UYARIYORUZ!

Antika eşyalar al-sat!

Zaman durmadan yol alıyor, bu süreç içerisinde bazı eşyalarımız güncelliğini kaybediyor. Dolayısıyla atılmak, değiştirilmek isteniyor. Tam bu noktada sizlere antikacılık  fırsatı doğuyor. Evet yanlış duymadınız, bazılarının evlerinde fazlalık olarak kabul ettiği eşyalar sizler için önemli bir para kazanma fırsatı olabilir.

Güncelliğini kaybeden eşyalar, yenisiyle değiştirmek istemektedir. Bilhassa küçük yerleşim yerlerinde çok uzun zamandan beri kullanılan her türlü ev eşyası antika sınıfına girmektedir. Meraklıları bu tür eşyalara servet ödemektedir. Siz de birazcık tarihi, insanların kültürüne meraklıysanız bu durumdan kendimize önemli bir kazanım yakalayabilirsiniz.

Antika eşya al-sat nasıl yapılmaktadır öğrenmek istiyorsanız şu söyleyebiliriz. İnsanlar geçmişle yüzleşmek ya da geçmiş dönemlerdeki insanların yaşam biçimlerini öğrenmek amacıyla bazen farklı bilgilere eşyalara ihtiyaç duyar. Özellikle de antika meraklısı insanlar size çıkış noktası olabilir.  Antika eşya alım satımı yaparken hangi yöntemler izlenmesi gerekir ön araştırma yakmak da gerekir.

Bizim konumuz farklı fırsatları değerlendirerek para kazanma üzerine olduğu için sizi ilgilendiren bölümü antikaya meraklı insanlara sağlayacağınız katkı sayesinde kazanacağınız, paradır. Müzayedelerde görmüşsünüzdür, bizim anlamadığımız, beğenmediğiniz eski kitaplar, eşyalar, biblolar, tablolar… binlerce milyonlarca dolara satılmaktadır.

Antikacılık yapmak

Eğer siz de birazcık ilgi duyarsanız hobi olarak bu işe başlayıp sonrasında antika eşya alım satımı yaparak inanılmaz paralar kazanabilirsiniz. Yapacağınız çok fazla bir şey de yok. Bir gezgin gibi Anadolu’nun köylerini dolaşmak, insanların değerini bilmediği eşyaları ucuz fiyata satın alıp ihtiyaç sahibi antika meraklılarına ulaştırmaktır. Siz de zamanla bu işe merak sardığınız zaman topladığınız eşyaların değeri hakkında bilgi edinmeye başlarsınız.

Antika eşya alım satımı yaparken hangi yöntemler izlenmesi gerekir kısaca bahsedelim. Seyahat etmeyi seven ve boş zamanı fazla, tarihe, kültüre meraklı, insanlarla iletişimi güçlü olması size avntaj sağlayacaktır. Evet, tam bir kültür turizmi yapacak insan diyebiliriz.

Özellikle Anadolu’yu tanıyan, Anadolu insanıyla iletişim kurabilen kişiler antika eşya alım satımı yaparak  kazanmak için en ideal gruptur. Evet, toplayıp geldiğiniz ürünleri yine antikacıları uygun fiyata satarsınız. Bazen elinize o kadar değerli eşyalar geçer ki satmaya bile kıyamazsınız. Siz de Zamanla antika meraklısı olur çıkarsınız, diye hatırlatalım!

Bir önceki yazımız olan Kitap ayracı, bıcı bıcı! başlıklı makalemizde Evde kitap ayracı yaparak para kazanmak ve Kitap ayracı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?