UYARIYORUZ!

Yer fıstığı paketlemek çok kazandırır

Sağlık açısından birçok derde şifa olarak gösterilen yer fıstığı paketlemek isteyenlere işin incelikleri hakkında bilgilendirme yapmak istiyoruz. Bazı insanlar çok kilo yaptığını söylese de sağlık için önemli besin kaynaklarından birisi olan yer fıstığının sizlere nasıl kazandıracağından bahsedeceğiz.

Her besin maddesinde olduğu gibi fazla yerseniz elbette zararlı olur.  Ancak yeteri kadar yenildiği takdirde sağlıklı bir bünye sahibi olabilirsiniz. Bizim sizlere bahsetmek istediğimiz konu, yer fıstığının faydaları ya da zararları değildir. Ekonomik anlamda bize kazanımlarından bahsedeceğiz.

Yer fıstığı paketleme ek işi

Özellikle ek gelire ihtiyaç duyan vatandaşlarımız eve yer fıstığı paketleme işi veren firmalar sayesinde refah düzeylerinin nasıl yükseltebilir, nasıl rahata kavuşabilirler. Bunun derdindeyiz.  Şimdi sizlere evde yer fıstığı ek işi ile ilgili olarak merak edilenlerin kısa kısa özetleyelim.

Genelde güney illerimizde daha çok üretilen bu besin maddesi tatlılarda ya da kuruyemiş olarak doğrudan evde insanlar tarafından tüketilmektedir.  Son yıllarda jem üretim anlamında hem de tüketim anlamında büyük artış gösteren yer fıstığı bazı durumlarda paketleme işi ile ilgili sıkıntıların ortaya çıkarmaktadır. Yani bu değerli besin kaynağının uzaktaki insanlara ulaştırılması amacıyla yemek için hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Bu amaçla yer fıstığı paketlemek isteyene nasıl faydası dokunur, neler yapması gerekir özetleyelim.

Paraya ihtiyacı olmayan insan neredeyse yoktur. Dolayısıyla sizlere evde yer fıstığı işi veren organlar ile anlaşma sağladığımız takdirde önemli bir kazanç fırsatı yakalayacaksınız.

Söylemek isteriz bu ek gelir fırsatından faydalanmak istiyorsanız firmalarla ya da eve yer fıstığı işi veren kişiler ile görüştüğünüz anlaştığınız zaman size çuvallar dolusu gönderilecek. Yer fıstıklarının kırma, temizleme içini ayıklama sonra da 1 kiloluk yarım kiloluk ya da 2 kiloluk poşetlere dondurması istenecektir. Bunun karşılığında da belli miktarda sizlere ödeme yapılacaktır.

Ne kadar ücret kazanacağınızı net olarak söylemek doğru olmaz.  Çünkü yer fıstığı paketlemek hem işi veren hem de ihtiyacı olan kişinin durumuna göre değişiklik gösterir.  Ancak ortalama bir kişi 600-700 lira civarında nakit fırsatı yakalayabilecek diye söyleyebiliriz.

Bilhassa güneydeki illerimiz de yaşayan vatandaşların ek gelir fırsatını değerlendirilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. O zaman  yer fıstığı paketleme işi yapmak isteyenler altta sizlere bu işi yakalama fırsatı için iletişim formunu doldurup sıranızı bekleyin.  İhtiyaç olması durumunda size de iş gönderirsin.

Bir önceki yazımız olan Balon Paketlemekten Gelir Sağlamak başlıklı makalemizde balon paketleme işi, evde balon paketleme işi yaparak para kazanmak ve Eve balon paketleme işi veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

16 yorum

  1. Manisa Akhisar da yaşıyorum. Evde ek iş yapmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  2. Ank.golbasında oturuyorum iş arıyorum ortopetik engelliyim evde boş oturuyorum isterseniz ekipte kurabilirim.

  3. istanbul tuzlada oturuyorum her türlü paketleme işi olur biz karabalık mahalleyiz çalışacak çok kişi var

  4. işe çok ama çok ihtiyacım var. lütfen yardımcı olur musunuz. pendik yenişehirde oturuyorum evde yapılacak işe ihtiyacım var.

  5. Ankara etimesgut evde her turlu paketleme isini ailemle birlikte yapabiliriz dönüş yaparsaniz sevinirim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?