UYARIYORUZ!

Organik Gübre İşi Yaparak Nasıl Para Kazanılır

Bu işi ister küçük çaplı, isterseniz önemli kurumsal kimlik olarak düşünebilirsiniz. Eğer emekli iseniz bir bahçeniz varsa sizin için avantajlı olan organik gübre üretimi fırsatından yararlanabilirsiniz  “Benim bahçem yok, bir apartman dairesinde sadece bir balkonum var.” diyenlere de bu işi tavsiye ederiz. Çok fazla ayrıntıya gerek olmadan küçük bir balkon bile sizin bu işi yapmak için yeterlidir. Bütün ayrıntıları kısaca size uygun şekilde  bu işten gelir elde edebilirsiniz. Eğer büyük bir alanınız varsa  daha geniş tutabilirsiniz. Ancak herkes imkanları ölçüsünde iş yapabilir.

Organik gübrenin faydaları

Biz de olumsuz pozisyonundan başlayarak konuyu anlatmaya çalışalım. Sizlerin de çok iyi bildiği gibi kimyasal gübrelerden bıktık. Yediğimiz yiyecek içecekler hep ilaç.  Hormon ve kimyasal gübreler içeriyor. Hastalıkların başlangıcı anlamına geliyor.  Organik tarım yapan insanlar bu işe ilgi  göstermeye başladı. Organik tarımın en temel gereksinimi de organik gübre olduğunu unutmayınız.

Organik gübre üretimi için sizler de kafanızda soru işaretleri oluşturabilirsiniz. Çok zor olduğunu düşünmeyin. Basit birkaç yöntemle evinizde,  bahçenizde ya da geniş bir alanda bu işi rahatlıkla yapabilirsiniz. Yaptığınız organizmaların o kadar çok faydası var ki düşünemeyeceğin kadar büyük.  Yeter ki bu işe başlayın.

Evde solucan gübresi üretimi

Solucan gübresi olarak da adlandırılan ek gelir fırsatı sadece para kazandırmıyor. Geleceğimiz olan ülkemizde de korumaya yönelik bir çalışma.

Organik gübre üretimi

Organik gübre işi yapmak

Solucanlar daha önce zehirlenmiş olan topraklarımızı da temizliyor. Böylece hem ülke kazanıyor. Çocuklarımızın geleceğini kurtarıyoruz.  Bilinçsiz bir şekilde yapılan tarım ülkemizin mahvetti.  Yiyecek içeceklerin zehir saçıyor. Pazarlarda aldığımız bütün ürünler kimyasal gübreler ile yetiştirilmektedir. Buna bir an önce dur demek için herkesin bir şeyler yapması gerekiyor. Siz de kendi imkanlarımız doğrultusunda evde solucan gübresi üreterek kazanabilirsiniz.

Organik gübre üretimi para kandırır mı?

Solucanlar ne denli değerli olduğunu gübre ürettiğiniz zaman anlayacaksınız. Birkaç kasa içerisinde Solucan üretebilirsiniz. Solucan oldukça değerlidir. Kimyasal zehirleri topraktan temizlenmektedir. Bu işi ayrıntılı bir şekilde ayrıntılı bir şekilde ele almanız gerektiğini hatırlatalım.  Bizim burada yapmak istemedik. Sadece sizin kafanızda bir ışık  yakmak ve size fikir uyandırmaktır. Ülkemizin geleceğini hep birlikte koruyalım kurtaralım.  Elbette para kazanılır. Evde organik gübre üretimi yaparak ya da diğer adıyla solucan gübresi imal ederek kazanmak istiyorsanız bu konu hakkında ayrıntılı bilgi edinmeniz gerekir.

Bir önceki yazımız olan Seyyar Galericilik Yapmak başlıklı makalemizde 2. el araba alım satımı nasıl yapılır ve İkinci el araçlarda alım satım işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Evde yapmak tecrübe etmek ve küçük bahçelerde kullanımı için uygulanabilir. Buradan daha büyük kazançlar elde etmek ve kapasite artırmak gibi amaçlarınız varsa minimum 100 metrekarelik alanla başlanması gerektiğini düşünüyorum. Biz 6 ay önce 100 metrekare alanda boşluklarla başladık ve şuan alanımıza sığmıyoruz ve sistem değişikliği yapıyoruz.

    • Sevtap hanım,
      Çalışmalarınızda başarılar dileriz. Bol kazançlar. En önemlisi kaybedilen toprakların yeniden kazanılması adına çok sevindirici.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?