Öğrenciler için ek iş fırsatları

Üniversite öğrencilerinin yapabileceği ek işler hakkında sizlere bilgilendirme yapıyoruz. İster part-time olarak yarı zamanlı herhangi bir iş yerinde, isterseniz evde çalışarak ek gelir fırsatları değerlendirebilirsiniz. Öğrenciler çalışkan, dinamik, yetenekli gençlerdir. Aynı zamanda bu dönemde çok paraya ihtiyaç diyorlar. Eğitim masraflarını karşılamak amacıyla farklı ek iş fırsatlarını nasıl değerlendirileceğini de size kısaca anlatacağız.

Öğrenciler için ek işler

Part time yarı zamanlı yapılabilecek işler nelerdir? Muhasebe işi yapmak hemen hemen bütün üniversite öğrencilerinin tercih edeceğiz ek iş diyebiliriz. Muhasebe firmaları sizin gibi gençlere ihtiyaç duyuyor. Siz de çevremizdeki muhasebe işi yapan mali müşavir, yeminli müşavirler ile görüşerek çalışabileceğinizi belirtebilirsiniz. Öğrenciler için ek işler farklı şekilde aranabilir.

Haftada bir kaç gün boşluk bulduğunuz zaman burada tecrübe edilmesini hem de referans olarak gelecekte faydasını görürsünüz.

Üniversite öğrencilerinin yapabileceği ek işler arasında en çok tercih edilen sizin de tahmin edebileceğiniz gibi garsonluk, komi işleri… Yani hamburgerci ya da restoranlarda çalışabilirsiniz. Servis elemanı olarak part time çalışma fırsatından yararlanabilirsiniz.

Öğrencilere ek iş veren firmalar

Hiç kimseye bağlı olmadan kendi başınıza yapabileceğiniz ek işler de var. Öğrencilere ek iş veren firmalar paketleme işleri montaj işleri kutulama işleri size gönderebilir. Eğer evde kalıyorsanız boş zamanlarında bu işleri rahatlıkla yapabilirsiniz.

öğrencilere ek iş

Anketörlük yine öğrencilerin rahatlıkla severek yapacağı ek işler arasındadır. Ayrıca makale yazarlığı, içerik editörlüğü öğrenciler için biçilmiş kaftandır. Üniversitelerde okuduğunuz bölümler ile alakalı olarak web sitelerine içerik sağlayabilirsiniz. Ekonomi okuyorsanız ekonomi yazıları yazabilirsiniz. Ticarette okuyorsunuz ticari makaleler satabilirsiniz.

Öğrencilerin para kazanacağı ek gelir fırsatları arasında web sitesi yapmak, reklamlardan gelir elde etmek script yazmak en çok tercih edilen ek işler arasındadır.

Siz değerli öğrenciler, harçlığını çıkarmak istiyorsanız size sunulan fırsatları değerlendirmeniz gerekir.

Öğrencilere ek iş verenler nerededir, nasıl bulunur, merak ediyorsunuz. Yaşadığınız ilde hamburger zinciri firmaları size rahatlıkla iş verir. Gidin onlarla görüşün. Ya da büyük restoranlar, köfteci firmaları, pizzacılar, hamburgerciler servis elemanı aramaktadır. Gidip görüştüğünüz takdirde uygun zamanlarınızı belirtirseniz sizlere part-time iş vereceklerdir.

Diyar zihinsel ek işler ise, bilgisayar başında istediğiniz zaman gece gündüz boş zamanlarınızda yapabilirsiniz. Öğrencilerin yapabileceği ek işler oldukça fazladır. Sitemizdeki kategorileri inceleyebilirsiniz. Ailenizin yanında yaşıyorsanız paketleme, montaj, kutulama işleri yapabilirsiniz.

Konu altına iş başvurusu yaparsanız öğrencilere ek iş veren şirketler firmalar ihtiyaçları olması durumunda mail adresinize iş teklifi yapabilir. Böylece ayda yaklaşık bin lira civarında ek gelir sağlayabilirsiniz. Fırsatı yakalamak için denemekte fayda olduğunu da unutmayın!

Bir önceki yazımız olan Evde Ceviz Kırma Ek İşi başlıklı makalemizde ceviz paketleme işi, ek iş ve Evde ceviz kırma işi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status