UYARIYORUZ!

Çocuk Bakıcılığı İşi Yapmak

Bayanların en çok para kazanacak iş fırsatlarından birisi olan çocuk bakıcılığı yaparak nakit sorununun giderilmesini ele alacağız. Risk faktörü az olan kazanç kapıları arttı. Bunlardan birisi de çocuk bakıcılığıdır. Hem sıcak bir ortamda hem de rahat bir pozisyonda fazla emek harcamadan sevginizi vererek  kazanmak isterseniz bu işle ilgilenebilirsiniz.

Eğer büyük şehirlerde yaşıyorsanız o zaman daha da avantajlısınız. Çünkü işgücünün yarısını kadınlar oluşturmaya başladı. Çalışan kadının aynı zamanda ev işleri çocuk işleri ve kariyer birlikte kolay olmuyor. Bu sebeple çocuğun başka birileri tarafından bakılması gerekiyor. Sizde bu işi zaten  biliyorsunuzdur. Enine boyuna biliyorsunuzdur ancak biz sizlere neler yapmanız gerektiğini nasıl iş bulabileceğinizi hatırlatalım. Daha önce çocuk bakarak maaş olanağından yararlanlar ne yapacaklarını çok iyi biliyordur. Fakat ilk defa böyle bir düşünceye kapılar insanlara neler yapması gerektiğini önceden çok iyi etüd etmelidir.

Evde çocuk bakıcılığı yapmak istiyorum

Öncelikle yaşadığınız bölgede, mahallede, sokakta bu işi yapmak istediğinizi komşularınıza arkadaşlarınıza bahsedin. “Evde çocuk bakıcılığı yapmak istiyorum”  diye laf arasında çıtlatın. Mutlaka mahallenizde güvenilir, temiz bir çocuk bakıcısı aranmaktadır. Önemli olan size güvenilen çocuğunu size teslim edilecek emanet edilecek olan bir candır. Bu sebeple birinci şart güven olduğunu unutmamak lazım. Para ikinci sırada gelir. Size herkesin güvenmesi lazım.  Ve sizi çocuk baktırmak isteyenler onların tavsiye etmesi lazım. Siz kendi kendinize en güvenilir biriyim. Ben iyi biriyim ederseniz size kimse inanmaz. Eğer güven vermiyorsanız maalesef evde çocuk bakıcılığı imkanı da tanımazlar.

Bu iş yaptırmak isteyen insanlar hem evini hem de en sevdikleri varlıkları çocukların teslim edecek. Kendileri gün boyu evde olmayacak. Sizin de aileden biri olmanız beklenecek. İşte bu sebeple gerçekten işini severek yapan ailenin bireyi gibi olan insanlar tercih edilmektedir.

Evde çocuk bakıcılığı yapmak istiyorum diyenlerin önce kendini eleştirmesi yanlışlarını kabul etmesi ve bunları düzeltmesi gerekiyor. Aksi takdirde size çocuk bakıcılığı işi verirse bir de bir hafta on gün sonra işinize son verilebilir.

Güvenilir olmayan işini düzgün yapmayan yalan söyleyen insanlar hemen farkedilir. Böylece sizinle çalışmak istemezler işimize son veriler.

Evde çocuk bakıcılığı işi

Evde çocuk bakıcısı arıyorum

Çocuk bakmak isteyen insanların önem verdiği yerler incelenmeli. Onlarla görüşülmelidir. Dediğimiz gibi öncelikli olan güven sorunu aşılırsa önemli miktarda para kazanacağınızı söyleyebiliriz. Biraz profesyonel servis evden sadece çocuk değil yemek yaparsanız, evin basit temizlik işlerini sorun etmezseniz. Evde çocuk bakıcısı arıyorum diyen insanlar size minnettar kalır. İstediğinizi ücreti kadar alırsınız.

Çocuk bakıcılığı işi

Eğer yaşadığınız bölge ile ilgili fazla bilgi sahibi değilseniz yani komşularınızla marketler dükkanla bakkallar manavlar konuşuyorsanız bu işi internet aracılığı ile çözebilirsiniz. Ancak  çocuk bakıcılığı işi yaptırmak isteyenler size ne kadar da beğenir, bilemiyoruz. Yine de yaşadığınız bölgeyi ve kendinizi tanıyın size çocuk baktırmak isteyen insanlar ulaşmak isteyebilir.

Bir önceki yazımız olan Evde Kutu Katlama İşi başlıklı makalemizde Evde karton  kutu katlama işi, Eve kutu katlama işi veren firmalar ve Kutu katlama işi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Konya meram fen lisesi civarında oturuyorum.41 yaşındayım. Lise ve otaokula giden 2 kızım 4 yaşında oğlum var.Evimde çocuk bakabilirim.

  2. Merhaba ankara sincanda oturuyorum önlisans mezunuyum 26 yaşındayım 8 aylık bir kızım var evde ek is yapmak istiyorum 1 yas ve üzeri çocuklara bakabilirim simdiden teşekkür ederim

  3. Hf.sm.9188@gmail.com
    İstanbul /Başakşehir de oturuyorum .altı aylık bebeğim var .ek iş yapmak istiyorum. Bebek bakmak daha mantıklı geldi.bir bebeğe sevgi veriyorum ikincisine de yeter sanırım. Tereddüt etmeyiniz .

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?