UYARIYORUZ!

Evde Ek İş Yapmak İstiyorum

Kredi kartının hayatımıza girmesiyle masraflar gittikçe arttı. İnsanlar da giderlere para yetişemeyince “evde ek iş yapmak istiyorum, nereden bulabilirim” diye yakınmaya başladılar. Gerçekten de son zamanlarda bu cümleyi çok fazla tekrar eder oldular. Sebebi de artan masraflar ve ödenemez borçlar oldu. Kredi kartını da düşünmeden gereksiz yere harcanması ile ödemeler tutturulamıyor. Bu durumda yapılması gereken ek kazanç yollarını araştırmaktır.

Eğer evde sadece bir kişi çalışıyorsa doğal olarak gelir-gider dengesi de tutturamazsınız. Aile bütçesinin en iyi şekilde ayarlanabilmesi için gelir gider dengesini tutturmak ya da ekstradan ek iş fırsatlarını araştırmaktır. Kadın olsun erkek olsun evde yapılabilecek farklı ek iş imkanları bulunmaktadır. Her insanın kendi özel yetenekleri çerçevesinde yapabileceğiz işler bulunmaktadır.  Sizlere sürekli farkındalık yaratarak kendinizi tanımaya yardımcı oluyoruz. Kendinizi tanıdığınız zaman kendi özelliklerinizi göre ek gelir yollarını düşüneceksiniz. Eski dönemlerde olduğu gibi sadece patronların verdiği işleri iş yerinde yapmak zorunda değilsiniz. Çalışma anlayışı giderek değişmektedir. sadece başkalarının verdiği işleri iş yerinde yapmak zorunda değilsiniz.

Hatta illaki bir başkasının emri altında çalışmak zorunda da değilsiniz. Evde yapılacak ek işler olduğunu tekrar hatırlatalım. Evet yanlış duymadınız. O kadar fazla alternatif var ki duyunca sizler de şaşıracaksınız. Bu işlerin bazıları fiziksel olarak çalışarak yapılır, bazı işler de fazla yorulmadan sadece düşünce gücüyle yapılarak aileye ek kazanç sağlanabilir.

Siteniz sürekli olarak sizlere en avantajlı işler nelerdir gündeme getirecektir. Sizler de bu avantajlı iş fırsatlarını değerlendirmek için gerekli girişimlerde bulunacaksınız. Ek iş yapmak istiyorum ama yöntemini bilmiyorum diyenler size sesleniyoruz.

Siteyi sürekli olarak takip edenler… Sizlere hep kazanç yollarını gösterelim. Ülkemizin özellikle sanayi bölgelerinde üretim yapan firmalar bulunmaktadır. Çalışmak isteyenlere ek iş verenler sizlere önemli miktarda ek gelir sağlamaktadır. Sizlerin yapması gereken nereden ek iş bulunur, nasıl para kazanılır birazcık araştırmak gerekir.

‘Kovanından çıkmayan arı bal yapamaz’ atasözü sizlere düstur olmalıdır. Yani araştırmanız gerekmektedir. Kendinizi tanımanız gerekmektedir. Kendinizi tanırsanız sizlere uygun iş fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Evde ek iş fırsatları

Herkesin farklı yetenekleri bulunmaktadır. Yetenekleri doğrultusunda çalışacağınız sektör alan belirlenmelidir. Aynı zamanda yaşa göre cinsiyete göre de ek iş fırsatları olduğunu hatırlatalım. Örneğin öğrencilerin yapabileceği ek işler farklıdır. Özellikle lise ve üniversite öğrencileri boş zamanlarında kendi harçlıklarını kolaylıkla çıkarabilir. Peki öğrenciler hangi ek iş fırsatlarını değerlendirmelidir?

İnternetten para kazanma yolları

Gençler oturdukları yerden Teknolojinin nimetlerinden faydalanabilir. Yani internetten para kazanma yolları onlara önemli kolaylık sağlayacaktır. Sosyal medya danışmanlığı diye son zamanlarda önemli bir ek iş fırsatı doğdu. Haberiniz yoksa bu yeni ek iş fırsatını araştırmanızı tavsiye ederiz. Çünkü önemli firmalar sosyal medyanın gücünü keşfettiler. Fazla reklam yapamayan kendini tanıtamayan firmalar sosyal medyanın önemli bir fırsat olduğunu anladılar. Bu sebeple özellikle Facebook, Twitter, Instagram gibi sitelerde kendilerinin ürünlerini tanıtacak sosyal medya danışmanı aramaktadır.

