UYARIYORUZ!

Boya badana işlerinden anlar mısınız?

Bazı insanlar boyalarla oynamayı, vakit geçirmeyi çok severler. Üstelik bunu bir sanata dönüştürerek para kazanma düşünceleri ile birleştirilirse tadından yenmez. Sizlere boya badana işleri yaparak nasıl para kazanılır, kimler yapabilir, kısaca değinmek istiyoruz. Böylece sizler de uygun zamanlarınız olursa ek iş olarak ya da sürekli bir gelir amacıyla meslek edinerek bu işten para yiyebilirsiniz.

Boya badana işi

Bu çağda ekonomik koşulların ne kadar zor olduğunu herkes az çok biliyor ve bu durum insanların canını sıkıyor.  Klasik bir atasözü olan ekmeğin aslanın ağzından midesine indiği herkesin malumudur.  O halde az para kazanıp yetinmek avunmaktan başka bir şey değildir. Sizlere tavsiyemiz kazancınız yetmiyorsa geliriniz sizi tatmin etmiyorsa farklı iş fırsatlarını değerlendirmek gerekiyor.

Bu işler doğal olarak sizlerin bireysel yeteneklerinizin el verdiği ölçüde olmalıdır. Kimisi temizlik yaparak, kimisi ikinci el otomobil alıp satmayı başarırken, bazıları da küçükbaş büyükbaş hayvan yetiştirerek para kazanabilir. Sadece bunlar değil aklınıza gelecek her türlü ek iş fikrini kendi imkanlarımız ölçüsünde düşünebilirsiniz.

Boya badana işleri

Bugünkü konumuz boya badana işleri üzerine olmuştur. Eğer bu işi yapmak için yeterli beceriyi kendinizde görüyorsanız birazcık araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Bu iş nasıl yapılır, kimler yapar ne kadar para kazanılır kısaca öğrendikten sonra siz de nasibinizi boya işleri sipariş almaya başlayabilirsiniz. Herkesin kendine göre bir potansiyel müşteri için olacaktır.  Eğer profesyonel bir boya badana ustası iseniz sizlerle çalışmak isteyen büyük firmalar olabilir. Ancak orta ölçekli kendine yetebilen bir boya ustası iseniz yine size uygun çevrenizdeki müşterileriniz bulunacaktır.

Boya badana işleri nasıl yapılır

İnsanlar işlerini gördürmek için referans üzerine çalışır. Sizden memnun olan müşteriniz sizi bir başkasına tavsiye eder. Böylece müşteri portföyünüz giderek artar. İster ekip olarak boyacılık yapabilirsiniz ya da daimi bir meslek şeklinde bu işten para kazanabilirsiniz. Herkes kendini ölçüp biçmeli ona göre karar vermelidir.

Bu işi kimler yapabilir? Elbette bu meslek daha çok erkeklere yakışıyor ve doğal olarak erkeklerin öncelikli olarak bu kesimin tercih edeceğini düşünüyoruz. Ancak bazı durumlarda yetenekli bayanlar da çıkabilir.  Boya badana işleri yaparak ne kadar gelir elde edilir, Evet bu durum yine sizin yaptığınız işlerin yansımasıyla ortaya çıkacaktır. Yani şunu demek istiyoruz. İşini yaptığınız insanlar sizden memnun olursa sizi tavsiye ederse sizin de pazarlık payınız artacaktır. Yani müşteri potansiyelimiz çoğaldıkça mecburen fiyatı siz belirleyeceksiniz. Bir günlük çalışma sonucunda ne kadar emek ve bunun karşılığında da neler ne kadar para kazanacağınızı siz belirleyeceksiniz. Kısacası farklı iş fırsatları arayanlar, boya badana işleri  sizin tercihinizde olacaktır. Her türlü geliri de gideri de siz belirleyeceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Takım çantası hazırlama - Alet çantası doldurma başlıklı makalemizde Alet çantası hazırlama ve takım çantası hazırlama işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?