UYARIYORUZ!

Berber-Kuaför Dükkanı Açmak

Sermayesi düşük bir iş yeri açmayı düşünüyorsanız size süper bir işletme fikri sunuyoruz. Kuaför dükkanı – berber dükkanı açmanın keyfini yaşayabilirsiniz. İddia ediyoruz, fazla sermaye gerektirmiyor. Sadece birkaç tıraş malzemesi, saç kurutma makinası, koltuklar, şampuanlar, cilt bakım kremleri.

Sadece kendinizi yetiştirmiş olmanız şart. Kuaförlükten ya da beraberlikten anlamıyorsanız işletme ortağı olarak bulabileceğiniz kalfalar size destek çıkacaktır. Ancak halk eğitim merkezlerinin açtığı kurslar sayesinde ustalık belgesi sahibi olabilirsiniz. Bu belge sizin dükkan açmanıza imkan verecektir. Ancak işi bilmek, kuaför olmak veya berber olmak ayrı bir maharet gerektirir. Bunu da yıllar içinde tecrübe ederek öğrenebilirsiniz.

Kuaför dükkanı açmak için gerekli belgeler

Eğer berber kuaför dükkanı açmak istiyorsanız, bu işlerin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız size biraz ayrıntı verelim. Kuaför dükkanı açmak için gerekli belgeler; mutlaka ustalık belgesi gerekmektedir. Eğer ustalık belgesi yoksa dükkan açabileceğinize olanak veren bir başka sertifika sahibi olabilirsiniz.

Kuaför ya da berberlik sertifikasına belgesine sahip değilseniz bu belgeye sahip olan herhangi birinin belgesiyle dükkan açmak fırsatınız bulunmaktadır. Bunun internet aracılığıyla sorgulayarak kirasını vererek dükkan açmak isteyebilirsiniz. Size tavsiyemiz kısa süre içerisinde halk eğitim merkezlerinde edinebileceğiniz ustalık belgesi, kalfalık belgesi, işyeri açma belgesi adı altında size sunulan fırsatları değerlendirmelidir.

İşletme ruhsatı almak

Bu belgelerden gerekli olanlara sahip iseniz bağlı bulunduğunuz yerleşim birimindeki belediyeye giderek işletme ruhsatı almak zorundasınız. Uygun bir yerden de dükkan kiraladığınız zaman para kazanmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Berber dükkanı açmak için gerekli ekipmanlar nelerdir

Öncelikle erkeklere yönelik mi yoksa bayanlara yönelik bir dükkan açmaya karar verin. Berber dükkanı açmak için gerekli ekipmanlar ona göre alınacaktır. Yaşadığınız bölgeyi iyi etüt etmeniz gerekmektedir. Çünkü ihtiyaç olan bir yerde kuaför veya berber dükkanı açmanın daha uygun olur.

Aynı işi yapan dükkanların yoğun olduğu bir bölgede işletme açmak pek de mantıklı değildir. İhtiyaç olan bir bölgede berber dükkanı veya kuaför dükkanı açarsanız kazancınız doğal olarak iyi olacaktır. Dükkanınıza farklı ekipmanlar almanız gerekir. Berber dükkanı açmak için gerekli ekipmanlar nelerdir? Bunlar isterseniz ikinci elden, isterseniz sıfır olarak temin edilebilir.

Sermaye açısından külfeti getirmeyecek olan berber dükkanı için birkaç koltuk, ayna, tıraş takımları, şampuanlar, kremler, jiletler, makaslar ve taraklar sizin işinizi görecektir. Kısaca paranıza göre farklı fiyata ekipman ve malzeme satın alma imkanımız mevcuttur.

Berber dükkanı tasarımı nasıl olmalıdır?

Unutmayın ki dükkanın iç tasarımı da müşteriler için çok önemlidir. Tavsiyemiz farklı, özgün tasarımlar yaparak müşterilerin beğenisini kazanılmasıdır.

kuaför berber dükkanı

Randevulu kuaför sistemi

Eğer yapabiliyorsanız dükkanımızın randevulu bir şekilde çalışmasına fırsat verebilirsiniz. Yani müşterileriniz gelmeden sizi telefonla arayıp randevu alırsa müşterileriniz beklememiş olur. Müşterilerin en sevmediği, dükkanda sıra beklemektir. Randevulu bir sistem gerçekleştirebilirsiniz.

Kampanyalı kuaförcülük

Özgün bir çalışma yaparsanız randevusuz gelen müşterilerinize de ikram yapabilirsiniz. Onlar beklerken televizyon izleyebilir, gazete okuyabilir. Birkaç içecek alternatifi sunarsanız sıkılmazlar.

Kuaför-berber dükkanı herkesçe rahatlıkla açılabilecek bir dükkan gibi düşünülse de farklı çalışanlar, farklı düşünenler daha çok para kazanır. Kampanyalar düzenleyebilirsiniz. Hafta içi müşteri yoğunluğu daha azdır. Bu sebeple hafta içinde saç tıraşlarından, saç bakımlarından, saç kesimlerinden yüzde 20, yüzde 30 daha az ücret alabilirsiniz. Böylece yoğunluk hafta sonundan hafta içine kaymış olabilir. Siz de fazla yorulmamış olursunuz.

Kuaför-berber aboneliği

Ayrıca kuaför abonelik sistemi geliştirebilirsiniz.  Ayda iki kere dükkanında tıraş olmaya gelen insanlara yüzde 50 indirim uygulayabilirsiniz veya kendinize farklı sistemler geliştirebilirsiniz. Yıllık kuaför fiyatı berber aboneliği olan bir sistem sayesinde gelirinizi katlayabilirsiniz. Örneğin bir tıraştan 15 – 20 lira para kazanıyorsunuz, yıllık abonelik yaparak bunun 200 lira 150 lira peşin alabilirsiniz. Böylece yaptığınız anlaşmaya göre ayda bir iki kere müşterinizin saç ve cilt bakımlarına sahip çıkarsınız. Müşterinizi bağlamış olursunuz.

Bunlar kuaför berber dükkanı açmak isteyenlere önemli ipuçlarıdır. Sizler de kendinize göre çalışma sistemleri oluşturarak sektörde yer edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğal Et Üretimi Yaparak Para Kazanma başlıklı makalemizde doğal et üretimi, Doğal et üretimi nasıl yapılır? ve Doğal yollardan beslenmek hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?