UYARIYORUZ!

Az Sermaye ile Para Kazanılabilecek İşler

Bir işletme sahibi olarak para kazanıp rahatça yaşamak isteyenler düşük sermaye ile yapılabilecek işler nelerdir araştırma yapıyor. Farklı iş fikirleri kafanızda olabilir fakat biz de sizlere piyasayı araştırarak hangi işleri daha çok para kazandıracak işletme fikirleri nelerdir?

Size vereceğimiz iş fikirlerinden uygun olanlarını araştırıp çalışmaya başlayabilirsiniz. Unutmayın, plan yapmadan, araştırma yapmadan işletme girişiminde bulunursanız sonuçları kötü olabilir. Biz size sadece kafada soru işaretleri oluşturarak düşünmenize fırsat vermek istiyoruz. Şimdi az sermaye ile para kazanılabilecek işler hakkında fikir yürütelim.

Etüt Merkezi Açma

Türkiye’de dershanecilik olayı bir türlü sona ermiyor. Hükümet bir ara dershaneleri kapatarak okullarda hafta sonu ücretsiz yetiştirme kursları girişiminde bulunsa da Etüt Merkezi çalıştırmak isteyenlere izin veriyor. Dolayısıyla eğitim ordusu Türkiye’de Etüt Merkezi açarak para kazanmak düşük sermaye ile çok para kazanılacak işler arasında sayılabilir.

Emlakçılık yapmak

Halk eğitim merkezlerine gidip emlakçılık yapma belgesi alanlar düşük sermaye ile çok para kazanılacak bir meslek sahibi olabilir. Hiçbir prosedürü olmayan  sadece küçük bir dükkan aracılığı ile emlak komisyonculuğu yaparak para kazanma fırsatını değerlendirebilirsiniz. Bunun için yaşadığınız yerin emlak değerlerini, imar gibi konularda kendinizi geliştirin. Oldukça iyi komisyon alabilirsiniz.

Güzellik Salonu açarak para kazanmak

Ekonomi ile orantılı olarak Türk kadını da kendini geliştirmeye başladı.  Güzellik salonları açılmaya başlandı. Sermayesiz iş arayanlara iyi bir işletme fikri olduğunu söyleyebiliriz. Hiçbir zaman popülaritesini yitirmeyen iş fikri size sıcak gelebilir.

Oto yıkama dükkanı açma

Ekonomi göstergeleri sürekli değişse de Türk vatandaşı yeni model arabalar almak için can atıyor. O zamanda araçlarını yıkatmak temizlemek için oto yıkama dükkanı ihtiyacı doğuyor. Bu ihtiyacı gidermek için sizler de düşük sermaye ile oto yıkama dükkanı açma fikrini benimseyebilirsiniz.

Meyve suyu barı açmak

Çarşılarda pazarlarda meyve suyu sıkarak para kazanma düşüncesinde olan insanlar dikkatinizi çekmiştir. Bu iş fazla sermaye gerektirmeyen işlerdendir. Rahatlıkla yapabilirsiniz.  Taze meyve sularının sıkıp yazın sıcak günlerde müşterilerinize satış yaparsanız iyi para elde edebilirsiniz. Meyve suyu bari açarak iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Alışveriş merkezi merkezinde stand açmak

Her türlü küçük stand para kazanma fırsatı vermektedir. Hediyelik eşya, çiğ köfte, parfüm, kozmetik, saat… aklınıza ne gelirse küçük standart aracılığıyla düşük sermaye ile para kazanma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Az sermaye ile para kazanılabilecek işler

Çocuk aktivite merkezi açmak

İnsanların sağlıklı ortamlarda büyümesi, eğitim alması için aktivite yapacak yerler aramaya başladı. Sizler de çocuk aktivite merkezi açma fırsatını yakalayabilirsiniz. Okul öncesi dönemdeki çocukların kontrolünün sağlanmasını, gelişimini sağlamak amacıyla alışveriş merkezlerinde çocuk aktivite merkezleri açabilirsiniz. Bu iş de az sermaye ile yapılabilecek işler arasında yer almaktadır.

Pilates ve yoga salonu açarak para kazanma

Özellikle hanımlar pilates salonlarına akın etmeye başladı. Bu popüler iş fırsatından sizler de gelir elde edebilirsiniz. Çok fazla sermaye gerektirmeyen bu işletme sizlere iyi para kazandırabilir. Çünkü ekonomiye paralel bir şekilde insanların yeme içme alışkanlığının artması neticesinde kiloların atılması için bilhassa bayanlar pilates ve yoga salonlarına ilgi gösteriyor. Bu işten sizler de önemli oranda para kazanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seyyar Galericilik Yapmak başlıklı makalemizde 2. el araba alım satımı nasıl yapılır ve İkinci el araçlarda alım satım işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?