UYARIYORUZ!

Güzellik Salonu Açma İş Fikri

Erkekler çok ilgi göstermese de bayanların güzelleşmek için tonlarca para harcadığını söyleyebiliriz. Bu durumdan faydalanmak isteyen girişimciler güzellik salonu açarak büyüme fikrini değerlendirebilir.  Son yıllarda moda,  giyim, süslenme, eğlenme sektörü giderek hızla renklenmeye başladı. Bunun sonucunda da güzelleşmek isteyen insanlar özellikle kuaförler, masaj salonları, güzellik salonları ile ilgilenmeye başladı. Doğal olarak bu durum tamamen ekonomik göstergelerin yukarıya doğru ilerlediğini de göstermektedir. Yani eğer insanlar güzelleşmek için para harcayabiliyorsa geçmiş dönemde olduğu gibi az kazanıyordur ya da anlayış farkı dolayısıyla bu zevkten mahrum kalmışlardır.

Ancak son dönemlerde güzellik kavramı aldı başını gidiyor. Bu işin başında da doğal olarak kadınlar kızlar başrolde.  Yani saçının rengini değiştirmek,  vücudunun belli bölgelerini eritmek veya aklınıza gelebilecek her türlü güzelleşme çabası bu bu sektörden yükü kaldırmak isteyenler için çıkış rotası olabilir.

Türkiye’de kadınlar güzellik salonlarına ve kozmetik firmalarına akıl almayacak boyutlarda para harcamaktadır. Bırakın şehirde yaşayanları köyde, kasabada yaşayan insanlar bile artık güzelleşmek uğruna tonlarca para akıtmaya başladı. Sadece kadınlar değil, son yıllarda erkekler de kendi çapında güzelleşmek adına bu sektöre para harcamaya başladı.

Metroseksüel kelimesini duymayan kalmamıştır. Yani bakımlı erkek anlamında telaffuz edilebilir. Erkekler de kaşını aldırıyor, yüzüne farklı kremlerle bakım yaptırıyor. Yani güzelleşmek adına bir şeyler yaptırıyorlar.

Bizim sizlere anlatmak istediğiniz bütün bu etkileşim değişim moda akımından sizlerin nasıl gelir elde edeceğidir. Bütün bu anlayışların, çağrımların, kavramların kesiştiği nokta güzellik salonlarıdır. Özellikle kadınlar başta olmak üzere erkekler de sizlerin potansiyel para makinanız olarak düşünebilirsiniz.

Güzellik Salonu İş Fikri

O zaman güzellik salonu işinden nasıl para kazanılır,  neler yapılması gerekir hangi hangi yöntemler uygulanmalıdır, kısaca bilgi verelim. İyi bir yerden mekan bulmanız para kazanmanın için en önemli etkendir.  Aynı zamanda adı üzerinde güzellik üzerine olacağı için açacağınız dükkanın tasarımı dikkat çekici olması gerekir. Müşteriler bu sektörde iyi tasarlanmış iyi bir yerde açılmış olan güzellik salonuna rağbet gösterir. Yani bu sektöre atılacaksınız biraz görselliğe önem vereceksiniz. Tasarım yapacaksınız, farklı olacaksınız. Sonrasında gereken bütün evraklar halledilir.  Dükkanınızı açarsanız iyi bir müşteri portföyü oluşturmak amacıyla farklı çalışmalar yapabilirsiniz. İlgi çekici broşürler,  el ilanları kampanyalar düzenleyerek müşterilerinizin ilgisini çekebilirsiniz.

Güzellik Salonu açmak için iş yeri belgesi, ustalık belgesi ve önemli evraklar gerekmektedir. Eğer kendinizin bu belgeler yoksa belgesi olan insanların kiralayacağını veya ortaklık hissesi alabileceği şekilde çalışma sistemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer kendiniz ustalık belgesi almak isterseniz yaşadığımız bölgedeki halk eğitim merkezlerinin kurslarına katılıp belgenizi alabilirsiniz. Güzellik Salonu açarak para kazanmak isteyenler bu konuyu ayrıntılı bir şekilde araştırmalı ona göre hareket etmelidir. Bu sektörden ne kadar para kazanılır diye düşünenler sizin yapacağınız çalışma ile kazancınız ortaya çıkacaktır. Yani günde 5000 lira da kazanabilirsiniz 500 lira da kazanabilirsiniz. Müşterilerinizin sizi tercih etmesi, sizi tavsiye etmesi en önemli faktördür.

Bir önceki yazımız olan Kitap ayracı, bıcı bıcı! başlıklı makalemizde Evde kitap ayracı yaparak para kazanmak ve Kitap ayracı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?