UYARIYORUZ!

Kahvaltı salonu işletmeciliği ile kazanmak

Her alanda farklı kültürler edindiğimiz gibi son yıllarda kahvaltı alışkanlıklarımız da önemli değişiklikler yaşanmaya başladı. Bunun sonucunda da kahvaltı evi veya  kahvaltı salonu adı verdiğimiz mekanlar hızla çoğalmaya başladı. Bu işten ekmek yemek isterseniz sizlere kahvaltı salonu işletmeciliği yaparak nasıl para kazanılır kısa kısa anlatalım.

İnsanlar sürekli aynı şeyleri yemekten bıktıkları için arada kendilerine değişiklikler arıyorlar. Kahvaltı yapmak da bunlardan birisi.  İrili ufaklı her caddede kahvaltı yapabileceğiniz mekanlar oldukça fazla. Ancak bu işi profesyonelce yapan yerler gerçekten iyi para kazanıyor. Sizler de bu sektörde yer edinmek istiyorsanız kahvaltı evi açma fikrini değerlendirebilirsiniz. Sabah öğünü mutlaka yapılmalı asla ihmal edilmemelidir. Çünkü bütün bir gün sizin alacağınız kahvaltıdaki besin ögeleri ile devam edecektir. Öğle yemeği,  akşam yemeği bazen atlanabilir ancak kahvaltı kesinlikle atlanamaz.

kahvaltı salonu açmak

Son yıllarda farklı kahvaltı türleri oluşmaya başladı. Fix menü kahvaltıdan tutun serpme kahvaltıya kadar bin bir çeşit kahvaltılık masaları sofraları süslüyor.  Bunun için de yöresel börekler, zeytinler, peynirler, yumurta, domates, salam, sosis… aklınıza ne gelirse. Bal, reçel ve düşünemediğiniz onlarca çeşit masanıza getiriliyor. Sizler de kendinizi ödüllendiriyorsunuz.

Gerçekten bu sektör son yıllarda hızlı bir şekilde büyümeye başladı. Kahve Salonu açanlar aynı zamanda kahvaltı da vermeye başladılar. İkisini bir arada yapmaya başlayan bu girişimciler önemli miktarda gelir elde ediyorlar. İnsanların çoğu kahvaltı evlerini seviyor ve buralarda ailece kahvaltı yapmak için zaman ayırıyor. Kahvaltı evi ya da kahvaltı salonu açmak sandığınız kadar zor bir iş değil.

Evet yerine göre biraz pahalı olabiliyor. Çünkü evde birkaç çeşitle ucuz bir kahvaltı yapabilirken, kahvaltı evinde 30-50 lira arasında para ödeyerek güne başlamak zorunda kalabilirsiniz. Ancak sizin önünüzde serilen onlarca çeşitten sadece üçte birini bile zor tüketeceğiniz için müşteriler de iki kişi, üç kişi bir kahvaltıyı birlikte satın alıyor. Böylece hem işletme sahibi de kazançlı çıkıyor. Aslında en önemli konu atlanıyor. Bunun sebebi de israf konusu. Kahvaltı salonlarında gerçekten akıl almaz itiraflar da yaşanıyor.  Bunu önlemek için çeşit bol tutulabilir ancak birkaç kişi tek menüyü satın alabilir.  Böylece masaya, sofraya getirilen kahvaltılıkların hepsi tüketilmiş olur.

Kısacası kahvaltı evi ya da kahvaltı salonu açarak para kazanmak isteyenler bu sektörü iyice araştırmalı, malzemeleri nereden alacağını, kaça satacağını, ne kadar kar edeceğini bilmelidir. Elbette işin başka bir boyutu da müşterileri nasıl tutacak, onlardan nasıl para kazanılacak araştırmakta fayda var.

Bir önceki yazımız olan Kitap ayracı, bıcı bıcı! başlıklı makalemizde Evde kitap ayracı yaparak para kazanmak ve Kitap ayracı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?