UYARIYORUZ!

Link Kısaltma İşi Yapın!

Bazıları link kısaltmanın ne demek olduğunu bilmeyebilir. Kısaca konu hakkında gençlere yardımcı olalım.  Ona göre beğenirseniz başvuru yaparsınız. Link, internet dünyasında herhangi bir web sitesine ulaşmak için girilen, yazılan bağlantı adıdır. Yani herhangi bir web sitesine girmek istediğiniz zaman URL çubuğuna www… ile  başlayarak sonrası sitesinin adını ve Linkin uzantısına yazdığınız kısımdır.

Link kısaltmanın avantajı nedir

Peki, bu URL olduğu gibi yazılırsa sakıncaları var mı ki link kısa olsun, neden link kısaltılır? Link kısaltmanın avantajı nedir? Kimler bunu tercih eder diye düşünebilirsiniz. Haklısınız ancak sanal dünyada farklı tehlikeler bulunmaktadır.  Site sahipleri site isimlerinin bilinmesini istemediği linklerin farklı karakterlerle sembolize edilmesini tercih ediyor. Web sitelerine doğrudan link verildiği zaman bu işin tehlikeli boyutlara ulaşacağını bilirler. Özellikle kötü niyetli webmasterlar veya arama motorları başka bir siteye link veren kişinin sitesinin daha alt sıralara çekebilir. Bu sebeple websitesi olan insanlar doğrudan URL adreslerini yazmazlar. Bunun yerine link kısaltma ya da  URL kısaltma işi yöntemine başvururlar. Bu işlemi yapmak isteyen insanlara da fırsat verirler.

Link kısaltmak

Üniversite öğrencilerinden ya da link işlerinden anlayan kişiler rahatlıkla yapabilir. Üstelik Link kısaltmak oldukça basit ve eğlencelidir. Çünkü bunu elinizde tek tek yapmayacaksınız. Bu işi yapan link kısaltma siteleri durmaktadır. Siz sizden linkini kısaltılmasına istenilen sitenin URL’sini kopyalayıp link kısaltma işlemi yapan web sitesine yapıştırmak. Sonrasında yeni yeni kısa linkler oluşturmaktır. Bunu rahatlıkla boş zamanlarınızda yapabilirsiniz. Üstelik bir iş olarak düşünmenize de hiç gerek yok.

URL kısaltma işi yapmak

Üniversite öğrencileri eğitim hayatlarında ihtiyaçlarını gidermek için bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirebilirler. Peki bu işi yapmak istiyorsunuz nasıl nereden alacaksınız,  kime müracaat edeceksiniz. URL kısaltma işi yapma biraz sanalla alakalı olduğu için web sitelerine ilgi duymanız ön şartı olarak karşınızda durabilir. Zaten konuyla ilgisi olmayanlar da bu işe merak sarması beklenemez.

Link kısaltma işi yaparak para kazanmak için webmaster sitelerine girip üye olun. Oralarda link kısaltmak isteyenlere fırsat veren kişilerin olduğunu görürsünüz. Onların konularının altına cevap yazın bu işi yapabileceğimizi söyleyin.  Ya da internetten kısa bir arama yapın. Arama motoru çubuğuna link kısaltma işi yazın. Size iş verecek kişilerin listesini göreceksiniz. Buradan iyi bir ek gelir sağlayacağını hatırlatalım. Doğal olarak kaç tane link kısaltırsanız ona göre size ödeme yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Evde Kutu-Poşet Katlama İşi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Link Takip!
    TLTC Link kısaltma sistemleri için yeni bir konu paylaçımı yaptığınız takdirde 1000 tekil gösterim reklam hediye ediye ediyoruz.
    (linktakip-ekisal.com) sisteme üye olarak bu kodla yeni bir reklam kampanyası oluşturun.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?