UYARIYORUZ!

Evcil Hayvan-Pet Shop Dükkanı İşi İle Para Kazanmak

Giderek yalnızlaşan insanlar bu ihtiyacını karşılamak amacıyla evcil hayvan edinme yoluna gidiyor. Dolayısıyla da evcil hayvan sektörü giderek genişliyor.  Avrupa’dan geçen yeni bir  sektör olan bu işletmeciliği pet shop dükkanı işletmeciliği adı verebiliriz. Eğer farklı para kazanma argümanları araştırıyorsanız size gözde bir sektörden bahsedeceğiz. Çünkü ilaçlarla tedavi olamayan insanlar artık doktorların da tavsiyesi üzerine psikolojik olarak rahatlamak amacıyla evde hayvan beslenmesi  sayesinde tedavi edilmektedir.

Siz de yıllardan beri antidepresan ilaçlar almaktan bıktıysanız buna rağmen tedavi olamıyorsanız mutlaka evinize bir kedi, kuş, balık, köpek ya da biraz farklı evcil hayvanlardan alıp bakmaya ne dersiniz? Bu tavsiye hasta insanlar içindir.  Bizim esas konumuz ise evcil hayvan satışı yaparak  veya pet shop dükkanı işletmeciliği yapma iş fikri üzerinedir. Peki bu işi kimler yapabilir? nasıl yapılır, para kazanılır mı?

Sizlere kısaca özetleyelimi beğenirseniz bu fikre sıcak bakarsanız. Bu sektöre atılalabilirsiniz. Türkiye’de evcil hayvan bakımı sayısı günden güne artmaktadır. Hele hele kırsaldan şehre göçün hızlı bir şekilde yükselme trendine girmesi ile birlikte buna paralel evcil hayvan sektörü de hızlı bir şekilde adından söz ettirmektedir.  Yani değişim göç dalgası bütün sektörleri doğrudan etkilemektedir.  Dolayısıyla evcil hayvan sektöründe gülmek isteyenler sizlere önemli bir fırsat doğmuştur diyebiliriz.

evcil hayvan oteli

Bu sektörü keşfetmek isteyenlerin izlemesi gereken yöntemler nelerdir?  Nasıl para kazanılır sizlere kısaca izah eder edelim.  Bazılarına uzak bir iş fikri gibi gelse de biraz mantıklı düşündüğünüz zaman iyi  kazanacağınızı sizler de tahmin edebilirsiniz.

Öncelikle hayvanları sevmeniz birinci şart. Eğer sevmiyorsanız zaten insan sevmediği işten memnun olmaz,  kazanamazsınız.  Bu sektöre katılmak isteyenlerin bilmesi gereken konular arasında evcil hayvan temizliğinin önemi, bakımı, eğitimi, hatta ve hatta evcil hayvanlar için otel açmak gerektiğini de mutlaka araştırması gerekir.

Bu işi yapacaksanız bütün aşamalarını bilmeniz uygulamanız gerekebilir. Sadece hayvan satışı yapmak ya da hayvan bakım ürünleri satmak yeterli değildir. Bu sektör oldukça geniştir. Eğitim, bakım, temizlik ve biraz önce söylediğimiz gibi evcil hayvan otel işletmeciliği yapmak da oldukça popüler iş fikirleri arasında yer almaktadır. Çünkü hayvan sahiplenilen hayvanların mutlaka bazı zamanlarda evcil hayvan otellerine bırakılması gerekir. Böyle durumlarda hayvan otelleri araştırılır.

Hayvan otelleri de çok önemli bir ihtiyaca cevap vermektedir. Eğer parası bol hem de eğlenceli bir sektör istiyorsanız sizlere evcil hayvan işletmeciliği sektöründe fırsatları enine boyuna araştırmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Kitap ayracı, bıcı bıcı! başlıklı makalemizde Evde kitap ayracı yaparak para kazanmak ve Kitap ayracı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?