UYARIYORUZ!

Facebook’dan para kazanma teknikleri

Sosyal medya hemen hemen 7’den 77’ye herkesin ortak buluşma noktası oldu diyebiliriz. Ancak son yıllarda bir adım öne çıkan Facebook para kazanma fırsatı da sunmaktadır. Sosyal ağların en popüleri olan bu sosyal medyadan da gelir elde edebilirsiniz. Elbette Facebook’tan para kazanma tekniklerini bilmeniz gerekir.

Bütün dünyayı etkileyen bu sosyal akım doğal olarak beraberinde ticari olarak nasıl gelir elde edileceğini de düşündürüyor. Çünkü bizim ticari algımız hemen hemen her şeyden nasıl  kazanılacağı yönündedir. Aslında her işletme, kuruluş, kurum veya sosyal ağlar mutlaka ticari olarak bir fırsattır. Önemli olan bu fırsatların nasıl değerlendirilmesi gerektiğini bilmektir.

Akıllı cihazların hayatımıza girmesiyle birlikte sanki “hiçbir işe yaramıyormuş,  tek kullanım amacı sosyal ağları takip etmek” akla geliyor. Bildiğiniz Twitter, Facebook, Tumblr, Instagram, Snapchat ve adını sayamayacağımız yüzlerce binlerce sosyal ağ insanları meşgul ediyor. Doğal olarak bu yoğun ilgi karşısında para kazanma düşüncesinde olanlar bütün argümanları en iyi şekilde değerlendirmek istiyor.

Biz de bu düşüncedeki girişimcilere Facebook’tan  kazanma yolları hakkında ipuçları vereceğiz. Uygularsanız siz de oturduğumuz yerden para kazanabilirsiniz. Çünkü akıllı cihazlarını eline alanlar ilk hedef olarak sosyal ağları tarıyor ve oradaki paylaşımları inceliyor. Eğer sizler de takipçilerden beğenme, tweetle, heştekle, yorumla, paylaşımla, yer bildirimleri sayesinde eğlenirken mutlu olmak istiyorsanız konumuzun ayrıntılarını en iyi şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

Facebooktan nasıl para kazanılır

Facebook’tan para kazanmak için yapılması gereken en önemli konu şudur; memnuniyet odaklı belli bir takipçi sayısı yani sayfanızı beğenen kişi sayısına ulaşmanız şarttır. Bunun için de takipçi sayılarını artırmak için bazı durumlarda doğal takipçi yakalanırken, bazen takipçi listesi satın almak zorunda kalabilirsiniz. Sayfanızı beğenen kişi sayısı arttığı zaman yapmanız gereken bol bol herkesin hoşuna gidecek paylaşımlar yapmanızdır. Böylece yaptığınız paylaşımları beğenecek yeni takipçiler elde edebilirsiniz.

Herkesin farklı ilgi alanı olduğu için farklı türde paylaşımlar yapmak gerektiğini unutmayınız. Örneğin bayanlar kozmetik ürünleri, giyim ve moda ile ilgilenirken erkekler ise arabalar, futbol gibi konulardan hoşlanır. Gençlerinse ilgi alanı bildiğiniz gibi magazin ve ünlüler dünyası dikkatini çeker. Buna göre herkesin beğenebileceği paylaşımlar yapmak sizin sayfanızı beğenen kişi sayısı arttırmak için başlangıç olacaktır.

Takipçi sayınız ne kadar artarsa size de reklam vermek isteyen firma sayısı da buna paralel olarak artacaktır. Çünkü firmalar takipçi sayısı en fazla olan kişilere kendi ürünlerinin tanıtımı için anlaşma yapmak ister. Dolayısıyla farklı sektörlerden sizlere ürün tanıtımları yapmanız için pazarlık fırsatı doğar. Yani sürekli takipçi sayınızı arttırmanız halinde Facebook’tan kazanma tekniklerinin en önemli basamağını geçmiş olursunuz. Sonrasında sizin yapacağınız herhangi bir problem yoktur. Sizi takibe alan, inceleyen, reklam vermek isteyen kişiler ya da firmalar size mutlaka ulaşır, sizin de pazarlık yaparlar. Böylece Facebook paylaşımları sayesinde destek elde etmenin keyfini yaşarsınız.

Bir önceki yazımız olan Cazibesini Kaybetmeyen Meslekler başlıklı makalemizde geleceğin popüler meslekleri, Popülaritesini yitirmeyen meslekler ve popüler meslekler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?