UYARIYORUZ!

Çanta Dikim İşi – Çanta Süsleme İşi

Bayanların çantalara ağırlık vermesiyle çanta dikim işi ve çanta süsleme işi de ilgi görmeye başladı. Özellikle televizyon programlarında izleyerek etki altında kalan bayanlar sürekli farklı çantalar taşımak istemektedir. Bu sebeple özgün tasarımlar ilgi görmektedir. Evde çok zamanı olanlar dışarı çıkma şansı fazla olmayanlar, vaktini değerlendirmek isteyenler evde çanta süsleyerek  kazanmanın keyfini yaşayabilir. Böylece hem aile bütçesine destek sağlamış olursunuz hem de eğlenceli bir ek iş yapmış olursunuz.

Bayanların kombin oluşturmak amacıyla her kıyafete farklı çanta almak istemezsin biraz pahalıya gelmeye başladı. Hem de kendi becerilerine güvenmiyorlar. Bu sebeple dışarıdan süslenmiş güzel çantalar almak istiyorlar. Siz de bu zaafı fırsata dönüştürebilirsiniz.

Estetik anlayışının giderek arttığı ülkemizde kadınların da çantaya ilgisi giderek arttı. Yakın geçmişte sadece bir tane çanta ile idare eden bayanlar günümüzde bunun sayısını iyice artırdılar. Çanta işi giderek önemli bir sektör haline geldi. Çanta üreteci firmalar albenili tasarımlar üretmek için evde çanta süsleme işi yapacak bayanlara ihtiyaç duymaktadır. Tasarım gücü gelişmiş el becerileri fazla olan hanımların bu işten iyi ekmek yiyeceklerini söyleyebiliriz.

Çanta süsleme işi nasıl yapılır

Çanta üretici firmalar ürünlerini rahat bir şekilde satmak için görsellere de önem vermeye başladılar. Bu bakımdan seri imalattan satışa sunulan çantaların aynı zamanda süslü bir görünüm kazanması için çanta süsleme işi yapacak baylar-bayanlar aramaktadır.

Nerede olursanız olun, çantalar size ulaştırılmaktadır. Elbette özellikle deneme amaçlı birkaç çanta verilir. Yaptığınız süslemelere bakarlar. Eğer gerçekten göze hoş gelen farklı çalışmalar yapıyorsanız, çanta süsleme işi veren firmalar sizinle devam etmek ister. Bu işi ihtiyacı olan herkes rahatlıkla yapabilir.

Çanta süslemek için çok fazla özel yeteneğe gerek yok. Siz daha önce çanta süslemediyseniz, nasıl yapılacağını bilmiyorsanız sizlere daha önce süslenmiş olan çanta örneklerinden gösterilir. Benzer çalışmalar yapmanız istenir. Çantaların üstüne plastik taşlar, hoş gelecek tasarımla objeler yerleştirmeniz gerekir. Bunların nasıl yapılacağı size  verecekleri semalar ile gösterilir.

Çanta süsleme işi
Çanta süsleme işi

Çanta süsleme işi veren firmalar

Size getirilen çantaları zamanında düzgün bir şekilde teslim ederseniz çalışmaya devam etme imkanımız olur. Ayrıca eğer yetenekleriniz gelişmişse evde çanta dikerek para kazanmak olanağı da yakalayabilirsiniz. Çanta süsleme işi veren firmalar aynı zamanda evde çanta dikimi yapacak elemanlar da ihtiyaç duymaktadır. Yani 2 işi birlikte yapma imkanımız da mevcuttur. Evde çanta dikimi işi yapmak istiyorsanız bunu da firmaya belirtebilirsiniz. Firma  gerekli malzemeleri getirir, hem çanta dikimi yaparsınız hem de çanta süsleme işi yaparak sıkıntıları aşarsınız.

