UYARIYORUZ!

Satış Ortaklığından Nasıl Para Kazanılır

Satış ortaklığı son yıllarda renklenmeye çeşitlenmeye başladı. En çok da katalog usulü ile yapılan kar ortaklığı ilgi görüyor. Satış ortaklığı sisteminden nasıl para kazanılır? Aslında sadece katalog usulü ile satış ortaklığını genelde bayanlar yapıyor. Fakat satış ortaklığını farklı boyutları ve parametreleri var.  Yani kendinizin olmayan ürünleri komisyon karşılığında satmak için yönlendirme yaparsınız.

Reklam yaparsınız yönlendirdiğini ve satın alan her tüketici size komisyon bırakır. Bunu hiç kimse fazla anlamadım bloğumuzda sitemizden satış ortaklığı fırsatı sunan sitelerin linkini yayınladığınız da sizin linkinizden giden tüketici eğer alışveriş yaparsa sizin linkinizden gittiği için size otomatikman komisyon yazılır.

Affiliate market sisteminden para kazanmak

Affiliate marketing sistemi olarak adlandırılan bu satış ortaklığında sürekli bilgisayar başında olmanıza da gerek yok.  Sistem kendiliğinden tıkır tıkır işler son yıllarda farklı bir satış ortaklığı sistemi ortaya çıkmaya başladı. Ticaret siteleri aracılığı ile de satış ortaklığında dahil olabiliyorsunuz. Yani size bir e -ticaret sitesi kuruluyor. Bunun karşılığında belli değil ön ödeme yapıyorsunuz.  Sizin sitenizde her türlü ürün yayınlanıyor. Bu ürünlerin satışlarını pazarlamasını ulaştırılmasını size ticaret sitesini kuran firma yapıyor.

Buradan belli miktarda gelir elde ediyorsunuz.  Yani satılan her üründen belli kar marjı sizin hesabınıza yazılıyor.  Siz fiyatları kendiniz belirliyorsunuz ancak belli bir limit var. Onun için altında satış yapamıyorsunuz. Buna göre sattığınız her ürünün belli yüzdesi sizin hanenize kağıt olarak yazılıyor. Bu sistem son yıllarda oldukça fazla kişi tarafından denendi deneniyor.

Bu da satış ortaklığı sisteminin içerisinde yerini alıyor. Ancak yıllardan beri devam eden satış ortaklığında  katalog usulü ile satış hiçbir zaman cazibesini kaybetmiyor. Özellikle kozmetik ürünleri pazarlaması yapan satış ortaklığı sistemleri bayanların tercihi oluyor. Çünkü bayanlar güzellik malzemelerini dükkan dükkan dolaşmak yerine indirimli hem de tanıdık bildik sürekli kullandıkları bir markadan almayı tercih ediyorlar. Oriflame, Hunca Life, Avon, Amway gibi satış ortaklığı fırsatı sunan katalog usulü ile kazandıran sistemler devam ediyor.

Satış ortaklığı sistemi

Satış ortaklığı sisteminden kar etmek istiyorsanız ayrıntıları öğrenmek için internetten araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Bizim burada yapmak istediğiniz bu konu hakkında kısa bilgilendirme yapmaktır.  Özellikle katalog usulü satış ortaklığı ile ilgilenen çok sayıda bayan arkadaş ile karşılaşabilirsiniz.

İnternet sitesi ile satış yapıp para kazanmak

Siz de üye olarak kendinize aldığınız ürünlerde yüzde 30 40 civarında indirim fırsatı da yakalayabilirsiniz. Hem kendiniz hem çevrenizdekilere indirimli alışveriş yapmış olursunuz. Bugün sizlere satış ortaklığından nasıl para kazanılır, kısaca bilgi vermeye çalıştık. Sizler de kendinizi örtüşen bir sistemden para kazanabilirsiniz ancak hatırlatmakta fayda var.

Bu sistemlerin özellikle de internet sitesi ile satış yapıp para kazanmak isteyenlerin çok başarılı olduğunu söylemek doğru olmaz. Çünkü oldukça fazla e-ticaret sitesi arasından sizlerin sıyrılıp para kazanmanın pek de kolay değil.

Bir önceki yazımız olan Cazibesini Kaybetmeyen Meslekler başlıklı makalemizde geleceğin popüler meslekleri, Popülaritesini yitirmeyen meslekler ve popüler meslekler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?