UYARIYORUZ!

Evde Organik Sabun İşi Yaparak Nasıl Kazanılır

Kimyasal temizlik maddeleri insan vücuduna zarar vermeye başladı. Kimyasallar her alanda kullanılmaya başlayınca farklı hastalıklar rahatsızlıklar ortaya çıktı. Bu durumdan rahatsız olan insanlar organik sabun işi ile ilgilenen sağlıklı doğa dostu sabun üreten insanlar arıyor.

Siz de doğal yollardan rahatlıkla sabun yapabilirsiniz. Bu iş sayesinde para kazanma imkanı yakalayabilirsiniz. İster istemez alerjik etkisi olan kimyasal temizlik maddeleri vücuda zarar vermektedir. Özellikle vücudun mikroplardan kurtulmak amacıyla organik sabun yapan kişi, kurumve  firmaların yaptığı zararsız sabunları aramaktadır.

Sizlere tavsiyemiz doğal yollardan sizler de sabun üretebilirsiniz. Bu işi enine boyuna araştırın. Boş zamanlarınızda sabun yaparak hem kendiniz sağlıklı şekilde kullanırsınız. Hem de satarak para kazanırsınız. Aynı zamanda başkalarının sağlığına da faydanız olur.

Temizlik denince akla sabun gelmektedir. Sabun deyince de son zamanlarda bin bir çeşit sıvı sabunlar raflarda yerini aldı. Her çeşidini deneyen insanlar bunlardan bıktı. Çözümü doğal sabunlarda ağrımaya başladı. Köy, kasaba gibi yerlerde üretilmektedir. Bu sabunların yoğun alıcı kitlesi bulunmaktadır.Sizler de faydalı sabunlardan üretebilirsiniz. Evde sabun yapma işi ile para kazanırsınız ve ailenize destek olursunuz.

Evde organik sabun yap

Evde sabun nasıl yapılır

Sabun yapma öyle düşündüğünüz kadar fabrikasyon bir iş değildir. Birkaç basit malzeme ile kolaylıkla sizler de evde sabun yapabilirsiniz. Sabun yapmak için size lazım olan maddeler ve malzemeler şunlardır;

 • lavabo açıcı
 • sızma zeytinyağı
 • kakaolu hindistan cevizi
 • termometre
 • eldiven
 • karıştırıcı
 • Balmumu
 • ağız ve burun maskesi
 • deniz gözlüğü
 • tencere
 • elektronik tartı

Evde sabun yapımı

Bu maddelerin belli kural dahilinde birbiriyle karıştırılıp belli kalıplara yerleştirilmesi gerekmektedir. Evde sabun yapımı sizlere aşağıdaki videodan özetleyebiliriz.

Videoyu izleyerek basamak basamak takip ederseniz. Siz de organik sabun yapabilirsiniz. Kısaca anlatmak gerekirse; Tencerenin içine balmumunun dökerek karıştırın.  Sonra sızma yağ ilave edin karıştırmaya devam edin. Bu karışım 40 derece olunca bir kenarda bekletin. Bir karıştırıcı ile iyice karıştırarak koyu kıvam elde edin. Hazırladığınız kalıplara döküm bir gün bekledikten sonra kalıplardan çıkartabilirsiniz. Nasıl şekil vermek istiyorsanız öyle kesebilirsiniz. Sonra bu sabunları Güneş ortamında bekletirseniz daha sağlıklı olur. Bunları da çevrenizdeki insanlara satabilirsiniz ya da sosyal ağlarda sabunlarımızın özelliklerini anlatarak geniş kitlelere hitap edebilirsiniz. Satış yapabilirsiniz. Evde organik sabun yaparak para kazanmanın mutluluğunu da yaşamış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Seyyar Galericilik Yapmak başlıklı makalemizde 2. el araba alım satımı nasıl yapılır ve İkinci el araçlarda alım satım işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?