UYARIYORUZ!

Çikolata Dükkanı Açma Fikri

İşletme fikrine sahip olan insanlar farklı arayışlar içine girer. Bütün sektörleri enine boyuna araştırırlar. Çikolata dükkanı açma fikri oldukça sıcak gelebiliyor. Nedeni de hem lezzetli bir iş yapmak hem de insanların bu önemli lezzete asla hayır diyememesi. Dolayısıyla beraberinde kar marjının artacağı düşüncesi çikolata işine girmek isteyenlerin hevesini artırıyor. Biz de sizlere eğer böyle bir düşünceniz varsa ne yapmamız gerektiğini kısaca anlatmaya çalışacağız.

Çikolata dükkanı açmak, buradan gelir elde etmek isteyenlere neler yapmaları gerektiğini özetleyeceğiz. Böyle bir hayali olan insanlar ne mutlu.  Çünkü her şey hayal ederek başlar. Önce hayal etmelisiniz. sonra basamak basamak bu hayallerinizin gerçekleşmesi için çalışmalar yürütmek. Her şey sermaye ile olur.

Dükkan açmak için önemli miktarda sermayeye ihtiyaç duyulur. Biz de biliyoruz.  Haklısınız ancak geçmiş dönemlerde olduğu gibi ondan bundan para dilenmek borç istemek gerekmiyor. Uygun şartlarınız varsa finans kurumları sizlere gerekli desteği sağlar.  Sizde işletmenizden para kazanırken borçlarınızdan yavaş yavaş ödersiniz. Önemli olan planlı projeli aşamalı hedefler belirlemektir.

Tutkulu bir iş yapmak istiyorsanız sizlere çikolata işinden nasıl para kazanılacağını birazcık açalım. Çikolata yapmak düşündüğünüz kadar zor değildir.  Çünkü bileşenlerinde süt, kakao mevcuttur. Bunları da belli aşamalardan geçirerek birleştirdiğimiz takdirde  butik çikolata dükkanı açarak para kazanma fırsatını erişirsiniz. İstediğiniz gibi yapacağınız için öncelikle sevmeniz gerekir. Ancak balıklama atlamak da doğru değildir.

İyi bir yerden dükkan kiralamak ya da durumunuz iyi ise dükkanı satın almak gerekir. Dükkanın pozisyonu her sektörde olduğu gibi çok önemlidir. İnsanların yoğun olarak yaşadığı ağırlıklı olduğu mola vererek dinlenip satın almak için bir şeyler düşünecek bir yerden tercih ederseniz baştan kazanmış olursunuz.

Çikolata dükkanı açmanın iki farklı yolu bulunmaktadır. Birincisi imalatı kendiniz yapabilirsiniz. İkincisi daha önce bu işe atılmış olan bayilik veren çikolata çikolata firmaları ile görüşüp anlaşma sağlayabilirsiniz. Her ikisini de yapabilirsiniz. Yani hem ünlü markaların Franchise Bedeli ödeyerek bayilik sistemi ile satış yapabilirsiniz, hem de kendiniz farklı bir usulde üretim yaparak müşterilerinize damak tadı oluşturabilirsiniz. Her ikisinde de hiçbir kaybınız olmayacaktır.

Çikolata dükkanı açmak

Çikolata bayiliği almak

Eğer çikolata bayiliği alarak yola devam etmek isterseniz fazla reklam yapmaya tanıtım yapmaya ihtiyaç duymayacaksınız. Çünkü kendinizin üreteceği çikolatalar doğal olarak farklı bir damak tadına hitap etmesi gerekir. Belli kesimin size müdahil olması sürekli sizden çikolata alınması gerekir. Bu da sizin farklı bir strateji ile işinize odaklanmanız gerektiğini ifade etmektedir. Bunun için zamana ihtiyacımız var.  Kendiniz farklı denemeler yaparak farklı türlerde çikolata imalatları gerçekleştirebilirsiniz. Fındıklı çikolata, fıstıklı çikolata, sütlü çikolata kakaolu çikolata var ama farklı formatlarda farklı bileşenlerden siz daha lezzetli senin ortaya çıkarabilirsiniz. İşte bunu başardığınız zaman el yapımı çikolata dükkanı açma avantajından faydalanmış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Seyyar Galericilik Yapmak başlıklı makalemizde 2. el araba alım satımı nasıl yapılır ve İkinci el araçlarda alım satım işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?