Süs bitkisi yetiştirerek nasıl para kazanılır?

Yoğun beton yığınlarının hem ülkemizi hem de dünyayı esir aldığı bu yüzyılda süs bitkisi yetiştirerek nasıl para kazanılır sizlere kısaca özetleyeceğiz. Böylece dünyanın renklenmesine sizler de katkı sağlamış olacaksınız. Para babaları, holdingler, firmalar, şirketler her şeyi kendilerine göre dizayn ediyor. Onların istediği sadece ceplerini doldurmak. Dünyanın bin bir türlü süs bitkisi, orman ve yeşillik alanları onları çok alakadar etmiyor.

Beton bloklar arasına sıkışmış olan insanlar artık tek renkten sıkılmış durumda. Siyah, beyaz ve tonları insanın ruhunu daraltan renklerden kurtulmak isteyen, pembeleri, sarı, mor, yeşil, turuncu, mavi renkleri görmek isteyen insanlar süs bitkisi yetiştiren insanların kendilerine sunduğu güzelliklerden faydalanmak istiyor.

İşte bizim anlatmak istediğimiz de hem dünyayı güzelleştirmek hem de insanları mutlu etmek için süs bitkisi yetiştirerek para kazanma fırsatları değerlendirilmelidir. İnsanlar kendi imkanlarıyla bazen evinin önünde ağaç dikiyor, bahçelerinden çiçek dikiyor, ancak büyük apartmanlarda sıkışmış olan, bahçesi olmayan onlarca daire sahibi insan yeşile hasret kalmış. Kendi imkanları çerçevesinde evlerinin içinde, balkonlarda süs bitkisi yetiştirmek istiyor. Durum bu kadar vahim olunca devreye süs bitkisi yetiştiriciliği yapan insanların sunduğu kıt kanaat fırsatlar giriyor.

Eğer siz de genç bir girişimci olduğunuzu düşünüyorsanız süs bitkisi yetiştiriciliği yapmak niyetiniz varsa nasıl para kazanılır, hangi metotlar size çıkış noktası olabilir, kısaca bahsedelim.

Süs bitkisi sadece evimizde, büromuza yetiştirdiğimiz çiçeklerden ibadet değildir. Farklı kategorilerde incelenmesi gerekir. Örneğin, doğal çiçek soğanları, dış mekan süs bitkileri, iç mekan süs bitkileri, kesilebilen çiçekler ve budanabilen küçük ağaçlar düşünülmelidir.

süs bitkisi yetiştirerek para kazanma

Bu sektörde para kazanmak istiyorsanız kendinize uygun mekanımız varsa hepsini yapabilirsiniz. Ancak küçük mekanlarda da yapılabilecek işleri araştırıp ona göre para kazanma yolunu değerlendirmelisiniz. Ayrıca bu işi yapacak olan kişiler, bu işi geçim aracı olarak sürekli bir iş olarak mı düşünecek, yoksa basit yöntemlerle ek gelir fırsat olarak mı yapacak, karar vermesi gerekir. Çünkü süs bitkisi yetiştiriciliği işi hem ek gelir hem de bir işletme ruhu ile yapılacak işler arasındadır. Kararı sizin vermeniz çok önemlidir.

Eğer profesyonel bir ekip koyacaksınız ve dükkan açacaksınız ona göre çalışma yapmalısınız. Yok, emekli veya ev hanımı iseniz kendi bahçenizde uygun alanınızda süs bitkisi yetiştirerek nasıl para kazanılır bilgi edinmek istiyorsanız ek gelir yapacaksınız demektir. Yani hobi olarak yapacağınız bu işten para kazanmak istiyorsunuz anlamına gelir.

Emekliler ve ev hanımları için ek iş mahiyetinde yapılabilir, ancak geleceğe yönelik büyük plan yapacak olan kişiler bunu bir meslek olarak seçmeli, ona göre altyapı hazırlanmalıdır. Unutulmaması gerekir ki çiçekler de çocuklar gibidir. Bakılmalı, ilgilenilmeli ve zamanında gereken yapılmalıdır. Aksi takdirde beklentilerinize ters tepki verebilirler.

Bugün sizlere süs bitkisi yetiştiriciliği yaparak nasıl para kazanılır, kimler bu işi yapabilir bilgi vermeye çalıştık. Umarız, kafanızda küçük soru işaretleri oluşturabildik!

Bir önceki yazımız olan Kitap ayracı yaparak para kazanmak başlıklı makalemizde Evde kitap ayracı yaparak para kazanmak ve Kitap ayracı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

DMCA.com Protection Status