UYARIYORUZ!

Kayapınar ek iş imkanları

Diyarbakır ilinin 17 ilçesinden birisi olan Kayapınarda yaşayan insanlar gelire ihtiyacı olduğu zaman nasıl akar kazanabilir? Geçmişte Peyas Köyü olarak bilinen bu ilçede 300 binden fazla insan ikamet etmektedir. Dolayısıyla önemli bir potansiyel bulan bu yerleşim biriminde karlı ek gelir imkanı yakalamak çok da zor değildir. Bu konuda sizlere Kayapınarda  iş verenler yardımcı olabileceği gibi şehrin içindeki diğer ilçeler de mevcut işletmeler sayesinde paranın izi sürersiniz.

Belediye 1991 yılında kurulmuş ancak Büyükşehir Yasası ile merkezde önemli bir ilçe haline gelmiştir. Sürekli göç alarak nüfusu giderek artmaktadır. Dolayısıyla işsizlik sorunu geçim derdi ortaya çıkmıştır. Bu bağlamda hayatını idame ettirmek isteyen insanlar mecburen evde iş yapma düşüncesinin katılmışlardır.

Elbette mevcut sürekli bir iş sahası olsa orada çalışmak isteyenlerde sorunu kesin çözüm bulmak istemektedir bu durum yeterli gelmeyince Kayapınar evde ek iş imkanları nelerdir, nereden bulunur, hangi işler yapılır araştırılması icap etmiştir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin coğrafi yapısı vasıtasıyla yerel iş imkanları mevcuttur. Bunlar değerlendirildiği takdirde ayrıcalıklar kazanılabilir. Elbette Kayapınar ek iş veren kişiler ile görüşmek anlaşmak sonucunda da iş almak şarttır.

Kayapınar evde iş

Devletin yatırımları sürekli bu bölgeye aktarılmaktadır, ancak nüfus yoğunluğu sebebiyle herkes yeteri kadar paraya kavuşamıyor. Bu ihtiyacın mutlaka giderilmesi amacıyla Diyarbakır evde ek iş imkanları bölgede önemli bir soruna çözüm olmaktadır. Ev hanımlarının evden para kazanması için farklı iş alternatifleri olduğunu söylememiz gerekir. Bu amaçla evde farklı ek iş imkanları yakalanabilir.

Bunlardan bazıları evde yaprak sarma işi, havlu paketleme işi, abaküs montaj işi, raptiye paketleme, baharat paketleme, yeşil çay paketleme, gelinlik süsleme, abiye süsleme, tesbih dizme, çengelli iğne paketleme gibi işlerdir.

Diyarbakır Kayapınar ek iş ilanları sürekli araştırılmalı uygun olanlar için başvuru yapılmalıdır.  İletişim formunu doldurduğunuz takdirde siz de bir iş sahibi olabilirsiniz…

Bir önceki yazımız olan Akdeniz Yıldızı Tarsus'ta Ek İşler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Diyarbakir fabrika mah ikamet ediyorum. Resim dali mezunuyum görsel yetebegimin yanisira simetri hastasiyim isimi tam yaparim 5kisilik arkadas grubum var dönüs yaparsaniz sevinirim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?