UYARIYORUZ!

Franchise (bayilik) alarak nasıl para kazanılır

Ticaret anlayışı farklı bir boyut kazanmaya başladı. Eskiden olduğu gibi kendi markanı oluşturmak ve para kazanmak uzun zaman almıyor. Bayilik Franchise alma yöntemini kullananlar kısa süre içerisinde hedefledikleri gelirlere ulaşabiliyor.

Peki Franchise bayilik almak için nasıl,  hangi yöntemleri uygulamak gerekir, biliyor musunuz? Belki faydası dokunur. Eğer kendi işinizi kurmak ve  kendinizin patronu olmak istiyorsanız 2 farklı yol olduğunu tahmin edersiniz. Bunlardan birincisi daha önce isim yapmış marka firmaların sunduğu Franchise bayilik sisteminden faydalanmaktır. Yani siz sadece belli miktarda hizmet bedeli ya da bayilik bedeli Franchise bedeli olarak kabul edilen ödeme yapmanız şart. Bunun sonucunda da bayilik veren firmaların şartlarını kabul ederek onlara uygun dükkan açmak ve yine size ucuz franchise veren firmaların şartlarına uygun olarak işletme yöntemidir.

İkincisi alternatif ise hiç kimseye bağımlı kalmadan hiç bir firmaya, kuruma, kuruluşa Franchise bayilik bedeli ödemeden kimsenin ürünlerini satmadan kendi markamızı yani kendi dükkanımızı kendi firmanızı kurmak. Sıfırdan başlamanın ne kadar zor  olduğunu bilirsiniz. İşte bu iki şık arasında karasız kalanlara hangisine daha avantajlı olduğunu kısaca özetleyelim.

Franchise bayilik veren firmalar

Elbette Franchise bayilik alarak para kazanma yöntemi daha kolay ve daha da kazançlı bir başlangıç olduğunu sizler de tahmin edersiniz. Fakat en büyük sorun bayilik veren firmaların marka değerine göre oldukça fazla hava parası ya da Franchise ücreti ödeme sorunudur.  Yerine göre milyon dolarları bulan bayilik ücretsi ödemek kolay değildir. Ancak elbette giderin karşılığında da aynı şekilde büyük bir kazanç gelir olacağı da aşikardır.

İmkanlar ölçüsünde farklı bayilik sistemlerinden faydalanıp para kazanabilirsiniz. Büyük marka değeri taşıyan firmaların Franchise bedelleri de büyüktür.  Aynı zamanda sizden beklentileri şartları daha ağırdır. Bu işi genelde büyük firmalar tercih etmektedir. Orta ölçekli Franchise bayilik veren firmalar sizlerin bütçesine uygun alternatifler sunabilir. İşte bayilik alarak nasıl para kazanılır diye kafa yoranların orta ölçekli ya da küçük firmaların sunduğu franchise sisteminden faydalanabilirsiniz.

Para kazanmaya başlamak için sadece sektör tercihi yapmak kalıyor.  Aklınıza gelen her sektörde ucuz bayilik veren firmalar bulunmaktadır. Gıda firmalarından Otomotiv, Giyim, moda, kahve, Restoran ve aklınıza gelebilecek her türlü sektör sizlere alternatifler sunmaktadır. Ancak bütçenize uygun français bedelini karşılayabileceğiniz firmaların sunduğu alternatifleri değerlendirmeniz size başlangıçta kazanç sağlayacaktır.

Elbette iyi bir yerden dükkan bulmanızda en önemli unsurdur. Franchise bayilik alarak para kazanmanın en keyifli tarafı müşteri potansiyelinin hazır olmasıdır. Yani müşteri bulmak yeni müşteriler kazanmak için bin takla atmanıza gerek kalmayacaktır. Sistem zaten müşteriler tarafından bilinmektedir.  Siz de mevcut sistemin çarkın bir parçası olacaksınız ve Franchise bedeli ödeyerek bayilik aldığınız firmanın sistemine dahil olmuş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Cazibesini Kaybetmeyen Meslekler başlıklı makalemizde geleceğin popüler meslekleri, Popülaritesini yitirmeyen meslekler ve popüler meslekler hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?