UYARIYORUZ!

Şile ek iş imkanları

Tarihi milattan önce çok uzun yıllara kadar dayanan yerleşim birimi Şile ek iş ilanları ve olasılıkları nelerdir? Eğer sizler de evden veya part time olarak çalışmak istiyorsanız bu şirin beldeniz nimetlerini bir bir irdeleyelim.

İstanbul’un nüfusu en az ilçelerinden birisi, ancak yüz ölçümü olarak en büyük ilçelerinden biri olan Şile ek iş açısından farklı unsurları taşımaktadır. İlçedeki mahalle sayısı sadece dörttür. Ancak 58 tane köy bu ilçemize bağlıdır. Ülkemizin kuzey batı Marmara Bölgesi’nde bulunan ve Kocaeli Çatalca bölümünde Kocaeli Yarımadası’nda bulunan bu ilçemiz avantajlı bir pozisyondadır. Çünkü hem İstanbul hem de Kocaeli dünyanın en önemli sanayi firmalarının temsilciliklerine ev sahipliği yapmaktadır.

Şile’de eve ek iş veren firmalar

Şile’de evde ek iş yapmak isteyenler bu firmalarla iletişim kurduğu durumda kendilerine gönderilecek olan işlerden yeterli nakit kazanabilir. Son yıllarda bölgede  turistik akın sayesinde farklı ek iş fırsatları ortaya çıkmıştır. Takı tasarım işleri, hediyelik eşya işleri, dantel, oya, patik örme gibi turizme yönelik kolay ekişler sizlere düzlüğe çıkmanız için omuz verecektir.

Şile İstanbul’a en uzak ilçelerden birisidir. Bu sebeple ilçede ek iş fırsatları da farklılık göstermektedir. Dünyaca tanınan Şile bezi Türklerin Avrupa’ya yerleşmesinden sonra kültürlerini devam ettirdiklerini bir göstergesidir. Şile Bezi pamuk ipliğinden el tezgahlarında dokunmaktadır. Önemli bir kültür mirası olarak geleceğe taşımaktadır. İsteyen kişiler Şile bezini paketleme, katlama, pazarlama fırsatını değerlendirebilir. Şile Bezi sadece bir bez değildir. Her türlü kıyafet dikilmek için elverişlidir. Vücut için oldukça sağlıklı bir kumaştır.

Şile ek iş imkanları tahmin edeceğiniz üzre kısırdır. Turistlerin bölgeye turistşk gezilet sayesinde yemek kültürü de gelişmiştir. Evde yemek yaparak mideye giden yoldan köşe dönmeyi hedefleyebilirsiniz.  Turistlere ev yemekleri vermek isteyen restoranlar evde sarma dolma yapımı,  evde turşu yapımı, börek yapımı, mantı yapımı gibi iş fırsatları vermektedir. Sadece bunlar değil size gönderilecek olan farklı ek iş imkanlarını da düşünebilirsiniz.

Şile’de eve ek iş veren firmalar çok yeterli olmasa da yukarıda bahsettiğimiz gibi Kocaeli’de İstanbul bölgesinden farklı ek iş pazarlıkları alabilirsiniz. Bunun için iş istediğinizi belirten mesajlar atılması için  alt taraftaki iletişim formu sizin için ayrılmıştır. Hangi tür iş yapmak istiyorsanız belirtin basit kazançlara merhaba deyin.

Bir önceki yazımız olan Van'da Evde Ek İş İmkanları başlıklı makalemizde Edremit ek iş imkanları, eve ek iş veren firmalar ve Van'da eve ek iş veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?