Bayanların yapacağı ek işler

 Bayanların yapacağı ek işler kendilerine göre farklıdır. Takı tasarım işleri, süsleme işleri, paketleme işleri, örgü işleri, çocuk bakıcılığı işleri, ilk aklımıza gelen örneklerdir. Evde gelinlik süslemesi yapma, lohusa tacı ya da lohusa terliği yapma, dikiş dikme  önemli getiriler sağlayabilir. Sadece bu işleri bayanlar ile özdeşleştirmek doğru değildir ama bu saydığımız işler bayanlara ekstra artı puan olarak yazılır. Bayanlar aynı zamanda sosyal medya danışmanlığı, makale yazarları gibi zihinsel ek işleri de her insan gibi kolaylıkla yapabilir.
Evde Ek İş Yapmak İstiyorum
 Ek İş Yapmak İstiyorum

Emeklilere ek iş

Emekliler için de iş alanları olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var. Hayatlarının en rahat dönemlerini yaşaması gereken emekli insanlar maalesef yeteri kadar maaş alamıyor. Bu sebeple ek iş yapmak için onlar da araştırma yapıyor. Evde ek iş yapmak istiyorum bana uygun ek işler nelerdir, diye merak ediyorlar. Bazı emeklilerin haberi yok. Biz onlara da hatırlatalım. Size uygun kazanç yolları da bulunmaktadır. İster ev hanımı olun, ister öğrenci olan ya da emekli olun veya çalışıyorsunuz. Ama yeterli maaş alamıyorsunuz. Yaşadığınız ilde düşünemediğiniz güzelliklere ulaşmak için nakit akışına olanak tanıyan güzergahlar bulunmaktadır. Bunları çevremizden sorarak da öğrenebilirsiniz. Örneğin yaşlı bakıcılığı, çocuk bakıcılığı, evde yemek yapma, evde takı tasarım işleri çevrenizdeki bu iş yapan firmalarla dükkanlarla konuşarak yapılabilir.
Öğrenciler için ek işler ise internet aracılığı ile bulunmalıdır. İnternetten evde makale yazarlığı yapmak istiyorum ya da sosyal medya danışmanı olarak çalışmak istiyorum, diye aratabilirsiniz. Ayrı bir ipucu çıkış yolu da bizim gibi ek iş tanıtımları yapan sitelerin sunduğu olanakları değerlendirebilirsiniz. Bu şu manaya gelmektedir; sizin sitemizde paylaşılan ek iş pozisyonlarıyla ilgilendiğinizi gösterir.
Kendinizi en iyi şekilde özetleyen başvuru formu olarak kabul edilecek aşağıdaki mesaj bölümüne çalışmak ve aş istediğinizi, evde ek iş yapmak istiyorum bana da ulaşın, dediğinizi onlar duyacaktır. Sizin kullanacağınız iletişim kanalları vasıtasıyla teklifi yapacaklardır. Siz de evinizde aldığınız işleri yavaş yavaş yaparak para kazanmaya merhaba diyeceksiniz.
Özel bilgilerinizi kesinlikle paylaşmayın. İletişim kanalı olarak da sadece mail adreslerini yazmanız kafidir. Bu sebeple sorumluluk size aittir.

Bir önceki yazımız olan Evde Lif Örme İşi Yapmak başlıklı makalemizde evlere lif  iş gönderenler ve lif örme işi veren firmalar hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

24 yorum

  1. Samsunda ikamet ediyorum. Paketleme, montaj vb. her türlü ek iş yapabilirim. Boşta olduğum için tam gün sipariş alabilirim.
    mail:gezegen3@windowslive.com

  2. Samsunda oturuyoru. Paketleme, montaj vb. her türlü ek iş yapabilirim. Şu an çalışmadığım için tam gün sipariş alabilirim. Geri dönerseniz sevinirim. Saygılar…!
    Mail:gezegen3@windowslive.com

  3. 50 yaşındayım 17 senedir çalışıyordum sağlık sorunları nedeniyle (vertigo) evde çalışmak istiyorum herhangi paketleme işi olur

  4. İki kucuk cocugumla evde yapabilecegim ek isler istiyorum.gaziemire yeni taşındım ve evde yapabilecgim bana uygun isler istiyorum.

  5. Evde çorap temizleme paketleme işi yapmak istiyorum 15 yıl tekstil sektöründe çalıştım elim hızlıdır ekipte kurabilirim İzmir bornova

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?