UYARIYORUZ!

Devlet Destekli Tarım Kredisi Nedir?

Devlet üretim yapmayı düşünen çiftçilere tarım ve hayvancılık alanında destek vermektedir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çiftçilere destek veren Ziraat Bankası aracılığıyla sıfır faizli tarım desteği sağlamaktadır. Bu destekler ilk iki yılı hiçbir ödeme olmaksızın 7 yıl süreli olmaktadır.

Devletin verdiği bu destek küçük ve büyükbaş hayvan alımı ya da ahır yapma, ağıl yapma, süt sağım tesisi kurma amaçlı kullanılması gerekir. Ziraat Bankası’nın aracılık yaptığı devlet destekli tarım kredisi çiftçilik yapan insanlara yardım amaçlı teşvik amaçlı sağlanmaktadır.

Ucuz seracılık kredisi

İyi tarım uygulamaları adı altında çiftçiye kredi desteği sağlamaktadır. İstekli olan çiftçiler seracılık kredisi çekebilir. Bunun için Ziraat Bankası’na gidilerek en az bir dekar olacak şekilde sera yapacağını bunun için kredi çekmek istediğini söylemesi gerekir. Seracılık, bankacılık ya da bakanlık terminolojisinde örtü altı üretim olarak anılmaktadır. Örtü altı kayıt sistemine sahip dahil olmak için gerekli araştırmaları yapmanızı tavsiye ederiz.

Ziraat Bankası tarım aletleri desteği

Organik tarım kredisi

Ziraat Bankası farklı isimler altında devlet desteği kredisi vermektedir. Organik tarım kredisi sayesinde teşvik alabilirsiniz. Alacağınız bu krediyi organik tarım metodunu uygulama şartıyla çekebilirsiniz. Organik tarım, organik girdi üretimi hakkında faaliyet gösteren yetkilendirilmiş kuruluşlarla sözleşme imzalayarak yapılmaktadır. Buralardan aldığınız belgeleri Ziraat Bankası şubelerine göstermeniz gerekir.

Ziraat Bankası sulama destek kredisi

Üretilen ürünlerin en iyi şekilde beslenebilmesi için sağlıklı sulama yöntemleri kullanılması gerekir. En iyi sulama yöntemlerinin kullanmak istiyorsanız Ziraat Bankası’nın modern basınçlı sulama kredi destek fırsatını değerlendirebilirsiniz. Bu sistemlerin otomasyonu modern basınçlı sulama sistemi olarak adlandırılan yağmurlama, damlama sistemleri kullanılarak yapılmaktadır. Bunun için gerekirse yeraltından kuyu açma, elektrik temin etme, derin kuyu tesisatı, suyun kaynağından tarlaya ulaştırılması amacıyla sulama kredisi çekebilirsiniz. Bu fırsatlar şartların yerine getirilmesi durumunda geçerlidir.

Ziraat Bankası tarım aletleri desteği

Bağında, bahçesinde, tarlasında modern tarım yapmak için kullandığınız tarım aletlerinin kredisini Ziraat Bankası’ndan temin edebilirsiniz. Ziraat Bankası çiftçilerin tarımla ilgili her türlü ihtiyacını gidermek ile görevlendirilmiş devlet bankasıdır. Sabit faizli ya da değişken faizli tarım aletleri kredisi fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Ziraat Bankası tarım kredileri

Çiftçinin en önemli aracı olan traktörü yine Ziraat Bankası tarım kredileri ile temin edebilirsiniz. Devlet sabit faizli traktör kredisi vermektedir. İsteyen ikinci el traktör kredisi de çekebilir. Böylelikle modern tarım için olmazsa olmaz traktörler uygun fiyata sizin olacaktır.

Ziraat Bankası biçerdöver destek kredisi

Çiftçiler ürünlerinin rahat bir şekilde hasat etmek için biçerdöver ihtiyaç duymaktadır. Bunun için devlet ya da tüzel kişilerin değişken ya da sabit faizle biçerdöver kredisi çekmesine imkan vermektedir. Siz de tarım aletleri kredisi adı altında biçerdöver satın alma imkanının kullanabilirsiniz.

Ziraat Bankası ayrıca isteyenlere tarla, arazi alımı için hasat mevsiminde harcanması için destek sağlamaktadır. Ayrıca fidan üretimi, fide üretimi, sertifikalı tohum üretimi, çok yıllık yem bitkisi üretimi için destek sağlamaktadır. Tarım kredisi almak isteyenlerin en yakın Ziraat Bankası’na giderek prosedür hakkında bilgi almalısınız.

Kredi çekerken hangi belgeler gerekiyor, hangi uygulamalar yapılması gerektiğini öğrenebilirler. Devlet destekli tarım kredisi sizlere çok uygun olarak sağlanmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Deniz ürünleri yetiştiriciliği iş fikri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?