UYARIYORUZ!

Çeviri Yaparak Para Kazanmak İstiyorum

Özellikle üniversitelerin yabancı dil bölümünde okuyan öğrencilerin çeviri yaparak para kazanmak istiyorum, nasıl iş bulacağım, dediklerini duyar gibiyiz. Yabancı dil bilmenin avantajını anlatmaya gerek yok. Ancak bildiğiniz yabancı dili nasıl kullanacağınızı nasıl paraya dönüştüreceksiniz, kısaca özetleyebiliriz.

Dünya global bir ya bürününce her şeyden anında haberdar olmaya başladık. Özelikle uluslararası çalışan firmalar işlerinin hızlı bir şekilde görülmesi amacıyla çeviri yapacak elemana ihtiyaç duyuyor. Bunu da sürekli çalışan bir elemana uzaktan sadece ihtiyacı olduğu zaman çevirmenlik yapacak birilerine yaptırmak istiyor. Yine dijital medya olarak adlandırılan haber siteleri internet dünyasını meşgul etmeye başladı. Burada özgün haber niteliğinde yabancı dillerden Türkçe’ye çevrilmiş makalelere ihtiyaç duymaktadır.

Çeviri yaparak para kazanmak

Eğer anlaşırsanız News kaydı almak isteyen haber siteleri sizlerin yabancı haber sitelerinden çevireceğiniz özgün haberleri satın alabilir. Bunun için haber siteleri ile iletişime geçebilirsiniz.  “Çeviri yaparak para kazanmak istiyorum” düşüncesinde olanlar, kendinize güveniyorsanız başarılı bir çeviri yapabileceğinizi düşünüyorsanız oldukça iyi para kazanacağınızı hatırlatalım.

Part time çeviri yapmak

Eğer çok tecrübeli iseniz yani mükemmel bir çeviri yapacağınıza inanıyorsanız farklı ve çok para kazandıran bir fırsatı hatırlatalım. Bildiğiniz gibi Android işletim sistemli akıllı cihazlarda uygulamalar bulunmaktadır.  Bu uygulamaların dünyanın diğer dillerine de çevrilmesi şarttır. Uygulama yapan kişiler ziyaretçi çekmek için geniş kitlelere yani dünyanın her tarafındaki insanlara ulaşmak için uygulamasını bütün dillerde hazırlamak zorundadır. Bu sebeple özellikle son zamanlarda Arapça, Rusça, Japonca, Çince, Korece, Almanca, İngilizce, Fransızca, İspanyolca ya da İtalyanca, Portekizce… hangi dil hakkında tecrübeli iseniz bu dillerde çeviri yapmanız istenebilir. Çünkü uygulama sahibi olan kişi ya da firma Dünyanın her yerinde hazırlanan Android uygulamasının ziyaretçileri tarafından beğenilmesi ve akıllı cihazı indirilmesi istemektedir.  Bu sebeple yapılan hazırlanan uygulamanın bütün dillerde bilinmesi şarttır.

Kendinize güveniyorsanız serbest çeviri işi yapma avantajından faydalanmak için forum sitelerinde üyelik açarak size ihtiyaç duyan kişilerle görüşebilirsiniz. Eğer Forum sitelerinde üyelik hakkınız yoksa sitemiz aracılığı ile de iş bulma fırsatını deneyebilirsiniz. Konu altına kendinizi anlatırsanız çeviri yaptırmak isteyen kişiler sizinle iletişime geçebilir. Evet, sevgili gençler, çeviri yaparak para kazanmak istiyorum diyorsanız mutlaka bahsettiğimiz oluşumları araştırın. Ve siz de bildiğiniz yabancı dil sayesinde çok kazanın.

Bir önceki yazımız olan Yapay plastik gül işi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Belçika da doğdum, şuan Marmara üniversitesi Fransızca mütercim-tercümanlık okuyorum. Fransızca tercümeye ihtiyacı olana yardım edebilirim.

  2. Kadir Has Üniversitesi hazırlık okudum ve başarıyla bitirdim .seviyem iyi.bu işi yapabilirim Rize de yaşıyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?