UYARIYORUZ!

Orjinal İş Fikirleri

Hiç kimsenin düşünemediği farklı iş fikirleri arayan insanlar giderek arttı. Orjinal iş fikirleri arayan insanlar kimsenin yapmadığı işler yaparak önemli bir boşluğu giderme düşüncesindedir. Böyle hareket eden, bu şekilde yapanlar doğal olarak ilk oldukları için önemli oranda para kazanıyorlar. Sizler de internetlerde geziyorsunuz yeni iş fikirleri öğrenmek istiyorsunuz.

Aslında bunu yapmak yerine kendiniz düşünerek özgün bir işyeri ya da iş fikri bulmak en mantıklısı. İnternette yazılan çizilenler var. Zaten denenmiş birileri tarafından uygulamaya sokulmuş işletme düşüncesidir.

Olmayan, düşünülmeyen?

Sizler de zengin olmak amaçlı farklı işyeri açma düşünceniz varsa yaşadığınız bölgede ile doğru orantılı olarak neyi eksik, neyin ihtiyaç olduğunu belirlemeniz gerekir. Özgün fikirler daha ziyade ihtiyaca göre belirlenmiş. Zaten yenilikler de insanların ihtiyaçlarından dolayı ortaya çıkmıştır. Dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın yaşadığınız yerleşim biriminde hiç olmayan, düşünülmeyen ve ihtiyaç olan bir sektör araştırılmalıdır. Üstelik bu sektörde hiç denenmemiş farklı tasarımlar üretimler pazarlama stratejileri geliştirilmelidir. Özgünlük buna denir. Başka yerlerde yapılmış, denenmiş çalışmaların farklı versiyonlarını piyasaya sunmak pek de orjinal iş fikirleri arasında yer almaz.

Orjinal iş fikirleri

Parlak ve herkesin dikkatini çekecek bir iş fikri hem çok para kazandırır, hem de herkes tarafından takdir edilir. Açacağının işletme herkesin beğenisini kazanması gerekir. İhtiyaçlarının giderilmesi noktasında önemli bir boşluğu doldurması istenir. Trafik sorununu çözecek bir orijinal iş fikri düşünebilirsiniz. Apartmanlardan kaçarak rahat mekanlarda yaşamak isteyenlerin sorunlarını çözmek için özgün tasarımlar yapabilirsiniz. Buna benzer farklı çalışmaları kendiniz düşünerek hayata adapte edersiniz sizlere de kazanırsınız, insanlık da kazanır.

Farklı güzel fikirler bulmak aynı zamanda sizin adınızı önemli kişiler arasına kazınmasına vesile olacaktır. Yaptığın çalışma sayesinde para kazanacağınız gibi insanlık için de önemli bir adım atmış olacaksınız. Farklı, özgün hiç olmayan yeni bir iş fikri yakalamak farklı düşünenlerin işidir. Sıradan insanlar gibi çabuk para kazanayım düşüncesiyle kendinizi ortaya koyamazsınız.

Sorunların giderilmesine yönelik çözüm fikirleri

Öncelikle pozitif düşünmeyi öğrenmelisiniz. Çevremizde yaşayan insanların sorunlarına kulak asmalısınız. Onlar nelerden şikayetçi, sorunları nedir? Bu sorunların giderilmesine yönelik çözüm fikirleri bulmaya çalışırsanız doğal olarak siz de buradan iyi bir kaynak yakalayabilirsiniz. Bu kaynak sizin çıkış noktamız olacaktır. Bunu beslerseniz, geliştirirsiniz iyi yol alırsınız. Orada sizin için önemli bir hareket noktası bulunmaktadır.

Bu noktadan hareket ederek orjinal iş fikirleri yakalayabilirsiniz. Özgün fikirlerin hayata geçirilmesi de size beraberinde hem mutluluk, hem de para kazandıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Etli Pilav Dükkanı Açma başlıklı makalemizde Etli pilav dükkanı açma ve Pilav dükkanı açma fikri hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. kablolu kumanda düğmesıne basınca kablodan gıden elektrkle kumandası kendı kendıne değıştırıyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?