UYARIYORUZ!

Deniz ürünleri yetiştiriciliği iş fikri

En sağlıklı protein kaynaklarından birisi balık eti olduğunu herhalde sizler de biliyorsunuz. İnsanların zeka düzeyine de önemli ölçüde katkısı olan balık ve balık yağı türevleri oldukça değerlidir. Siz de burya geldiğinize göre deniz ürünleri yetiştiriciliği iş fikri hakkında bilgi edinmek istiyorsunuz.

Her ne kadar ülkemizde balık eti, beyaz et tüketimi kırmızı etten daha az olsa da bilinçlenen insanlar giderek beyaz etin, özellikle deniz ürünlerinin tüketilmesi yönünde kendilerini geliştirmeye başladılar. Alışkanlıklar giderek değişecektir. Bunda sosyal medya ve medya kuruluşlarının etkisi yadsınamaz. Sürekli televizyon programlarına çıkan diyetisyenler ve sağlık uzmanları kırmızı etten kaçınılması gerektiğini, beyaz etin daha değerli olduğunu vurguluyor.

Deniz ürünleri tüketimi

Gelecekte bilinçli hale gelecek olan insanlar beyaz ete yönelecek. Özellikle de deniz ürünleri tüketimi ağırlık kazanacak. Şimdiden bir işletme fikri arıyorsanız, para kazanmayı düşünüyorsanız deniz ürünleri yetiştiriciliği iş fikri biçilmiş bir kaftan diyebiliriz.

Deniz ürünleri yetiştiriciliği

Türkiye’de diyetisyenlerin en çok tavsiye ettiği Akdeniz usulü beslenme balık ve deniz ürünlerine doğru kaymaya başlandı. Kültür balığı yetiştiriciliği giderek arttı. Sizin de dikkatinizi çekmiştir, deniz ürünleri doğal olarak hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Deniz ürünleri satışı yapan restoran işletmeleri de her ilde giderek yaygınlaşıyor.

Kültür balıkçılığı

Sizler de erkenden kollarımızı sıvayarak deniz ürünleri yetiştiriciliği ya da işletmeciliği fikrini benimseyebilirsiniz. Kültür balıkçılığı yapılabilir bunun için ilgili kuruluşlardan gerekli izinler alınmalı, gerekli kişilerle görüşülmeli, etüt yapılmalı. Gerekirse Kredi çekilmeli işe girişilmelidir.

Adım atılmadan hedeflenen gelirlere kazanamayacağını herkes öğrenmelidir. Balık yemekleri, balık ürünleri mutfaklarda, sofralarda masalarda yerlerini almaya başladı. Özellikle somon balıkları mutfaklarda yavaş yavaş kendini gösteriyor. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

Küçük bir ışık yakmak

Bizim size burada yaptığımız sadece küçük bir ışık yakmak. Bu ışıktan yola çıkarak yeni farklı büyük fikirler sayesinde deniz ürünleri yetiştiriciliği işini hayata geçirmenizi teşvik etmektir. Bu konuda Japonları örnek alabilirsiniz.

Türkiye’de sizler de başarılı örnekler olabilirsiniz. Hem üreticilik hem de sunum açısından önemli zincirler kurabilirsiniz. Türk insanı da sizin sayenizde beyaz ete ve özellikleri deniz ürünlerine yönelmeye başlasın.

Bir önceki yazımız olan Öğrenciler İçin Ek İş Fırsatları başlıklı makalemizde öğrencilere ek iş, Öğrencilere ek iş veren firmalar ve Üniversite öğrencilerinin yapabileceği ek işler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?