UYARIYORUZ!

Direksiyon Usta Öğreticiliği yapmak

Araba kullanmayı sevenler, otomobillere meraklı olanlar sizlere farklı bir  iş fikri olan direksiyon Usta Öğreticiliği yaparak para kazanmaya ne dersiniz? Evet, eğer otomobillere, araçlara meraklı aynı zamanda şoförlük yapmayı seviyorsanız sizler bu bilgilerden faydalanabilirsiniz. Ehliyet kursları sizlere ek iş verebilir ya da sürekli olarak çalışma fırsatı yakalayabilirsiniz. Emekli iseniz veya aktif olarak birbirlerine destek olmak bunu yaparken de para kazanmak istiyorsanız direksiyon hocalığı yapıp vaktinizi nakde dönütürebilirsiniz. Direksiyon eğitmenliğinden para kazanmak isteyenlere ayrıntıları verelim. Direksiyon dersi vererek nasıl para kazanılır, kimler mesleği yapabilir? Bu mesleği icra etmek için hangi belgelere sahip olmak gerekir?

Direksiyon Usta Öğreticiliği

Bildiğiniz gibi özel sürücü kursları ehliyet almak isteyenlere eğitim veriyor.  Daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen yazılı ve uygulamalı sınavlarda başarılı olanlar sürücü belgesi sahibi oluyor. Bu süreç içerisinde belli kişiler çalışmak zorundadır. En çok çaba harcayanlardan birisi de direksiyon usta öğreticisidir. Bu kişiler sıfırdan aldıkları bir insana araç kullanmayı öğretiyor, ehliyet almasına yardımcı oluyor.

İşte tam bu noktada birilerine otomobil, araba kullanmayı öğretmek isteyen bunu yaparken de para kazanma düşüncesinde olan sizin gibi insanlara ihtiyaç bulunmaktadır. Bu işi 2 türlü yapılabilir. Birincisi sürücü kursları ile anlaşarak orada sürekli ya da part time olarak çalışabilirsiniz. İkincisi de kendi başınıza bağımsız olarak kendi aracınızda ehliyet almak isteyen ancak direksiyonu zayıf olan insanlara ders verebilirsiniz.

Eğer bunlardan ikincisini tercih ederseniz direksiyon dersi vererek para kazanabilirsiniz. 1. şıkta usta öğretici dediğimiz şıkkı tercih ederseniz sizden belge istenmektedir. Usta öğretici belgesi almak için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen kurslara katılıp oradan başarılı olanlara belge verilmektedir. Bunun sonucunda bu belge sayesinde hem sürücü kurslarında usta öğretici olarak görev alabilirsiniz, hem de bağımsız direksiyon dersi verme hakkı elde edersiniz.

Usta öğretici belgesi almak çok zor değildir. Katıldığınız kurslarda başarılı olduğunuz takdirde ki oldukça kolay ve eğlencelidir. Bir gün mutlaka siz de direksiyon dersi vererek para kazanma imkanı yakalarsınız. Sürücü kurslarında veya bağımsız olarak direksiyon eğitmenliği yaparak  kazanmak isteyenlere önemli ipuçları verdik.

Bir önceki yazımız olan Deniz ürünleri yetiştiriciliği iş fikri başlıklı makalemizde deniz ürünleri yetiştiriciliği işi ve Kültür balıkçılığı hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?