UYARIYORUZ!

Geçen Sene Çok Kazandıran Meslekler

Meslek seçimi Türkiye’de maalesef yapılarak para hesabı göz önüne alınarak yapılmaktadır. Gerçekten severek ilgi duyarak yapılacak meslekler seçilmesi gerekir. Geçtiğimiz yıllarda en çok para kazandıran meslekler hangileridir? Kısaca bilgilendirme yapalım siz de ister yetenekleri doğrultusunda istekleriniz doğrultusunda karar verin. İsterseniz para kazanma noktasında hareket ederek meslek seçimi yapabilirsiniz.

DOKTOR – HEKİM

Son yıllarda Türkiye’de özel hastanelerin sağlık kuruluşlarının mantar gibi çoğalması ile hekim açığı olduğunu sizler de tahmin edersiniz. Bu sebeple özellikle cerrahlar diş hekimleri  ya da doktorlar yılda 200 bin liradan fazla para kazanmaktadır. Eğer çok para kazandıran meslek seçmek isterseniz Tıp Fakültesi mezunu olmalıdır. Sonrasında uzmanlaşarak kendinizi geliştirmelisiniz. Nihayetinde cerrah olursanız kazancınız kat ve kat artacaktır.

geçtiğimiz yılın çok kazandıran meslekleri

CEO uzmanı

İkinci sırada yüksek büro yöneticisi anlamına gelen CEO uzmanı olduğunu söyleyebiliriz. Büyük firmaların yönetim kurulunda İcra Kurulu ile bağlantı kurmaya çalışan kişi olarak adlandırabiliriz. Şirketin her türlü çıkarlarını göz önüne alarak stratejiler geliştiren ve uygulayın yılda 180.000 dolar kazanın. Eğer sizler de kendinize güveniyorsanız büyük şirketlerin İcra Kurulu ile yönetim kurulu arasında bağlantı kurup şirketin büyümesine destek olmak istiyorsanız sizlere yüklü miktarda para ödeneceğini hatırlatalım. CEO görevi üstlenerek doktorlardan sonra ikinci sırada para kazanma imkanı yakalarsınız.

Anestezi Hemşiresi

Üçüncü sırada yine tıp alanında en çok ihtiyaç duyulan kişi anestezi hemşiresi olduğunu hatırlatalım. Sorumluluğu büyük olan kişiler yılda 160 bin dolar civarında gelir elde etmektedir. Hastaların tanı ve tedavileri için cerrahi operasyon yapılmadan önce anestezi hemşiresi görev yerini alır ya da genel anestezi yaparak hastayı operasyona hazır hale getirmesi istenir. Bunların karşılığında elbette sorumlulukta büyüktür. Sorumluluğun karşılığı olarak da gelir oldukça yüklüdür. Çok zor olmayan bu mesleği gözden geçirmekte fayda var.

Petrol Mühendisi

Petrol mühendisi yılda 150 bin dolar gelir elde eden çok para kazandıran meslekler arasında yer almaktadır. Bildiğiniz gibi dünyada bütün stratejiler savaşlar bu gizemli yakıt üzerine yapılmaktadır. Petrol. Doğal olarak da Petrol rezervlerinin bulunduğu noktalarda sizleri görevlendirmek isteyen firmalar oldukça yüklü para harcamaktadır.  Petrol mühendisi olmak isteyenler iyi bir eğitimden sonra iyi bir kariyer fırsatı sayesinde önemli miktarda kazanç elde edeceklerdir.

Avukatlık

Hiçbir zaman değerini kaybetmeyen meslekler arasında avukatlık olduğunu sizler de tahmin edersiniz. Hukukçulardan en çok kazanan avukatlar olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 35.000 Dolar civarında para kazanan avukatlar hiçbir dönem cazibesini kaybetmemiştir. İyi bir üniversitede hukuk eğitimi alarak avukat olursanız çok para kazanabilirsiniz. Geçtiğimiz yılın çok kazandıran meslekleri sıralamasına girmeyi başaran avukatlar bu sıralamayı hiçbir zaman kaybetmeyeceğe benziyor.

Bir önceki yazımız olan Seyyar Galericilik Yapmak başlıklı makalemizde 2. el araba alım satımı nasıl yapılır ve İkinci el araçlarda alım satım işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?