UYARIYORUZ!

Meyve suyu barı dükkanı açma fikri

“Kafamda farklı bir iş kurmak istiyorum, hem eğlenceli olsun, hem insanlara faydalı, hem de bol para kazandırsın.” diye düşünüyorsunuz. Farklı iş fikirleri hakkında kafa yoruyorsunuz ancak karar veremediniz. Peki meyve suyu bari dükkanı açarak  kazanmaya hazır mısınız? Aklınızdan geçmediyse ve bu konu hakkında fazla bilgi sahibi değilseniz bir düşünün deriz.

Geçmiş dönemlerde köşe başlarına çay ocağı veya büfe açılırdı ve buralardan gelir elde etmek için çaba harcanırdı. Günümüzün para kazanma araçları giderek renkleniyor.  Meyve suyu sıkarak kazanmak da  kimsenin aklında yoktu. Ancak farklı düşünen insanlar sayesinde hem insanlar sağlıklı içeceklere kavuştu, hem de bu sayede para kazanan insanlar türedi.

Sizler de bu  sektöre girip kendinize ayrılan pasta diliminden faydalanabilirsiniz.  Herkesin nasibi farklıdır. Birileri yapıyor diye siz yapmamak durumunda değilsiniz. Eğer meyve suyu sıkarak kazanma fikrini benimserseniz sizlere konu hakkında kısa ipuçları verelim. Aklımıza yatarsa bu sektöre açılırsınız. Siz de mis gibi paralar kazanırsınız.

meyve suyu barı bayiliği veren firmalar

Peşinen şunu da söylemek zorundayım ki, sabırsız birisi iseniz hemen istiyorsanız ve hesapta olmayan risk unsurlarını hesap edemezseniz hiçbir işe atılmaıza gerek yok. Çünkü bütün sektörlerde kendine özgü risk faktörü bulunmaktadır. Yine burada da aynı şekilde işini sabırla, planlı ve harika yapacak insanlara ihtiyaç olduğunu bilmeniz gerekir. Bütün işletme fikirleri için bu geçerlidir.  2 günde kimse para kırmaya başlamaz.

Siz de meyve suyu barı dükkanı açıp mutlu esnaflar arasına girmek istiyorsanız öncelikle işinizde en iyi olmak için çalışmamız gerekir. Yukarıda söylediğimiz gibi bu sektöre sizden önce birileri başlangıç yapmış olabilir ancak siz onların düşünemediği farklı bir şeyler ilave edebilirsiniz. Sizin müşterileriniz daha fazla olabilir. Sizi tercih edebilir. Ayrıntılar farklılık da gizlidir. Farkınızı ortaya koyun  kazanın.

Düşük sermaye ile kendi işinizi kurmak ve ailemizi geçindirmek istiyorsanız hangi sektöre girerseniz girin mutlaka yaptığınız işi sevin ve en iyisini yapmak için gayret edin.  Müşterilerin sizin için bir velinimet olduğunu aklınızdan çıkarmayın.  Bu minval üzerine işletmenizi geliştirin. Gelecekte oldukça bol para kazanacağınızı hayal edin. Ancak sabırlı olmayı unutmayın. Bu iş fikri üzerine yoğunlaşın. Sonra kafanızda planlar yapın.  Dükkanımızı nereye açmanız gerekir?  Malları nereden temin etmeniz gerekir? Kaça satarsınız kaç liradan ürün alırsanız sizi kurtarır? Hangi mekan,  hangi sokakta, hangi semtte açılırsa kazançlı çıkarsınız.. gibi araştırmalar yapmanız en önemli adımdır.

Meyve suyu barı dükkanı açmak için farklı alternatifler olduğunu unutmayın.  Çünkü daha önce bu sektöre atılan insanlar doğal olarak bayilik de vermektedir. Onların bayiliği ile de çalışabilirsiniz, kendiniz de bağımsız olarak meyve suyu barı dükkanı açarak para kazanma fırsatı yakalayabilirsiniz.

İster kendi işinizin patronu olarak bu sektöre giriş yapın, isterseniz meyve suyu barı bayiliği veren firmaların sunduğu fırsatları değerlendirip dükkan açın, mutlaka gelir gider dengesini hesaplayın. Bunu yapmak için en basit yöntem bu işi yapan herhangi bir işletmeye müşteri olun gözlem yapın. Müşteriler sizden neyi istiyor? Bir bardak meyve suyunun maliyeti ne kadardır, kaça satılıyor gibi araştırma yaparsanız başlangıçtan kazanmış olursunuz. Kısa yoldan  kazanmak için meyve suyu barı dükkanı açıp hayal kırıklığına uğramamak için her şeyi en ince ayrıntısına kadar hesap etmeniz gerektiğini unutmayın!

Bir önceki yazımız olan Kitap ayracı, bıcı bıcı! başlıklı makalemizde Evde kitap ayracı yaparak para kazanmak ve Kitap ayracı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?