UYARIYORUZ!

Doğal Et Üretimi Yaparak Para Kazanma

Hepimizin en önemli problemlerinden birisi de doğal ürünler bulamamak. Özellikle protein ihtiyacını karşılamak amacıyla kanatlı ve kırmızı et yaygın bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Bunu karşılamak amacıyla doğal et üretimini masaya yatıracağız.

Doğal yollardan beslenmek bütün canlıların en doğal hakkıdır. Son zamanlarda bilinçsizce kimyasallar kullanılarak hem doğaya zarar veriyor, hem de canlıların geleceğini tehlikeye atılıyor. Genetiği ile oynanan organizmalar sürekli olarak tehlike saçıyor. Besicilik artık doğa ortasında değil dört duvar arasına sıkıştırılmış hayvanlarla yapılmaya başlandı.

HAZIR YEME “DUR” DİYEN ÇIKMAYACAK MI?

Hayvanlara yiyecek olarak da yem veriliyor. Buna da itirazımız yok. Fakat büyük bir tehlike kapımızda bekliyor. Hazır yem adı verilen yiyecekler hem et kalitesini hem de hayvan sağlığını tehlikeye sokma başladı. sebebi hayvan yemlerinin içinde GDO içeren maddeler bulunması. Bunun sonucunda da hızlı bir şekilde büyüyen hayvanlar kilo bazında para kazandırırken insanlığın geleceği açısından tehlikeler saçmaya devam ediyor. Yani büyüme hormonları enjekte edilen hayvanlar insan organizmasına geçiyor. Böylece zaman içinde bizler de hayvanlardan aldığımız GDO özelliği taşıyan organizmalarla insani özelliklerimizi kaybediyoruz. Hastalandığımız zaman hekime gittiğiniz zaman bize tavsiye edilen antibiyotikler çok da faydalı olmuyor.

Sözün özü; bu büyük tehlikeden bir an önce geri dönmek bizim elimizde. O halde sağlıklı et yemek için ne yapmalıyız? Doğal yollardan beslenen hayvanlar yetiştirerek kendinize gelmeliyiz. Bunun birkaç kişi bu işi yapmamalı. Önce devlet politikası oluşturulmalı. GDO içeren yemler ortadan kaldırılmalı, üretimine satışına izin verilmemelidir. Daha sonra da doğal yollardan beslenen hayvanların etlerinin çocuklarımıza gençlerimize insanlara yedirilerek, doğru düşünen güçlü bireyler meydana getirmeliyiz.

Devlet kontrollerinin iyi şekilde yapmalı, yanlış yapanlara büyük yaptırımlar getirilmelidir. Tarımda kullanılan ilaçlar kontrollü bir şekilde ortadan kaldırılmalıdır.

Doğal Et

Doğal et üretimi nasıl yapılır?

Kimyasal özelliği olan böcek ilaçları dolaylı yollardan hayvan yiyeceklerini geçmektedir. Böylece toksik etkisi yaparak sistematik biçimde hayvanları etkilemektedir. Bunlar da hayvanların yağ dokusundan birikerek insanlara geçmektedir. Temiz beslenme alanında yetiştirilen hayvanlardan elde edilen beyaz et  ya da kırmızı et sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlayacaktır.

İnsanlığın kurtuluşu yine insanın kendi elindedir. Hayvanların uygun ortamlarda beslenmesi, otlatılması, tarım ilaçlarının minimize edilerek yok edilmesi hem hayvan yetiştiricileri hem de sağlıklı bir nesil için elzemdir.

Bütün bahsettiğiniz sorunlar çözülür. Bunlara insan olarak bizler katkı sağlamalıyız. Her şey başkasından beklenirse hiçbir çözüm üretemeyiz. Bir an önce herkes kendi imkanları ölçüsünde adım atmalı ve doğal et üretimi şansı yakalanmalıdır. Eğer bu şekilde bir çalışma yok olursa insanların fiyatına bakmaksızın organik et satın almak için  mesafe hesabı yapmaksızın her yerden giderek ekolojik ortamda yetişmiş hayvanların etinden satın alacaktır. Doğal et herkesin ana sütü kadar hakkıdır.

Bir önceki yazımız olan Çanta Dikim İşi - Çanta Süsleme İşi başlıklı makalemizde Çanta süsleme işi veren firmalar, Evde çanta dikimi işi ve evde çanta süsleme işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?