Evde çanta dikimi işi

Kadın, erkek herkes kolaylıkla  çanta dikim işi yapabilir. Daha önce tecrübeniz varsa o zaman sizin için oldukça önemli bir avantaj yakalamış olur. Çanta dikmenin zor olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Oldukça kolay ve eğlenceli bir ek iş fırsatı olduğunu sizlere hatırlatalım. Çünkü plastikten ya da deriden hatta ve hatta kaliteli bez kumaşlardan çanta yapılmaktadır. Sizlere kesilmiş halde getirilen çanta malzemeleri sizin sadece dikiminize ihtiyaç duymaktadır.

Evde dikiş makinanızı varsa büyük avantajınız var demektir. Ancak dikiş makinası yoksa da hiç sorun etmeyin. Çanta süsleme işi veren firmalar ile anlaşma yaptığınız taktirde size emaneten çanta dikimi için dikiş makinası da verilir.

Bu işi öğrendiğiniz zaman kendiniz de bağımsız olarak çanta dikimi yaparak para kazanmaya devam edersiniz. Diktiğiniz çantaları kendiniz önemli firmalarla konuşarak satabilirsiniz. Hatta daha da evden yapmaya başladığınız değişikliği içeren önemli bir firma haline de gelebilirsiniz. Çünkü evde çanta dikme işi sanıldığı kadar zor bir iş değildir.

Evde birkaç kişi müsait ise, yerinizde uygunsa işi büyüterek para kazanmak oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz. Böylece hem de çanta süsleme işi hem de evde çanta dikmek işi yaparak para kazanmanın keyfini yaşarsınız.

Öncelikle yapmanız gereken evlere çanta süsü veren firmaları bulmak işe başlamak ek işi öğrenmek gerekir.

Çanta süsleme işi ile para kazanmak mümkün müdür?

Kendinizi en iyi şekilde anlatarak yaşadığınız yeri, tecrübelerinizi, birikimlerinizi, referanslarınızı konu altında paylaşırsanız çanta süsleme işi veren firmalar ihtiyacı olduğu zaman sizinle iletişime geçecektir. Böylece bu işi yapmaya başladığınızda kendinizi geliştireceksiniz, tecrübe edileceksiniz, piyasaya öğreneceksiniz, çanta işini inceliklerini öğrenmiş olacaksınız. Bu işi yaparken farklı özgün tasarımlar ortaya koyarsanız çanta üretici firmalar sizinle çalışmak için can atacaktır.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi işi kavrayın, kendiniz bağımsız olarak da çalışmaya başlayabileceksiniz. Böylelikle evden para kazanmanın keyfini belki de mağaza açarak devam ettireceksiniz.

Bunlar size hayal gelebilir. Ancak unutmayın, bütün önemli markaların başlangıcı böyle hikayelerle doludur. Başlamak için karar vermek gerekir. Karar verdikten sonra işin içine girince piyasaya öğrenirsiniz. İşin ayrıntılarında hakim olursunuz siz de para kazanmaya başlarsınız.

Çanta işinden para kazanmak göreceli bir işlemdir. Çünkü sayı, adet, tane, gram söz konusu değildir. Yaptığınız tasarımın farklı, özgün ve beğenilen özellikte olması en çok aranan şarttır. Yani öncelikle deri evde çanta dikim işi ve evde çanta süsleme işi  veren firmaların sizi beğenmesi sizinle çalışmaya devam etmesi gerekir. Sonrasında çantaları süslemek için ayırdığınız zaman ile orantılı olarak ücreti kendiniz belirlersiniz. Çanta süsleme işi veren firmalar yaptığınız çalışmaları beğenirse talep ettiğiniz ücreti size vermeyi kabul ederse çalışmaya devam edersiniz

Bir önceki yazımız olan Lohusa Tacı - Lohusa Terliği Ek İşi başlıklı makalemizde Evlere lohusa tacı işi verenler ve lohusa terliği işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

  1. Mrb 20 yillik makinacilik deneyimim var evde canta dikim isleriniz icin iletisime gecmenizi beklerim benimle.istanbul bagcilarda oturuyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?