UYARIYORUZ!

Kuru temizleme işletmeciliği yaparak karlı çıkın

Yılda birkaç kez elbiseleri veya evdeki tekstil ürünlerini temizletmek için kuru temizleme dükkanlarına yolunuz düşmüştür. Çünkü son yıllarda kuru temizlemecilik ile ilgilenen firma sayısı giderek artmaktadır.  Arz talep dengesinden kaynaklanan bu artışın sebebi oldukça karlı bir iş fikri olduğudur. Bugünkü işletme fikirleri arasında ele aldığımız konu kuru temizleme ve kuru temizleme dükkanı açma  fikri üzerine duruyoruz.

Temizlik anlayışı diğer sektörlerde olduğu gibi farklı bir boyut kazandı. Yine diğer sektörlerde gözlendiği gibi kuru temizlemecilik işi de hem profesyonel anlamda hem de bireysel girişimcilik anlamında gelişme göstermektedir. Bu işten ekmek yemek isteyen kişiler hakkında için yaptığımız araştırma sonucunu hep birlikte değerlendirelim.

Sizler de yüksek kazançlı bir iş fikri sayesinde önemli miktarlarda gelir elde edebilirsiniz. Piyasa arz talep dengesine göre şekillenir. Bunun için de ister kuru temizleme firmalarının bayiliği sayesinde isterseniz kendinizin bireysel olarak açacağı bir dükkan sayesinde önemli tutarlar kazanabilirsiniz.

Her ne kadar teknolojik anlamda gelişen çamaşır ve kurutma makinaları olsa da bazı insanların evlerindeki kıyafetlerini yıkamak temizlemek, ütülemek için zamanları yok. bunun yerine Kuru Temizleme dükkanı bayilik veren firmaların  hizmetlerden faydalanmaktadır.

Eğer sizler de reel sektörden aktif  kazanmak istiyorsanız kuru temizleme bayiliği veren firmaların sunduğu hizmetleri değerlendirebilirsiniz. Bu firmaların sunduğu fırsatlar değerlendirildiği takdirde hiç zahmetsizce para kazanmaya başlayabilirsiniz.  Çünkü Kuru Temizleme bayiliği veren firmaların her türlü tanıtım reklam işini önceden yaptığını sizler de tahmin edersiniz. Sizlerin belli miktarda ödeyeceğiz franchise bedeli karşılığında önemli bir yerde dükkan kiralayarak başlayabilirsiniz.

Kuru temizleme işletmeciliği

Daha çok alışveriş merkezlerinde ya da insanların yoğun olarak yaşadığı mahallelerde ve caddeler üzerinde kuru temizleme işletmeciliği  yapabilirsiniz. Çünkü tekstil dünyası hızla gelişmekte evimizde bin bir çeşit tekstil ürünü mutlaka temizleme beklemektedir. Aklımıza gelen her türlü tekstil ürünü kuru temizleme yapılmadan kullanılamaz.

Örneğin yorganlar, battaniyeler, halılar, kilimler, takım elbiseler, gelinlik, deri ürünler, kürk, manto, palto, taşlı boncuklu giyecekler, abiye kıyafetler, gömlek, etek, pantolon, kravat… Say sayabildiğiniz kadar.

Bu günlük olarak kullandığımız ev eşyaları ya da tekstil ürünleri yılda en az bir iki kez Kuru Temizleme ile arındırılması şarttır. Dolayısıyla Kuru Temizleme dükkanı açarak para kazanmak isteyenler önemli bir başlangıca imza atacaklarını bilmelidir.

Farklı yöntemler kullanılarak kuru temizlemecilik yapılabilir. Size tavsiyemiz bu reel sektörü iyice araştırın. Dükkanı nereden açacağınızı, bayilik sistemi ile mi yoksa bireysel girişim sayesinde kendi dükkanımızı açarak mı para kazanmanız gerektiğine karar verin derim. Yani hesaplayın, gider gelir dengesini önemseyin. Buna göre de malzemelerinizi, ekipmanlarını ayarlayın, hesap edin. Gerekirse ucuz kredi çekersiniz. Hazır paranız varsa doğrudan sektörde yer edinmeye başlarsınız. Kuru temizleme işletmeciliği yaparak para kazanmanın keyfini yaşamaya başlarsınız.

Bir önceki yazımız olan Seyyar Galericilik Yapmak başlıklı makalemizde 2. el araba alım satımı nasıl yapılır ve İkinci el araçlarda alım satım işi hakkında bilgiler verilmektedir.


Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?