UYARIYORUZ!

Evde çamaşır yıkama işi

Evde çamaşır yıkama işini,  kimler yapabilir, ne kadar ücret kazanılır, örneklerle açıklamaya çalışacağız. Bilhassa kırsaldan büyük şehirlere göçün yoğun olarak yaşandığı son yıllarda bu iş sizlere birikimler kazandırabilir. Evet, çalışmak ayıp değildir, hayallere adım adım koşmak için uygun olan yapılabilecek her türlü çaba değerlendirilebilir. Herkes bu işleri yaparken profesyonel düşünmesi gerekir.  Çünkü çalışan insanların çamaşır yıkamak, ütü yapmak için zamanı olmayabilir. Dolayısıyla bu işleri yapacak insanlara da ihtiyaç vardır.

çamaşır yıkama işi

Evde çamaşır yıkama yan geliri küçümsenmemelidir. Çünkü oldukça iyi getirisi vardır. Bunu profesyonel olarak geliştirip bir dükkan açabilirsiniz gelirsiniz daha da artacaktır. Son yıllarda çamaşır yıkama dükkanları caddeler sokaklar üzerinde yerini almaya başlamıştır. Dolayısıyla bunu profesyonel şekilde yapan insanlar da vardır, olmalıdır.

Yukarıda da söylediğimiz gibi çamaşır yıkama işi veren firmalar sebeplenmeyi isteyen ev hanımlarına önemli kazanımlar sunmaktadır.  Yeni yeni açılmaya başlayan çamaşır yıkama firmaları evden ya da iş yerinden çalışarak çamaşır yıkama yapacak elemanlara ihtiyaç duymaktadır.  Bazı durumlarda dükkanda çamaşırlar yıkanır, kurutulur paketlenir sahiplerine teslim edilir.  Bazı durumlarda da firmalar evden çalışmak isteyen insanlara bu işleri verir. Yani çamaşır yıkama işi veren firmalar hem kendileri kazanır hem de sizlere itibarlar kazandırır.

Bir başka alternatif ise çevremizde tanıdığınız bildiğiniz ancak ev işlerine, çamaşıra, ütüye zaman ayıramayan ev hanımları bu işleri tanıdık bildik birilerine vermek ister. Eğer siz de bu işten yol bularak ailenize destek olmak isterseniz öncelikle çevrenizdeki ihtiyacı olan insanlara bunu yapabileceğinizi hatırlatın.

Evde çamaşır yıkamak parça başı olarak hesaplanabilir. Örneğin bir gömlek 1 lira, bir pantolon 2 lira tişört 1 lira etek 2 lira gibi bir tarife çıkarırsanız toplamda oldukça önemli miktardanakit kazanacağınızı söyleyebilirsiniz. Çünkü size iş verecek insanlar yapılacak işin fiyatını bilmek ister. Bu şekilde hem siz hem de çarkın dişlileri işten memnun kalır. Evde çamaşır yıkama işi yapmak isteyenler yaşadığı bölgeyi ve semti yazarlarsa size iş vermek isteyenler mail adresiniz aracılığı ile sizinle bu fazla mesai için anlaşma yapabilir.

Bir önceki yazımız olan Takım çantası hazırlama - Alet çantası doldurma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?