UYARIYORUZ!

Karatay’da Ek İş Yapmak

Konya ilimizin merkez ilçelerinden olan ve  nüfusu 300 bini geçen Karatay ek işleri yerel olarak çeşitlilik sergilemektedir.  Konya’da ikamet eden vatandaşlar  tarım ve sanayi orantılı işler yakalar ve ekonomik sıkıntılardan kurtulmuş olur. İlçeyi yerli ve yabancı turistler sürekli ziyaret etmektedir.  Bu bağlamda da turistik eşyalara ilgi fazla olmaktadır. Ev hanımları turizme yönelik satılabilecek her türlü materyal hazırlayabilir. Yani evde hediyelik eşya takı tasarımı başta olmak üzere satılabilecek her türlü malzeme değerlendirilmesi gerekir.

Mevlana Müzesi bu ilçede yer aldığı için doğal olarak yerli ve yabancı turistlerin akın etmesi ile birlikte hediyelik eşya satışı da hız kazanmıştır. Konya’ya özgü tesbihler, tahtadan ahşaptan yapılmış hediyelik eşyalar, manyet yapımı gibi önemli ek iş alanları ortaya çıkmıştır. Konya’da ev hanımları ve üniversiteli gençler bu fırsatlardan faydalanmayı bilmiştir. Ancak bazı vatandaşlar Konya’da eve ek iş veren firmaların kendilerine para kazandıracağından bihaberdir. Biz de henüz bilgi sahibi olmayan Konyalılara bu konuda kısa ve öz açıklamalar yapıyoruz.

Karatay ek iş imkanları

Karatay ek iş ilanlarından kendinize uygun olan yetenekleriniz paralelinde yapabileceğiniz ek iş fırsatlarına başvuru yapmalısınız. Konya ek iş ilanları oldukça farklılık arz etmektedir. Eğer sürekli bir iş yapmak istiyorsanız yine bunun için de iş ilan sitelerinin takip edilmesi ve uygun olanları başvuru yapılmasını tavsiye ederiz.

Ev hanımları evde farklı para kazanma fırsatlarını değerlendirmesi gerekir. Örneğin evde boncuk dizme, dantel-oya-dikiş nakış, abiye süsleme, sarma börek çörek yapma gibi sektörlere yönelebilir. Konyalı gençler ise zihinsel açıdan kazandıracak iş fırsatlarından faydalanması gerekir. Karatay  ek işleri  arasında en çok içerik editörlüğü, makale yazarlığı, sosyal medya danışmanlığı mutlaka değerlendirmelidir. Bu amaçla Konya Karatay’da iş veren yerler bütün medya iletişim araçlarından didik didik araştırılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Akdeniz Yıldızı Tarsus'ta Ek İşler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?