UYARIYORUZ!

Ek iş Sevinci

Herhangi bir işiniz yoksa ya da mevcut işinizden iktisadi manada yeteri kadar tatmin olamıyorsanız ek iş bakarak ya da part time iş ilanları araştırarak kendinize uygun olanları tercih edebilirsiniz. İnsan hayata tutunabilmek amacıyla ya da ihtiyaçların giderilmesi için para yetmiyorsa ek gelir elde etmek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyabilir. Bu tür emek karşılığında yapılan etkinliklere de ekiş adı verilir. Bayanlar da bu tür işleri evde rahatlıkla yapabiliyor. Yapmayanlar da yapmayı planlaması gerekir.

Ülkemizin en sorunlu kesimi emekliler olduğunu hepimiz biliriz.  Onlar da hastane masrafları,  mutfak giderleri rahat bir yaşam mücadelesi için ek gelir ihtiyacı duymaktadır. Dolayısıyla orta yaştaki emekli insanlar ek iş sevinciyle kendilerine uygun imkânları değerlendirmesi gerekir. Sadece evden değil bazı durumlarda sahada dolaşarak da ekonomik anlamda kazanabilirsiniz. Örneğin broşür ve katalog dağıtabilirsiniz. Senet tahsilatı yapabilirsiniz. Depo inşaat bekçiliği gibi yarı zamanlı işleri de değerlendirebilirsiniz.

Ek iş ilanları başlığı altında part time iş ilanları ya da yarı zamanlı iş fırsatları olarak sizlere farklı alternatif işler sunulmaktadır. Belli konularda birikim sahibi olup da kariyer sahibi olmak isteyen insanlar doğal olarak bu ilanları ciddiye almayacaktır.

Ek İş İlanları

Örneğin emekli öğretmenler çocukların ödevlerine yardımcı olmak amacıyla fazla mesai yapabilir. Sigorta danışmanlığı firmaları tam zamanında part time, staj, sözleşmeli ya da dönemsel olarak ek iş ilanları vasıtasıyla eleman temin etmek için çalışmaktadır.  Bunlardan da faydalanabilirsiniz. Yazılım destek uzmanları,  dil ve konuşma terapisti, kasiyer, pazarlama dağıtım elemanları arayan firmalar da sizlere ek gelir imkanı sunabilir. Son yıllarda en çok dikkat çeken iş ilanları arasında satış danışmanı olarak istihdam edinmek amacıyla eleman arayışları dikkat çekmektedir. Buna paralel olarak satış koordinatörü,  kalite kontrol operatörleri dönemsel ya da part time iş tercihleri yükselişe geçti.

Her kesimden insanın yapabileceği iş çeşitliliği de her geçen gün artmaktadır. Buna sebep ise firmaların sürekli eleman çalıştırmak yerine dönemsel ihtiyaçların giderilmesi amacıyla ek iş sevinci ile bu sorunlarının çözüme kavuşturulması dikkat çekmektedir. Her şehirde farklı part time iş veya yarı zamanlı ek gelir oluşumları bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Cazibesini Kaybetmeyen Meslekler başlıklı makalemizde geleceğin popüler meslekleri, Popülaritesini yitirmeyen meslekler ve popüler meslekler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

6 yorum

  1. Manisa Akhisar da yaşıyorum. Öğrenciyim acil işe ihtiyacım var.2 grup halinde yapıcaz. acil dönüş yaparsanız çok sevinirim.

  2. merhaba ankara akderede oturuyorum kendi aracım var çalıştıgım yerde paketleme işi yapıyoruz evde paketleme işi arıyorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?