilirsiniz.

Peki yaptığınız taşları nasıl satacaksınız? Çevrenizde takı tasarım işleri yapan dükkanlarla anlaşabilirsiniz veya evlere bu işi veren kişilerle görüşebilirsiniz.

Bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Yani eve taş boyama işi veren firmalar size sipariş verebilir. Bu sebeple konu altına bu işi yapmak istediğinizi iş alacağınızı yazabilirsiniz.

Uygun zamanlarda taş boyama işi yaparak para kazanmak fırsatından faydalanmış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Evde Kutu Poşet Katlama İşi başlıklı makalemizde Evde poşet kutu katlama işi yapmak istiyorum, eve kutu poşet katlama işi veren firmalar ve evlere ek iş veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Ben bu işi yapmak istiyorum yozgat merkez oturuyorum istediğiniz kadar işi yapıp zamanında teslim edebilirim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status