UYARIYORUZ!

Evde Mum Yaparak Para Kazanma

Mumlara meraklı olanlar, inovatif düşünenler, romantik olanlar evde mum yapmak isteyenler sizler için güzel bir ek iş anlatacağız. Sanatsal yönünü kullanılmak isteyenler tasarım becerisi farklı olanlar sanatsal yönden hayata bakanlar bu iş tam size göre. Hobi anlamında güzel bir ek gelir aracı evde mum işi sizi bekliyor.

Bildiğiniz gibi ilkel insanlar aydınlanma çağında o dönemde en modern olarak kabul edilen parafinden yapılan mumlar ile aydınlanmışlar. Sonra elektrik bulundu. Elektrikten önce ise petrol ürünleri ya da hayvan yağları ile aydınlanma sağlanıyordu. Günümüzde ise aydınlanma ampulleri aracılığıyla yapılmaktadır.

Evde mum yapma işi

Romantik insanlar sadece değer katar. Sanatsal yönünü kullanarak para kazanmak isteyenler açısından farklı bir nitelik taşır. Herkesin para kazanma anlayışı farklıdır. Kimisi fiziksel anlamda çalışarak çaba harcayarak para kazanmak ister. Kimileri de sanatsal yönü ile yavaş  işler yaparak gelir elde etmeyi planlar. Bugün ikinci şıkta söylediğiniz sanatsal tasarım gücünü kullanıp farklı düşünüp, güzel eserler ortaya çıkarmak isteyenler için evde mum yapma düşüncesini ele almaktayız.

Evde mum tasarlama işi

Eğer sizler de “ben de meraklıyım, yapmak istiyorum, nasıl yapacağım nereden başlangıç yapmak gerekir” diye merak ediyorsanız, kısaca size nasıl mum yapılır anlatalım. Kendi hayal gücünüze göre farklı malzemeler ilave edebilirsiniz. Tabii ki mumları farklı renklerde boyamam gerekir. Bunun içinde renklendirmek amacıyla boyalar lazım. Tencere, ocak gerektiğini de söyleyelim.

Evde mum nasıl yapılır

Parafinleri tencerenin içine yerleştirin ve ocakta kısık ateşte eritin. Erimekte olan parafinlerin içine stearin ekleyin. İyice sıvı bir hal alıncaya kadar karıştırmaya devam edin. Bu karışımın üzerine boya ile ekleyin, meyve esansı ile de kokulu bir mum yapmak istiyorsanız farklı çiçek esansları da ekleyebilirsiniz.

Daha sonra bunları istediğiniz kalıplara dökebilirsiniz veya istediğiniz şekilde yuvarlayıp hazır hale getirebilirsiniz. Sonra sıvı durumdaki kabın arasındaki parafinin içine fitil yerleştirmeyi unutmayın. Fitil sıvı  mumun arasına tam ortasında yerleştirilmelidir. Oda sıcaklığında bekleyebilirsiniz. Daha hızlı bir sonuç almak için buzdolabına yerleştirebilirsiniz. Daha sonra yaptığımız farklı şekillerde tasarladığınız mumları isterseniz kenarlarını kıvırarak farklı formlar oluşturabilirsiniz. Sizin hayal dünyanıza göre tasarımlar ortaya çıkarın. Sosyal medya aracılığıyla ya da kendinize yakın olan hediyelik eşya satan kişilere pazarlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Kutu-Poşet Katlama İşi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?