UYARIYORUZ!

Bardakta mısır değil, kısır satışı yapın

Türk toplumu olarak özel günlerde özellikleri kadın toplantılarında ve kadın günlerinde kısır olmazsa olmaz. Biz de sizlere bardakta kısır satışı çok sıcak bir kazanç fikri. Son zamanlarda bildiğiniz gibi bardakta mısır satışı büyük ilgi gördü ve her köşe başında yerlerini aldı.  Buradan yola çıkarak hiç kimsenin asla hayır diyemediği bizlere özgü doğal yiyecek kısır satışına ne dersiniz?

Hem bizden bir yiyecek hem de sağlıklı güzel bir aperatif bardakta mısır değil kısır iş fikri size sıcak geldiğini düşünüyoruz. Ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz özellikle alışveriş merkezlerinde küçük stantlarda görmeye alışık olduğumuz bardakta mısır satışı yavaş yavaş cazibesini kaybediyor. Toplum olarak yeni şeylere çok meraklıyız.  O zaman siz de bulunduğumuz yaşadığınız bölgede bardakta kısır satış yapma fikrinin benimseyebilirsiniz. Kaybedeceğiniz hiçbir şey yok. Zaten çiğ köfte satışları iyi tuttu.  Bunun bir benzeri olan bizim damak tadımıza uygun bulgurdan yapılmış olan kısır satışı neden olmasın…

O halde aynen bardakta mısır satışı benzeri bir çalışmayı kısır üzerinde geliştirebilirsiniz. Tabii ki bunu yapmak için kısır yapmasını bilen seven elemanlara ihtiyaç var. Çünkü yapacağınız iş tuttuğu zaman sürekli kısır yapacak elemanlara da ihtiyaç duyacaksınız. Ürünlerinizin yanında şalgam suyu ayran iyi gider. Bunlarında altyapısına hazırlarsınız inanın bardakta kısır satışı  patlar ve paraya para demezsiniz.

Anadolu’nun bazı bölgelerinde bardakta kısır satışları başladı bile. Gençler oldukça ilgi göstermeye başladı. Tabii ki hanımlar asla hayır diyemez. Yanında turşu, marul olmazsa olmaz. Güzel bir hazırladıktan sonra satışlarımızın her bölgede tutacağını söyleyebiliriz.

Bardakta kısır işi yapmak

Kısır nasıl yapılır anlatmaya pek gerek olduğunu düşünüyoruz. Ancak yine de kızdırıp oluşturan maddelerden bahsedebiliriz. Doğal bulgur buğdaydan yapılan bulgur. Oldukça sağlıklı ve insan için faydalıdır.  Yine domatesten yapılan salça olmazsa olmaz. Doğal yollardan yetiştirilen domateslerden elde edilen salçalar kısırlar için en önemli malzemelerden birisidir.

İçine sıvı yağ, domates ve maydanoz da eklenmesi gerekir. Sizler farklı yeşillikler baharatlar ekleyebilirsiniz.  Zaten farklılık olması gerekir ki sizin sattığımız ürün ilgi görsün, dillerde dolansın. Yaptığınız iş tutarsa çiğ köftecilik gibi işletmenizi büyütürsünüz. Bayilik bile vermeye başlarsınız.  Her şey düşünce ile başlar,  hareket ile devam eder, uygulama ile para getirir.

Bardakta kısır iş fikri çok sıcak geldiğini düşünüyoruz. Bu fikre kimse hayır diyemez ve oldukça iyi para kazandıracağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hemen plan yapmaya ve planınızı harekete geçirmek için çalışmaya başlayın deriz.

Bir önceki yazımız olan Deniz ürünleri yetiştiriciliği iş fikri başlıklı makalemizde deniz ürünleri yetiştiriciliği işi ve Kültür balıkçılığı hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?