UYARIYORUZ!

Kitap seti paketleme işi

Türkiye’de eğitim sistemini hatta sistemsizliğini çocuğu olan herkes az çok bilir. Yani şunu demek istiyoruz. Öğrencilere dağıtılan ders kitapları çok yeterli bulunmadığı için farklı kitap seti paketleri alınır. Çocuklara kaynak kitap olarak kullandırılır.  Bizi ilgilendiren bölüm ise  kitap seti paketleme ortamı veren firmaların sizlere kazandıracağı itibar. Yoksa yeterli gelmeyen devletin dağıttığı ders kitapları değildir.

Muhtemelen sizler de çocuklarınıza okula gönderiyorsunuz.  Orada ek kaynak kitap tavsiyeleri yapan öğretmenlere kulak vermişsinizdir. O zaman sizi ilgilendiren bölümüyle ile konuşmak gerekirse hemen ayrıntıları paylaşalım.

Yukarıda da izah etmeye çalıştığımız gibi Türkiye’de eğitim alan her çocuk mutlaka kaynak kitap ihtiyacı hisseder,  hissettirilir. Bunun sonucunda da kaynak ders kitabı basan, satan firmalar bu kaynakların satışa hazır hale getirilmesi amacıyla paketleme elemanına ihtiyaç duyar. İster part time olarak iş yerinde, isterseniz eviniz uygunsa evde kitap seti  için müracaat yapabilirsiniz.

evde kitap seti paketleme

Bu işin okulların açılmasından önce hazır olması amacıyla yaz mevsiminde bol bol yapılacağını hatırlatalım. Çünkü kitap seti paketleme işi veren firmalar satışa çıkaracakları kitap setlerini okullar açılmadan önce hazırlanmış olması gerekir. Bu sebeple özellikle yaz mevsimi yoğun olmakla birlikte yılın diğer aylarında da ara ara bu iş sizlere gönderilir.

Eğer kitap seti paketlemek istiyorsanız yayıncı kuruluşları veya kitap basan firmalar ile iletişim kurmanız gerekir.  Bu amaçla yayın yapan kuruluşlar veya yayınevleri zaman zaman sizin ek iş taleplerinize cevap verir.

Kitap seti paketleyip ne kadar gelir elde ederiz, diye merak ediyorsanız… Size bu konuyla ilgili kısa ayrıntı verelim. Yayınevleri ya da kitap basan dağıtan firmalar ihtiyaçları olması halinde size bu işi vereceği için o günün arz talep dengesi göz önüne alınarak para teklif ediyorlar. Siz de eğer teklif edilen parayı beğenirseniz işe alırsınız ve çalışırsınız. Ama ortalama 1000 lira civarında Evde kitap seti paketleme işi ile ek gelir yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Takım çantası hazırlama - Alet çantası doldurma başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

17 yorum

  1. Üç kişiyiz çok boş zamanımız var istanbulda oturuyoruz lütfen bize en kısa zamanda ulaşın titiz çalışıyoruz her türlü işi yapabiliriz şimdiden teşekkürler

  2. ÖĞRENCİYİM VE EK GELİRE İHTİYACIM VAR LÜTFEN ULAŞIR MISINIZ HER TÜRLÜ PAKETLEME İŞİNİ YAPABİLİRİM 5075485537

  3. Merhaba,
    Ankara’da ikamet ediyorum. 4 kişilik bir ekibimiz var ve kitap seti paketleme, tütsü paketleme, mandal paketleme vb, evden yapılacak ek iş yapmak istiyoruz. Aldığımız işleri eksiksiz ve zamanında bitirebileceğimize emin olup ,yardımlarınızı rica ederim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?